Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DISOMAT B - protokół transmisji

navi28 12 Sty 2009 12:21 4673 9
  • #1 12 Sty 2009 12:21
    navi28
    Poziom 9  

Witam,

Mam problem z Disomatem B Schencka. Otóż Schenck do wagi instalował program TIPEX - jednak zaprzestał jego dalszego rozwoju. Potrzebuję dostosować oprogramowanie do obowiązujących przepisów - konkretnie chodzi o kartę przekazania odpadu. Pytałem już po różnych firmach i różnych programistów, problemem jednak jest uzyskanie od Schencka protokołu transmisji jaki wychodzi z Disomatu. Czy ktoś dysponuje takimi danymi :
    1. Protokół transmisji przez łącze RS232 umożliwiający komunikację z modułem wagowym, w szczególności mozliwośc odczytu aktualnej wartości NETTO i TARY wagi.
    lub
    2. Sposób ustawienia pracy modułu wagowego tak, aby dane były wysyłane przez łącze RS232 w sposób ciągły, bez konieczności wysyłania rozkazów od komputera do modułu, tzw. tryb STREAM

Liczę na waszą pomoc :)

0 9
  • #2 13 Sty 2009 07:43
    mawi2
    Poziom 25  

Witam. Jeśli ten disomat pracował z komputerem tu protokół już masz ustawiony. Czyli podłączasz się z kompem i uruchamiasz hyperterminal. Klikasz wprowadzając zmiany w parametrach transmisji aż uzyskasz poprawny odczyt. I masz. Ja tak robię . Opisu protokołu nie znajdziesz. Jak kiedyś będę przy schencku to mogę sprawdzić ale kiedy? Podpowiem. Są klawisze strzałek i tymi strzałkami można poruszać się po menu. Konfiguracja RS 232 pod menu wydruk, oczywiście bez podglądu stringu. Pozdrawiam

1
  • #3 28 Sty 2009 23:54
    markosik20
    Poziom 33  

Tam jest ustawiony obustronny protokół DDP8785 jaki swego czasu TIPEX (przez moduł PanelD komunikował się z miernikiem), życzę powodzenia przy zabawie ze "strzelaniem" na ślepo z zapytaniem :wink:.

0
  • #4 16 Mar 2009 11:41
    Schenck
    Poziom 2  

Witam

Program Tipex faktycznie nie jest już rozwijany od wielu lat. Jest to sprawa zwykłego rozwoju technologii i postępu. Mamy jednakże w ofercie inne programy (następców Delty czy Tipex-a), które realizują te same funkcje, a nadto posiadają dużo większe możliwości, np. program Wagmaster lub biblioteki komunikacyjne DLL.

Zamiast pytać różnych programistów o modyfikacje naszego oprogramowania, proszę się zwrócić bezpośrednio do nas, czyli do producenta oprogramowania Tipex i Wagmaster (a także sterowników wagowych Disomat i innych), czyli firmy Schenck Process Polska. Dane kontaktowe dostępne są na naszej stronie firmowej: www.schenckprocess.pl

Zapraszam serdecznie do skontaktowania się z naszą firmą, gdyż nigdy nie pozostawiamy naszych klientów bez wsparcia, bo nawet jeśli dany program czy sterownik nie jest już produkowany, to zawsze są jego następcy.

Pozdrawiam
    Schenck

0
  • #5 16 Mar 2009 20:10
    ojs
    Poziom 13  

Schenck napisał:
    Mamy jednakże w ofercie inne programy (następców Delty czy Tipex-a), które realizują te same funkcje, a nadto posiadają dużo większe możliwości, np. program Wagmaster lub biblioteki komunikacyjne DLL.

Tylko wydatek rzędu 3-4tyś za jedną licencje to trochę dużo.
    Wymieniliśmy DELTĘ na WaGsteR'a z firmy WAGMONT www.wagmont.pl.
    Program jest naprawdę rewelacyjny (a widzieliśmy też Wagmastera i nie ma porównania).

0
  • #6 25 Mar 2009 13:30
    Schenck
    Poziom 2  

Witam

Cytat:
    Tylko wydatek rzędu 3-4tyś za jedną licencje to trochę dużo.

Nie wiem, skąd się wzięła ta cena, ale jest ona sporo zawyżona, jeśli chodzi o wersję standardową Wagmastera. Ponadto, wszystkim klientom, którym oferujemy upgrade ze starego oprogramowania do nowego, zawsze dajemy dużo niższe ceny z racji tego, że jest to upgrade. Ceny są zawsze ustalane indywidualnie, w zależności od historii współpracy między nami a klientem.

