Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6- czujniki cofania

rosea88 12 Sty 2009 19:59 6406 4
  • #1 12 Sty 2009 19:59
    rosea88
    Poziom 1  

Witam serdecznie. Mam problem z układem wspomagania parkowania- uszkodzony jeden czujnik cofania. Czy ktoś spotkał się już z tym problemem i wie jak go można samodzielnie rozwiązać? proszę o kontakt

0 4
  • #2 12 Sty 2009 21:27
    cardiag
    Poziom 30  

no jak czujnik uszkodzony to trzeba go wymienić.
    Jak wykryłeś uszkodzenie? Może zabrudzony?

0
  • #3 11 Mar 2015 10:04
    salt
    Poziom 7  

ma taki sam problem po odpaleniu dioda przy gałce zmiany mruga i jest ciągły dźwięk, nie wiem czy nawalają czujniki przód czy tył, jak sprawdzić który to czujnik by nie wymieniać kompletu? czy podłączenie pod VAG pokaże błędy i który konkretnie to czujnik? czy jest jakiś inny sposób?

Proszę poprawić pisownię postu.
    Reg. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Reg. 3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
    Mod.[CameR]

0
  • #4 11 Mar 2015 10:19
    zodiakmenda
    Poziom 21  

Ja robie tak: podpinam komputer, patrze jakie są błędy np. czujnik tylny prawa strona środkowy, i wyjmuje taki czujnik i w jego miejsce podkładam jakikolwiek inny co jest w zderzaku i patrze na komputer jaki jest błąd jeśli podłożysz czujnik sprawny i błędu w tym miejscu nie będzie to czujnik do wymiany, zawsze są czujniki do wymiany nie spotkałem się ze zgnitymi kablami czy wtyczkami od czujników, chociaż są zawsze mokre i w piachu obrzygane, wymieniasz uszkodzony czujnik i po problemie, jeśli są jeszcze inne czujniki uszkodzone to tak samo je posprawdzaj, bez komputera nie naprawisz tego tanio :)

1
  • #5 15 Mar 2015 22:06
    Jacek a3
    Poziom 7  

Ja mam passata b6 2006, problem ten sam, ciągły dźwięk i tyle, VAG pokazał że uszkodzone 2 czujniki wewn. przód przemierzyłem czujniki i okazało się że są ok, radzę Ci najpierw sprawdź miernikiem same czujniki jak się okaże że są ok to masz gdzieś uszkodzony kabelek od jednego z czujników których awarie pokazuje Vag, u mnie tak było, kabelek się przetarł od czujnika z przodu a komp. pokazywał uszkodzony czujnik...

Dodano po 9 [minuty]:

a ponad to w moim passacie b6 no i pewnie w każdym innym passacie jeśli uszkodzony jest pojedynczy czujnik a mimo to obieg w kablach jest zamknięty ( czyli nie przerwał się żaden kabelek od czujników) to parktronic czy jak zwał, powinien normalnie działać, po prostu nie będzie pikać kiedy przeszkoda zbliży się do konkretnego- uszkodzonego czujnika, a przy pozostałych powinno działać normalnie, ja mam 2 z 4 z tyłu uszkodzone i właśnie na tych 2 uszkodzonych nie pika a na reszcie pika sprawdzone !

1