Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Behringer DJX 700 pod kompa , jak podłączyć ???

[shadow] 12 Jan 2009 09:36 6224 16
    [shadow]
    Level 2  
    Witam ! Znalazłem Wasze forum w internecie i chciałbym się zwrócić do Was z prośbą o pomoc. Mianowicie djką interesuję się już kilka lat, na początku grałem na Virtual Dj, później na Traktor Dj Studio 3 aktualnie zakupiłem mixerek Behringer DJX 700 i nie bardzo wiem jak go podłączyć do kompa. Mixowanie będzie się odbywało za pomocą Traktor Dj Studio 3. Parę osób mówiło mi że muszę mieć dwie karty muzyczne, posiadam je już dość długo mianowicie są to Sound Blaster Creative 5.1 oraz Creative Live! 5.1. Mam jeszcze kilka pytań:

1) Czy rzeczywiście potrzebuję dwie karty muzyczne i czy te dwie które mam nie będą się gryzły, czy będą dobrze współdziałąć ?
    2) Jakie kable potrzebuję ? Wydaje mi się że kable muszą być dwa z czerwonym i białym chinchem z jednej strony i małym jackiem pod karty muzyczne jeden kabel do jednej karty drugi do drugiej. Chyba że się mylę to proszę mnie poprawić :)

Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję :) Pozdrawiam całe forum :)
    Angelo17
    Level 20  
    Jeżeli posiadasz Creative Live! 5.1 to ona sama wystarczy! to jest karta 2 kanalowa, na poczatku proponuje virtuala jest latwiejsz w obsludze wiec w opcjach virtuala ustawiasza ta karte sb5.1live! i tam bedzeisz mial ponizej opcje podlaczenia do mixera, w karcie masz 2 wzjscia kolor zielony i czarny jeden kabel bedzie szedl do jednego kanlu w mixerze a drugi do drugiego, potrzebujesz 2x kabli AUX (jack i 2xczincz kupisz to w kazdzm sklepie elekt.), wszystko ustawiasz w virtual dj, musi dzialac ja to testowalem na takiej karcie. Jezeli bedziesz mial problem jeszcze to pisz pomoge znam takie sprawy dobrze bo sam jestem djem z PC
    [shadow]
    Level 2  
    Właśnie mi zależy o skonfigurowanie i podłączenie mixera pod TDJS 3 bo teraz na nim gram na VDJ grałem bardzo krótko później przesiadłem się na TDJS 3 , więc jeśli to możliwe to proszę o pomoc z TDJS3 :) Pozdrawiam.
    Angelo17
    Level 20  
    hmm... bardzo chetnie pomoge ale musialbzm zainstalowac u siebie TDJS3 moge zrobic to ok. godz 21 bo teraz jestem w pracy, ale proponuje sprobowac narazie z Virtualem na probe
    [shadow]
    Level 2  
    Czekam na kontakt i Twoją pomoc , chyba że kto inny będzie chciał posłużyć radą :)
    xuroman
    Level 10  
    a ja mam jeszcze jedno takie pytanie...
    podlaczylem juz ten sam mixser do kompa, uzywam virtual dja, ale mam problem z kanalem master.

Mianowicie wyglada na to ze MUSZE do niego podlaczyc glosniki....? Czy moze da sie to jakos obejsc i zostawic je odrazu przy karcie muzycznej? (mam SB 4.1 i jedną zintegrowana z kompem). 2 kanały mixera podlaczylem do tej 4,1 a glosniki (czy master) chce pod zint miec. Prosze o odp z informacja czy potrzebny mi bedzie jeszcze jeden kabelek czy nie, jesli nie to jak to podlaczyc.
    Angelo17
    Level 20  
    Ustawiłeś w Virtualu że dajesz sygnał na mixer?
    trance84
    Level 28  
    Ustaw w VDJ że masz dwie karty muzyczne i potem będziesz miał do wyboru jak się chcesz podłączyć.
    Najlepiej będzie lewy deck na przednim kanale w SB 4.1 prawy deck na tylnym kanale.
    Odsłuch kanałów będziesz miał z miksera
    I poco ci wyjście jeszcze z kompa na master?
    Przecież po to podłączasz mikser zewnętrzny aby nie ganiać myszką po ekranie przy przejściach.
    W mikserze masz wyjście master i tam wpinasz wieże lub głośniki komputerowe.

