Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEO Concerto - jak wyłączyć dźwięk uzbrajania alarmu?

goralskass 12 Sty 2009 14:29 4499 14
  • #1 12 Sty 2009 14:29
    goralskass
    Poziom 9  

Jak w temacie...
    potrafię wyłączyć dźwięk podczas ryglowania centralnego zamka, ale nie mam pojęcia jak wyłączyć dźwięk uzbrojenia alarmu (w sumie nie wiem co te dźwięki oznaczają, bo uzbrojenie następuje po około 20 sek).
    Sekwencja jest następująca:
    rygluję centralny który zamyka drzwi,
    po około 5-8 sekundach alarm szczeka 3 razy, a po następnych 3-5 sek szczeknie jeszcze jeden raz.
    Moje pytanie jest następujące - Jak to wyłączyć? Denerwuje mnie to strasznie, a w instrukcji nie ma nic na ten temat.

0 14
  • #2 12 Sty 2009 14:43
    markomp
    Poziom 20  

Może słaba bateria w pilocie, albo niedomknięte drzwi / uszkodzona krańcówka / gasnąca lampka wewnątrz.

Sygnalizowanie tych rzeczy jest opisane w instrukcji.

0
  • #3 12 Sty 2009 14:57
    SKRZYNIA
    Poziom 23  

uzbrojenie nastepuje po okolo 20sek, a lampka wewnetrzna gasnie pewnie z opoznieniem, jak przedmowca napisal trzeba to sprawdzic, nie napisales dane: co to za auto...

0
  • #4 12 Sty 2009 16:03
    goralskass
    Poziom 9  

Auto: Opel Corsa C,
    Baterie w pilotach były wymieniane ostatnio, a krańcówki też są sprawne.
    Podejrzewam, że może być to lampka - ona rzeczywiście gaśnie z opóźnieniem. Tylko jak teraz pozbyć się tych sygnałów dźwiękowych?
    Wcześniej tego nie było.

0
  • Pomocny post
    #5 12 Sty 2009 16:35
    SKRZYNIA
    Poziom 23  

po resecie centrala ma fabrycznie ustawione zwloke na czujniki drzwiowe 5sek, wiec jesli gasnie z opoznieniem lampka to trzeba przeprogramowac ten czas na zwloke 40sek. ( pod warunikem ze ktos wpial sie pod lampke,poniewaz mona tez wpiac sie w krancowki), sprawdz jeszcze pod maska krancowke czy nie ma problemow z nia

0
  • #6 13 Sty 2009 08:03
    goralskass
    Poziom 9  

Instalator podpiął alarm pod lampkę. Pewnie jest tak jak mówisz...fabryczny czas zwłoki uzbrojenia czujników drzwiowych to 5 sek - trzeba będzie przeprogramować na 40, bo lampka gaśnie po około 20 i pewnie to jestem powodem szczekania alarmu.
    Dzięki

0
  • #7 14 Sty 2009 12:34
    goralskass
    Poziom 9  

Hmm teraz mam problem z wejściem w stan programowania...
    w instrukcji pisze, że po siedmiokrotnym przekręceniu stacyjki w czasie 5 sek alarm powinien wejść w stan programowania, potwierdzając to zaświeceniem się diody na 3 sekundy....Problem polega na tym, że po wykonaniu czynności opisanych w instrukcji nic się nie dzieje i nie mogę wprowadzić kodu 3317 na opóźnienie 40 sek dla uzbrojenia czujników.
    Gdzieś wyczytałem, że w oplach napięcie jest podawane na stacyjkę do momentu wyjęcia kluczyka...nie wiem czy to prawda...w każdym bądź razie próbowałem też z wyjęciem kluczyka ze stacyjki - nie pomogło.

0
  • Pomocny post
    #8 14 Sty 2009 18:37
    mr-perch
    Poziom 28  

Mylisz pojęcie położenia klucza w pozycji zapłon (+15) i pozycji ACC. Masz ograniczony czas na wykonanie tych siedmiu impulsów. Droga dłuższa, ale pewniejsza, to zrobienie tego na wtyczce centralki, po odłączeniu przewodu "zapłon".

0
  • #9 05 Lut 2009 11:58
    matias333
    Poziom 13  

Witam. Ja mam alarm Seo Dolphin i aktualnie mam załączoną funkcje cichego uzbrajania alarmu próbuje włączyc uzbrajanie z piknięciem ale mi to nie chce zadziałać. Naciskam na pilocie jednoczesnie otwórz zamknij. Czy to się powinno robic na włączonej stacyjce i otwartych drzwiach?

0
  • #12 05 Lut 2009 12:53
    matias333
    Poziom 13  

Zadziałało dzieki. Mam drugie pytanie. Alarm ten ma funkcje umożliwiającą domykanie szyb poprzez dodatkowy moduł. Moduł taki mam ale pytanie o podłączenie tego modułu pod ten alarm. Wyczytałem że trzeba wlutować bezpiecznik polimerowy ,jakiej wartosci ma być ten bezpiecznik i czy wystarczy sam bezpiecznik czy tak jak jest w instrukcji ma to być płytka

0
  • Pomocny post
    #13 05 Lut 2009 13:05
    Andiv
    Poziom 32  

Musisz wlutować bezpiecznik i kawałek przewodu. Dobrze by było jakby bezpiecznik był polimerowy. Maksymalne obciążenie to 170mA, jednak bezpiecznik lepiej dać 150mA.

0
  • Pomocny post
    #14 05 Lut 2009 13:34
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli moduł ma działać z trzeciego kanału, to tak, jeżeli ma domykać szyby po zamknięciu zamka, to sygnał bierzesz z przewodu sterowania zamknięciem.
    Jeśli to jest, tak jak myślę Audi A4, to nie porzebujesz żadnego modułu.
    Czerwono-brązowy przewód, w zielonym konektor w boczku, to domykanie szyb masą. Wydłużasz impuls na zamknij i puszczasz przez dwie diody na zamykanie i domykanie. To cała filozofia.

1
  • #15 27 Kwi 2011 08:03
    goralskass
    Poziom 9  

Temat do zamkniecia. Wszystkie usterki rozwiazano. Dzieki.

0