Cytat:
    Wymieniliśmy DELTĘ na WaGsteR'a z firmy WAGMONT

Decyzje klienta są zawsze autonomiczne i Schenck zawsze je honoruje, niezależnie od okoliczności.

Cytat:
    Program jest naprawdę rewelacyjny (a widzieliśmy też Wagmastera i nie ma porównania).

Coż, "De gustibus non est disputandum", czyli o gustach się nie dyskutuje.

Ciekawe jednak jest to, że zarówno nazwa programu jest łudząco podobna do naszego produktu "Wagmaster", co może wprowadzać w błąd niezorientowanych klientów, jak i wiele elementów wewnątrz programu, jak chociażby ikonki czy rozmieszczenie elementów. Dodając do tego fakt, iż firma Wagmont była do niedawna podwykonawcą Schenck-a, stawia pod znakiem zapytania, jeśli nie legalność, to przynajmniej etyczność zachowania naszego byłego kooperanta. Wszakże nie gryzie się ręki, która karmi. Pomijam tu kwestie, czy zostały wykorzystane jakieś kody źródłowe lub wewnętrzne specyfikacje techniczne Schenck-a, bo to jest tu w tej chwili nieistotne i trudne do stwierdzenia "na oko".

Proszę jednak mieć na uwadze jeszcze jedną sprawę, z czego bardzo często nie zdają sobie sprawy klienci, chcący dokonać serwisu czy ponownej legalizacji wag samochodowych czy kolejowych Schenck-a. Chodzi mianowicie o to, że zaniżanie cen usług serwisowych, wiąże się silnie ze spadkiem jakości tych usług czy elementów wymienianych, np. czujników.
    Firma Schenck wykonując przegląd czy przygotowując wagę do ponownej legalizacji, wykonuje kompleksowe sprawdzenie stanu technicznego wagi oraz wykonuje wszelkie kalibracje tak, by waga miała jak największą dokładność oraz jak najdłuższy żywot bez konieczności ponownego, rychłego serwisowania wagi.
    Nasza konkurencja, aby zdobyć zlecenie i oferując niższe od nas ceny, bardzo często wykonuje tylko powierzchowne czynności i przeprowadza legalizację ("byle przepchnąć") bez troski o to, czy później waga będzie poprawnie funkcjonować.

Bardzo często więc, pozorna oszczędność przekłada się na dużo większe koszty dla klienta, a bywa, że w ostateczności klient i tak musi zgłosić się do Schenck-a, jako do producenta, który może pomóc, i za to też zapłacić.

Zapraszam serdecznie do bezpośrednich kontaktów z firmą Schenck: www.schenckprocess.pl - my budujemy wieloletnie i owocne relacje z naszymi klientami juz od 125 lat i nie znikniemy nagle z rynku, a dobro naszych klientów i fachowy serwis jest u nas zawsze na pierwszym miejscu.

Pozdrawiam,
    Schenck

0
  • #7 24 Kwi 2009 15:57
    jejej
    Poziom 1  

Witam,

proszę o konta,t. Jestem autorem systemu TIPEX, trochę się na tym znam i mogę pomoć w jego konfiguracji.

Pozdrawiam

Jacek Jaworski

0
  • #8 13 Lip 2010 11:17
    rd-wag
    Poziom 8  

Witam
    Wiem że temat już się dawno przedawnił ,ale mam pytanie. Czy jest jakaś możliwość zresetowania disomatu do ustawień fabrycznych? Generalnie chodzi o to że zostały zagubione hasła dostępowe do w/w terminala i nie mam dostępu do ustawień konfiguracyjnych. Te które są ogólnie dostępne w dokumentacji nie działają.
    Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

0
  • #9 13 Lip 2010 21:28
    markosik20
    Poziom 33  

rd-wag napisał:
    Witam
    Wiem że temat już się dawno przedawnił ,ale mam pytanie. Czy jest jakaś możliwość zresetowania disomatu do ustawień fabrycznych?

Tak, jest taka możliwość.

0
  • #10 07 Lip 2013 13:51
    smefrik
    Poziom 10  

Witam
    Wiem że temat już się dawno przedawnił ale ktoś posiada takie hasła??? I czy program tipex pasuje do innych mierników wagowych/???

0