Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Philips SBC HC 8410 - nie grają.

12 Sty 2009 13:15 3214 2
  • Poziom 9  
    Witam.

Posiadam słuchawki bezprzewodowe Philips SBC HC 8410. Do tej pory działały bez najmniejszego zarzutu. Ale jakiś czas temu zaczął pojawiać się taki problem - odkładałem je na stację dokującą, a one nie ładowały się. Wyczytałem w necie, żeby zmienić akumulatorki bo to na 100% ich wina. Założyłem dwa akumulatorki GP 550mAh. I kiszka. Włączam muzykę. Na stacji dokującej zapala się czerwona dioda sygnalizująca,że muzyka gra. No ale problemem są słuchawki. Nie ma żadnej reakcji z ich strony.

Spotkaliście się z takim problemem?

Jeśli ktoś mógłby poradzić to z góry dziękuję.

Wolałbym naprawić te słuchawki niż wywalać kasę na kolejne

Słuchawki Philips SBC HC 8410 - nie grają.
  • Poziom 34  
    Na jakiej zasadzie jest przekazywana energia do ładowania akumulatorów? Połączenie stykowe? Jeśli tak, to przede wszystkim trzeba sprawdzić czy nie są po prostu zabrudzone styki w stacji i słuchawkach, a nie akumulatory wymieniać. Przed ich wymianą, powinno się sprawdzić miernikiem w słuchawkach czy właśnie wszystko kontaktuje.
  • Poziom 9  
    Stacja dokująca jest ok. Sprawdziłem z innymi słuchawkami z tej samej serii.

Moje słuchawki nie działają na innej stacji dokującej. Wniosek - zepsuły się.
    Styki? To nie wina styków. Sprawdziłem miernikiem czy jest "przejście" między stykami, a stacją i między stykami, a płytką drukowaną. Przewodzenie jest.
    Pytanie co mogło się wyeksploatować skoro pomimo wszystko słuchawki nie działają.

Dodano po 51 [minuty]:

Słuchawki naprawione :)

Proszę moda o zamknięcie tematu.

W tym przypadku wina leżała po stronie uszkodzonego połączenia między zasilaniem, a płytką drukowaną.
    Wygląda jak uszkodzenie mechaniczne. Być może przez jakiś upadek. Raz faktycznie mi upadły słuchawki na podłogę. A jakiś czas po tym przestały grać.
    Zlutowałem na nowo i wszystko jak na razie jest ok.
    Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Spełniam prośbę i wątek zamykam. Jeśi będzie potrzeba jego "otwarcia", proszę o info na PW.
    GM