Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

miernik Mastech M890G

12 Sty 2009 17:20 3210 5
 • Poziom 11  
  Witam

  Czytałem o tym mierniku już chyba wszystko ale tej konkretnej usterki co ja mam nie znalazłem dlatego jeżeli coś już kiedyś istniało w zbliżonym temacie proszę o link.

  Z moim miernikiem Mastech M890G jest znowu problem mianowicie nie wiem jak ma wyglądać ta folia na tylnej obudowie? czy można to zastąpić zwykła folia (taką kuchenna) przyklejona na jakiś kartonik? Bo wiem już że to ma duży wpływ na pomiar sygnałów zmiennych.
  A po drugie nie działa w nim brzęczyk (sprawdzanie ciągłości przewodów) głośniczek jest raczej OK nie wygląda na jakoś specjalnie zniszczony.
  Proszę o pomoc.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 25  
  Folia może być nawet kuchenna , ważne żeby nie robiła zwarcia na płytce ,ale miała kontakt z masą miernika (sprężynka).
  W układzie buzzera pracuje CD4011 ,TL062. CD4011 pracuje jako generator sterowany komparatorem zbudowanym na układzie TL062.
  Zdarza się uszkodzenie kondensatora 220pF w układzie generatora.Czasem pada TL062 , bardzo rzadko CD4011.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 11  
  Rzeczywiście poszedł ten kondensator już go wymieniłem i buzer działa dobrze.
  A co do tej folii dowiedziałem się ostatnio że ona jest potrzebna tylko do tego żeby do miernika nie dochodziły zakłócenia z zewnątrz? Bo jak przeprowadzałem pomiary kontrolne sygnałów zmiennych (na generatorze) wyniki wskazywał idealnie i to bez tej folii. Także nie wiem czy jest sens ją montować jeżeli raczej nie będę pracować w pobliżu jakiś olbrzymich zakłóceń?

  I jeszcze jedno zauważyłem że na wyświetlaczu czasami nie wyświetla mi się jeden z przecinków to jest na zakresie np 20kohm albo 20VDC czy mogę tu uzyskać odpowiedź czy lepiej jeżeli założę nowy temat?
 • Poziom 25  
  Pierwszy krok to oczyszczenie styków wyświetlacza LCD izopropanolem ,następnie oczyszczenie gumki przewodzącej i styków na płytce.Zdarza się też zabrudzenie styków przełącznika zakresów i sprężynek stykowych.Czasem plastikowa ramka dociskająca LCD wypaczy się i występuje zły docisk gumki do LCD ,można wtedy pomiędzy ramkę a LCD włożyć pasek papieru,który zwiększy docisk.
 • Poziom 11  
  I mam nadzieje że to już moje ostatnie pytanie w tym temacie: Jak włączam miernik na pomiar temperatury to cały czas wyświetla mi się wartość 066 czasami 065. Czym to jest spowodowane? dodam że sonda temperatury jest nowa.
 • Poziom 25  
  Może być rozkalibrowany, ale przed kalibracją sprawdź ,czy nie zwarły się jakieś elementy na płytce.jest tam PR 10kΩ do zgrubnego ustawiania i może na nim coś przerywa.