Nie rozumiem was ludzie kupujecie miksery i nie wiecie jak to podłączyć.
    Pewno zajmujesz się DJ-ką jakieś 2 tyg i myślisz że po kupnie miksera będzie z ciebie DJ pokroju Tiesto.
    Chyba że dla szpanu przed kolegami że mega wypasiony DJ z Ciebie.
    Nic bardziej mylnego.
    Nauczcie się pierw grać na komputerowych mikserach a potem można zakupić mikser zewnętrzny.
    Ja wszelkie imprezy gram z miksera wewnętrznego w VDJ i nikt nie narzeka na jakość przejść i miksów prezentowanych przeze mnie.
    xuroman
    Level 10  
    trance84 wrote:

Nie rozumiem was ludzie kupujecie miksery i nie wiecie jak to podłączyć.

nie wiem jaka masze wersje vdja, ale na mojej sie NIE DALO nauczyc jak podlaczyc mixer do kompa

trance84 wrote:
    Pewno zajmujesz się DJ-ką jakieś 2 tyg i myślisz że po kupnie miksera będzie z ciebie DJ pokroju Tiesto.

Ten temat nie sluzy do wysmiewania sie i domniemania poczynan innych uzytkownikow tylko do zadawania pytan - jak nie chcesz to nie odpowiadaj.

trance84 wrote:
    Chyba że dla szpanu przed kolegami że mega wypasiony DJ z Ciebie.
    Nic bardziej mylnego.
    (...)
    Ja wszelkie imprezy gram z miksera wewnętrznego w VDJ i nikt nie narzeka na jakość przejść i miksów prezentowanych przeze mnie

Nie bede Ci sie tlumaczyl po co i jak wydaje swoja kase. W tym momencie jedyne co odczytuje z Twoich slow to zazdrosc (pewnie zaprzeczysz). Nie interesuja mnie Twoje umiejetnosci na kompie, ja sie swoimi nie chwale, ale KAZDY chyba przyzna ze o niebo lepiej gra sie rekami, a nie myszka i klawiatura.

trance84 wrote:
    Nauczcie się pierw grać na komputerowych mikserach a potem można zakupić mikser zewnętrzny.

Jeszcze tylko mi uzasadnij jakie powiazanie ma podlaczenie urzadzenia do kompa z umiejetnoscia obslugiwania programu komputerowego? ...

A teraz pozwolcie prosze, ze powroce do tego po co tu jestem.

xuroman wrote:
    Prosze o odp z informacja czy potrzebny mi bedzie jeszcze jeden kabelek czy nie, jesli nie to jak to podlaczyc.

Moze poprawie pytanie, rozumiem juz ze bezsensem jest podpinac glosniki spowrotem do kompa. Wiec pytam "Jaki kabel teraz potrzebuje?" . Wydaje sie logicznym ze powinien miec on wejscie na mini-jack i konczyc sie 2x chinch, ale jakos ani na allegro ani na zadnych stronach nie potrafie tego znalezc. Czy to naprawde o to chodzi?

Apropo ustawien w virtualu, rozumiem je dosc dobrze.
    trance84
    Level 28  
    Ominę parę wersów wyżej to co mi odpowiedziałeś.
    Nie miałem zamiaru Cię obrażać czy wyśmiewać ale po prostu dziwi mnie to że ktoś kto mówi że jest Dj nie zna zasad podłączania sprzętu.
    Ok rozumiem czujesz muzykę rytm potrafisz robić dobre przejścia lecz chyba nie wołasz za każdym razem gdy podpinasz sprzęt kogoś kto się na tym zna.

Na alledrogo jest pełno kabli o których mówisz chinch-jack tak wpisz i masz pełno ofert.

