Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce 2 MX/MX 400 z TV OUT+ telewizor

Gaco 01 Kwi 2004 21:37 5104 17
  • #1 01 Kwi 2004 21:37
    Gaco
    Poziom 10  

Ciekawe czy tutaj ktoś jeszcze zagląda? Mam nadzieję, że tak!!! Mam pytanie i problem z połączeniem mojego peceta z telewizorem a raczej właściwym jego skonfigurowaniem.
    Aha i chciałbym zaznaczyć, że jestem raczej zielony więc proszę ... dużymi i drukowanymi literami :D.

Ale do rzeczy: Chciałbym połączyć komputer (kartę graficzną) z telewizorem. Karta graficzna: GeForce 2 MX/MX 400 z TV OUT, telewizor: Panasaoic Quintrix TX-28LK10P 100Hz.
    Kupiłem kabel połączeniowy: od przejściówki z karty graficznej S-Video, wejście do telewizora Eurozłącze. Jak ustawię we właściwościach ekranu tryb nView:KLON i Parę wyświetlaną: Monitor analogowy + telewizor to na ekranie telewizora pojawia mi się obraz pulpitu z komputera.
    Ale tutaj jest problem: obraz jest bardzo niestabilny, skacze i pojawiają się boczne paski, niezbyt ostry i zbyt jaskrawy:(
    Jeżeli chodzi o jaskrawość to podejrzewam że to kwestia ustawień, ostrość to podobno wina słabości takiego połączenia i to wszystko rozumiem.Ale dlaczego obraz nie jest stabilny i skacze, jak to wyregulować?
    Pomóżcie!!!

0 17
  • #2 01 Kwi 2004 22:14
    Lukasz1986
    Poziom 17  

no to tak ze stabilnoscia moze byc zwiazane bardzo wiele czynnikow np za dlugi kabel (powinien wynosic ok 1,5 do 2m) no moze to tez byc wynikiem jakis zaklucen jesli kabel nie jest ekranowany no i zlego podlaczenia lub skonfigurowania w opcjach sa tryby panstw PAL itp. nastepnie gdy juz wszystko zdolasz sobie ustawic i masz pulpit na ekranie telewizoraz to wystarczy tylko przeciagnac ikonki z monitora na telewizor i ustawic go w opcjach jako glowny i reszta to jest tylko kwestia ustawiena jeszcze powracajac do osttrosci obrazu to nie oczekuj zadnych rewelacji bo telewizor to nie monitor i nie zdziw sie jak nie bedziesz mogl odczytac opisow ikonek lub drobnego tekstu poprostu telewizor nie jest do tego stworzony ale do tego 8) Pozdrawiam

0
  • #3 01 Kwi 2004 22:47
    Gaco
    Poziom 10  

Dzięki za zainteresowanie ale prawdę mówiąc wiele mi jak narazie nie pomogłeś. Kabel mam długości 10m, ale miałem też pożyczony od kumpla 5m i było to samo (u niego działa ok). W trybach państw szukałem i zmieniałem i nic. powidz cś bliżej na temat ekranowania kabla i złego połączenia. Co i jak sprawdzić (pamiętaj, że jestem raczej zielony). Nie bardzo rozumiem też co oznacza przeciągniecie ikonek na ekran telewizora, przeciez jak mam pulpit na telewizorze to mam też ikony?

0
  • #4 01 Kwi 2004 23:07
    Lukasz1986
    Poziom 17  

no to tak kabel tak jak mowilem powinien miec ok 1,5 do 2 m zalezy od karty graficznej ale u mnie np. nie dziala jak mam kabel dluzszy niz 2 m poprostu nie mam obrazu i najlepiej sprawdz to na ogrinalnym kablu ktory dostales razem z karta graf. i sprawdz wtedy czy ci dziala bez latania obrazu bo mi sie wydaje ze to moze byc wynikiem dlugosci kabla a co do ekranowania to jest to taki przewodzik ktory dodatkowo jest jeszcze owiniety taka folia ktora zbiera te wszystkie zaklucenia i odprowadza je w bezpieczne dla nich miejce (dzieki temu nie masz tych paskow na telewizorze) no ale na poczatek to sprawdz na przewodzie orginalnym ktory dostales do swojej karty a pozatym to co masz za karte grafiki ?? pozdrawiam :D

