Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

platan optima hdb3

12 Sty 2009 11:52 2095 17
  • Poziom 9  
    uszczęśliwiono mnie opieką nad centralą, jak ustawić kodowanie hdb3 w centralce platan optima ?
  • Poziom 37  
    A to trzeba coś ustawiać? jak centrala, karta jest produkowana na rynek Polski?
    Ciekawe po co chcesz zmieniać sposób kodowania :?:
    Przecież taki właśnie jest wykorzystywany w Europie.
  • Poziom 9  
    generalnie to ja się na tym nie znam, zostałem "uszczęśliwiony" centralką
    problem jest taki, że centrala po zmianie dostawcy co jakiś czas "przysypia"
    jak się dzwoni z zewnątrz numery są zajęte, dzwonić "na miasto" się nie da, zgłosiłem u operatora a on mnie uszczęśliwił taką właśnie radą :cry:
  • Poziom 37  
    Jakie to linie ISDN BRA (2B+D) czy PRA (30B+D)?

Jak otrzymałeś taką poradę od operatora to wolę nie pytać co to za firma.
  • Poziom 9  
    crowlay data poland :)
    30B+D
  • Poziom 37  
    Na szczęście nie mam z "nimi" takich problemów jak Ty.

Czy to łącze jest realizowane (jak piszą na ich stronie):

Crowley Telefonia ISDN - dane techniczne

Łącze dostępowe w naszej sieci realizowane jest w bezprzewodowej technologii LMDS Local Multipoint Distribution System)

Usługa jest zgodna ze standardami europejskim: Standard sygnalizacji abonenckiej: ISDN DSS1 (ISDN 30B+D)

Integracja z centralką abonencką (PBX) realizowana jest poprzez porty telefoniczne ISDN PRA zlokalizowane w centralce.

Jeśli tak to wspólczuję i zachęcam do składania nadal reklamacji.

(Jeśli prawidłowo została ustawiona synchronizacja traktu, konfiguracja to nie jest to wina centralki Optima tylko łącza).

ps

A to mnie po prostu "rozwaliło":

"Bezkonkurencyjne gwarancje SLA: dostępność 99,9% w skali miesiąca i roku!"

Może ktoś z kolegów miał podobny przypadek z podobnym typem centrali i takim operatorem bo ja nie?

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    generalnie nie wiem czy jest zgodnie ze standardem ale...
    do 31 XII byliśmy w TPSA i do tego czasu nie wiedziałem, że mam centralkę...
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Jeśli nie zmieniałeś ustawień w centrali to tak samo powinno być po zmianie operatora.

Wg. mnie źle działające łącze PRA to wina operatora.
  • Poziom 9  
    jak już pisałem nie znam się, jedyne co opanowałem to zmiany i przenoszenie numerów wewnętrznych, to działa a nic innego nie ruszam. zresztą przed każdą zmianą zgrywam na dysk ustawienia na "wszelki pazerny" :D
    grzebałem troszkę przy centrali, jeden z kabelków RX mógł kiepsko łączyć, zabiłem w złączce kawałek dalej, zobaczymy może coś da
  • Poziom 37  
    Jeśli to wina ew. złego styku, który poprawiłeś to "sukces".
    (Musisz obserwować).

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    witam, a czy po zmianie operatora centrala działała poprawnie chocby przez moment, jeśli nie to moze byc wina ustawień traków
  • Poziom 9  
    ze 3 dni działała ok i zaczęła się polka, poprawienie styku nic nie dało, dziś znów wisiała
  • Poziom 11  
    Radziłbym sprwadzić raport z pracy centrali, czy nie ma jakiś alarmów, w instrukcji jest opis alarmów PRA.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Jeśli to "crowlay data poland" to reklamuj do upadłego.
    Oni dopiero się uczą i błędy w konfiguracji są na porządku dziennym, poza tym jeśli dziś coś działa jutro wcale nie musi wystarczy, że technik się zmienił :-)
  • Poziom 9  
    w raporcie czysto natomiast znalazłem coś innego. Na wyświetlaczu centrali podawane jest info o poślizgu. W moim przypadku potrafi być ogromny. Po restarcie jest -1 +0 i to już jest niefajne, ale po jakimś czasie zaczyna rosnąć tak o jeden punkt do kilkanaście sekund, dotrzymałem do -100 + 9* i zrestartowałem centralkę. Teraz obserwuję, czekam kiedy znów zacznie rosnąć i jaki poślizg będzie przy zawieszeniu połączeń (może to jest z tym powiazane)
  • Poziom 9  
    no i pupa, poślizg był -1 0 a i tak telefony głuche...

Moderowany przez Mirek Z.:

Kolega zapomniał, że zdania zaczyna się wielką literą?
    Na forum obowiązują zasady pisowni - p.15 regulaminu!

• Moderator - Telefony Stacjonarne
    Zmień dostawcę bo się będziesz bujał, albo ich postrasz pismem,że zmieniasz.
  • Poziom 24  
    Albo mi się tylko wydaje albo hdb3 to kodowanie. Nie da się zmienic kodowania .To znaczy, że jeżeli miałbyś inne kodowanie niz dostawca wcale ale to wcale nie zestawiłby sie trakt.
    Moze chodziło im o CRC bo w takich przypadkach gdy z jednej strony jest ustawione a z drugiej nie to rożnie się zachowuje czasami się nie zestawia w ogóle, czasami rwie rozmowy .... Najczęściej odrzuca dzwonienie