Dalej , jak już podepniesz mikser pod kompa to mikser z tyłu ma wyjście przeważnie oznaczone TAPE - tego nie używasz ,chyba że nagrywasz swój miks gdzieś na zewnętrznym zapisie , natomiast używasz wyjścia AMP lub LINE OUT.
    Więc podpinasz kabel chinch na LINE OUT i drugi koniec tego kabla też pewnie będzie się kończył chinch-em jeżeli wpinasz się do wieży lub wzmacniacza.
    xuroman
    Level 10  
    nigdzie nie napisalem ze jestem DJ, poprostu to jest moje hobby od dluzszego czasu i postanowilem przejsc krok dalej >.>

Kontynuujac;

Do mixowania zamierzam uzywac 2 kanałów z ktorymi juz sie uporalem. Jedynie chce sie upewnic co z tym Masterem!
    W mojej glowie wyglada to tak:

Mam sobie glosniki Creative 2.1, (w ktorych glosnik satelitarne, wzmacniacz i pilot od regulacji glosnosci podlacza sie do glosnika niskotonowego; nastepnie wzmacniacz do prądu, a pilot ma drugi kabelek ktory wszystko laczy z kompem poprzez mini-jack)ten wlasnie mini-jack, wpinam do karty dzwiekowej (w wypadku chce sobie obejrzec film czy posluchac muzyki z winampa). Ale gdy chce zeby muzyka ktora przepuszczam przez mixer leciala w tych glosnikach musze ten mini-jack polaczyc z mixerem, tak?
    Wiec w tym celu wyglada na to ze potrzebuje kabel, ktory ma z jednej strony wejscie na mini-jack, a z drugiej konczy sie dwoma chinchami, tak?

trance84 wrote:

drugi koniec tego kabla też pewnie będzie się kończył chinch-em jeżeli wpinasz się do wieży lub wzmacniacza.

no i wlasnie tu jest problem, bo jak pisalem nie moge miec chincha z drugiej strony tylko wejscie na mini-jack... na allegro nie moglem znalezc takiego kabla, w sklepach w okolicy tez nie...

Moze zle to interpretuje? Ale jesli nie to bede wdzieczny za link z takim kablem, jesli naprawde taki jest mi potrzebny.
    trance84
    Level 28  
    "Nie bede Ci sie tlumaczyl po co i jak wydaje swoja kase. W tym momencie jedyne co odczytuje z Twoich slow to zazdrosc (pewnie zaprzeczysz). Nie interesuja mnie Twoje umiejetnosci na kompie, ja sie swoimi nie chwale, ale KAZDY chyba przyzna ze o niebo lepiej gra sie rekami, a nie myszka i klawiatura. "

Nie jestem zazdrosny o to że posiadasz mikser Behringer-a , Reloop-a , Pioneer-a czy jakikolwiek inny po prostu wyraziłem swoje zdanie w tym temacie.
    A fakt że przejścia lepiej robi się na "crossfader-rze" w mikserze zewnętrznym to wiadoma sprawa.

Lecz równie dobrze gra się na wewnętrznym mikserze.

Co do Vdj jest trochę zabawy z tym aby grać z jednej karty na 3 kanałach ,trzeba mieć w windowsie zainstalowane pełne oprogramowanie do obsługi karty dźwiękowej aby móc konfigurować poszczególne wyjścia.

Bo można nawet ustawić tak:
    -FRONT - lewy deck
    -REAR - prawy deck
    -CENTER/SUB - odsłuch na słuchawkach

Trochę kombinacji i można zdziałać wiele.
    Program jest boski.

Postaram się jeszcze Ci pomóc jakbyś miał wątpliwości.

Dodano po 6 [minuty]:

Proszę trwało to 8 sek.
    -numer aukcji 537761624

Widzisz wiesz jaki kabel potrzebujesz to po prostu to wpisz w wyszukiwarce alledrogo i już masz.

Chinche wpinasz w master w mikserze a jack w suba Creative jako signal input czyli zielone wejście.

Pomóc w czymś jeszcze.

Dodano po 6 [minuty]:

Acha i nie musisz przepinać kabli jeżeli będziesz oglądał filmy czy grać w gry.
    Po prostu dajesz crossfader na stronę która w mikserze odpowiada za FRONT z karty dźwiękowej i masz normalnie sygnał z kompa przez mikser na głośniki tak jakby omijał mikser.
    xuroman
    Level 10  
    trance84 wrote:

Proszę trwało to 8 sek.
    -numer aukcji 537761624

Widzisz wiesz jaki kabel potrzebujesz to po prostu to wpisz w wyszukiwarce alledrogo i już masz.

