Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dzwieku ASUS M2A-MX Realtek

robson132 12 Sty 2009 17:31 5398 11
  • #1 12 Sty 2009 17:31
    robson132
    Poziom 20  

Witam.
    Mam problem z brakiem dzwieku w komputerze.
    Płyta głowna ASUS M2A-MX i realtek.
    Próbowałem inne głośniki i słuchawki lecz daremnie słychać tylko ciche piszczenienie, przedni panel tez nie działa.
    Dodam jeszcze, że jak wsadzę wtyk to wyświetla się ;gniazdo zostało podłączone; Co może być nie tak?
    Formatowałem komputer, przeinstalowałem sterowniki w ustawieniach dzwieku jest poustawiane wszędzie Realtek HD Audio output, a zawsze było AC97.

0 11
  • #2 12 Sty 2009 19:13
    zbyslaw
    Poziom 13  

Jaki masz system, jeśli XP SP2, to czy masz wgraną poprawkę kb888111?

0
  • #3 12 Sty 2009 19:16
    robson132
    Poziom 20  

W menagerze urządzen wyłaczyłm HD audio i odinstalowałem potem zainstalowałem AC97, a jak wezme właściwosci dzwiek to u góry jest napiasane brak urzadzeń audio i nie da sie nic odtworzyc !
    Mam Win XP SP3
    Mam taki plik kb888111 w c;Windows...
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • #4 12 Sty 2009 23:59
    kiepski_z_ndm
    Poziom 10  

Witam!
    Zostaw HD audio włączone, ale zamiast sterów od Realteka, znajdź stery od HDaudio by ATI, są one zazwyczaj dodawane do sterów do grafik z serii HD4000.
    Taka kara za Hdaudio by Ati/AMD
    Pozdro

0
  • #5 13 Sty 2009 07:26
    robson132
    Poziom 20  

Tych z hd audio by ati nie da sie zainstalowac bo wyskakuje ;żaden sterownik nie jest obsługiwany przez twój typ sterowników:
    spróbowałem zainstalować oryginalne stery od płyty jeszce raz i dalej jest brak urządzeń audio .

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=52294
    zobaczcie tutaj

0
  • #6 13 Sty 2009 10:26
    mat_ed
    Poziom 43  

robson132 napisał:

Formatowałem komputer, przeinstalowałem sterowniki w ustawieniach dzwieku jest poustawiane wszędzie Realtek HD Audio output, a zawsze było AC97.

Nie opowiadaj bzdur. Tak się składa,że jestem w posiadaniu komputera z tą właśnie płytą i wszędzie figuruje Realtek HD Audio Output - i tak ma być.
    AC97 to chyba miałeś ale na innej płycie głównej.

Podobnie być powinno w Menedżerze urządzeń - kontrolery dźwięku.

Ponadto WSZYSTKIE wymagane sterowniki na stronie producenta tj. ASUS z tym,że w PIERWSZEJ kolejności instaluje się sterownik Chipset'u a dopiero PÓŹNIEJ do dźwięku. Tak więc NIE instalujesz żadnych sterowników AC97.

0
  • #7 13 Sty 2009 11:03
    grubas
    Poziom 40  

Mam taką samą płytę i kolega co napisał wyżej ma 100% rację. Nie ma tam żadnego AC97.
    Też miałem problemy z dźwiękiem. NIe instalowały się sterowniki z płytki dołączonej do płyty głównej.
    Pomogło zainstalowanie nowego XP z SP2 z innego źródła. Mojemu XP z SP2 czegoś brakowało.

0
  • #8 13 Sty 2009 11:09
    robson132
    Poziom 20  

tak, ale skoro wcześniej było wszystko ok a nic nie zmieniałem w ustawieniach to dlaczego nagle przestał działać.jak zrobiłem formata to stery instalowały się po kolei z płyty i potem był ustawiony realtek hd audio ouutput w ustawieniach dzwieku ale nadal nie działało.

0
  • #9 13 Sty 2009 11:20
    mat_ed
    Poziom 43  

Nie działało na przednim panelu czy z tyłu?

0
  • #11 13 Sty 2009 16:02
    mat_ed
    Poziom 43  

Namieszałeś z tymi sterownikami i to ładnie. Usuń sterowniki od dźwięku i chipsetu - najlepiej w trybie awaryjnym. Po tym przeczyść rejestr po czym zainstaluj sterowniki ze strony ASUS'a w kolejności chipset następnie audio - bez instalowania UAA jeśli posiadasz XP z SP3. Jeśli zainstalujesz w opisany sposób nie ma innej możliwości - musi działać.

0