Chinche wpinasz w master w mikserze a jack w suba Creative jako signal input czyli zielone wejście.

Nie do konca chodzilo mi o ten kabel, bo jak juz pisalem mam takie dwa i posluzyly mi one do polaczenia 2 kanalow z kompem.

Ten trzeci chcialem zeby byl torche inny. Mimo to sprobowalem rozwiazania ktore przedstawiles - mianowicie polaczenie kanalu master tym kablem z subwooferem - efekt: niemalze prawidlowy pozatym ze diody kanalu master nie dzialaja... wczesniej gdy master nawet nie byl z niczym polaczony i moglem "grac" na samych sluchawkach bylo dobrze, przy tym rozwiazaniu swiatelek nie ma.

Jakas rada?
    trance84
    Level 28  
    Ok już mi ciśnienie opadło.

Na twoim mikserze jest taki suwak pod tymi "światełkami" odpowiedzialnymi za głośność sygnału wychodzącego z miksera ten suwak ustaw na 3/4 jego zakresu ruch tzn tak aby światełka zaczęły ci "świecić" w rytm muzyki czyli zapalała się dioda w okolicach 0 dB a czasem mrugnęła +2 dB wtedy masz dobrze wysterowane wyjście czyli sygnał na poziomie 0 dB czyli właściwy bez przesterów jeżeli sygnał wchodzący do miksera też nie jest przesterowany.

Opiszę ci to tak :
    - CH 1 wpinasz sygnał na LINE z tyłu miksera i ustawiasz przełącznik na LINE ustawiasz potencjometrem czułości tak aby led-y wysterowania zatrzymywały się przy 0 dB w tym kanale.
    - CH 3 ustawiasz analogicznie jak CH 1

Ustawiasz koło crossfader-a :
    -ASSING A na 1 a ASSING B na 3 wtedy cross działa między kanałmi CH1 i CH3

I wtedy jeżeli masz MASTER ustawiony tak że led-y wysterowania mrugają ci w okolicy 0 dB musisz słyszeć muzykę w Creative.

Mam nadzieje że już zatrybiłeś .

A o jaki inny kabel ci chodziło?
    Bo innego nie widzę jak tam wcisnąć.
    xuroman
    Level 10  
    Wiem co to sa fadery i wiem musza byc na odpowiedniej wysokosci zeby diody swiecily.

Btw muzyke slychac, ale nie mam jak teraz sprawdzic tego co opisales, chyba ze serio jest cos nie tak, a ja nie rozumiem ocb.

Generalnie zrobilem tak:
    -ustawilem fadery kanalu 1wszego i master na odpowiedniej wysokosci, ale nie wiem w zasadzie czy to ma jakies znaczenie bo musialem i tak na vdj troche wyciszyc :D (rodzina na chacie, noc idzie, regulacja glosnikow odlaczona, wiec jestem w doopie.)
    -mimo to diody przy 1 kanale swieca, na master nic, tak chyba jednak byc nie powinno? ;>

trance84 wrote:
    A o jaki inny kabel ci chodziło?
    Bo innego nie widzę jak tam wcisnąć.

xuroman wrote:
    wyglada na to ze potrzebuje kabel, ktory ma z jednej strony wejscie na mini-jack, a z drugiej konczy sie dwoma chinchami

WEJSCIE na mini-jack, NIE sam mini-jack, tak to widzialem.....
    trance84
    Level 28  
    Jeżeli podłączyłeś tak jak ci napisałem to musisz mieć muzykę w Creative i diody na master muszą świecić.
    Nie ma bata.

Tu masz nr do aukcji ustaw twój mikser tak jak tamten tylko że zamiast ch4 ustaw ch3 nr aukcji 549219702 .

Albo my się nie rozumiemy albo czegoś nie rozumiesz.
    xuroman
    Level 10  
    ziomus nie spinaj sie tak, ja mowie po swojemu, Ty po swojemu, nie ma sie co klocic kto kogo nie zrozumial ;)

Widze ze strasznie Cie ten wątek rozdraznil, wiec oznajmiam wszem i wobec ze juz uporalem/ismy sie z tym problemem i mimo wszystko dzieki za pomoc!

yo