0
  • #5 02 Kwi 2004 01:39
    Zenek
    Poziom 30  

i jeszcze jedno, czy w telewizorze ustawiasz jako wejście s-video, czy też normalne wejście video, np na moim tv wyłącznie na obraz z s-video da się patrzeć...
    Jeśli oczywiście ten panasonic ma takie wejście. I jeśli jest to odpowiedni kabel.
    a z kablami było już sporo pisane na forum, kiedyś stosowałem ponad 15 metrowy, oczywiście osobnym kablem z osobnym ekranem szła chrominancja, osobnym lum. i było ok

0
  • #6 02 Kwi 2004 19:38
    Gaco
    Poziom 10  

Wydaje mi się, że niedokładnie czytałeś opis mojego problemu. Ale to nic przejdźmy dalej: wejście do telewizora ma przez eurozłącze, a jeżeli chodzi o kabel, to pisałem, że wziąłem na próbę kabel kolegi 5m i był dokadnie taki sam problem (a u niego wszystko chodzi ok), aha a przez sam orginalny kabel z karty graficznej nie da rady nic zrobić on ma długości około 20cm!!!

0
  • #7 04 Kwi 2004 00:35
    patrykq
    Poziom 11  

czesc, ja miałem GeForce 32MB 200MX z tv-outem, kabel musialem ciagnąć do sasiedniego pokoju do telewizora, długość 20m i jakosc obrazu bdb. Tylko musiałem za każdym razem odłanczać kabel antenowy od tv. Pewnie chodzi tu o rozne masy, ktore powoduja te zaklucenia. Teraz mam GeForce 5200U 128MB ale jeszcze go nie testowałem.

Jak bys mial jakies pytania to najlepiej pisz na priv.

0
  • #8 04 Kwi 2004 01:22
    pan_slonik
    Poziom 22  

moze slabo zrozumialem temat ale skacze o co chodzi? trzepie ekranem tv strasznie ? czy raczej mniej bo jest jeszcze w ustawieniach karty ustawienie fitru migotania bawiłes sie tym?

0
  • #9 04 Kwi 2004 02:12
    Gaco
    Poziom 10  

Hej Mili Przyjaciele! Trzepie tak sobie są chwile, że obraz jest całkiem znośny tylko przechodzi przez niegotaki pas z dołu do góry, czasem obraz się lekko "krzywi", czasem zjeżdza w dół i wjeżdża od góry, a czasem po prostu skacze (trzęsie się). Jak rozumiem Panie Słoniku ówisz o filtrze migotania w karcie graficznej. Jeżeli tak to nie bawiłem się tym i nie wiem gdzie to jest.
    A wicie co jest jeszcze ciekawe: Jest facet który wypowiada się na tym forum (nazywa się Fachman), który jakiś czas tem pisał, że u niego wszystko chodzi ok a ma taki sam telewizor jak ja i taką samą kartę grafiki. Ciekawe?!!! Próbuję się teraz od pewnego czasu z nim skontaktować ale nigdzie nie mogę go znaleźć!!!

0
  • #10 04 Kwi 2004 11:05
    enkel
    Poziom 12  

do geforcow sa fajne programiki, polecam tvtool i tvcc2000. Tak przy okazji tez mam pytanie: mam GeForce'a 2 ti z tv-outem - w czasie ogladania filmow na ekranie telewizora pojawiaja mi sie latajace paski - ale tylko na barwie czerwonej i niebieskiej. O co tu chodzi? BTW: tvcc2000.zip dodalem na upa.

0
  • #11 05 Kwi 2004 21:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 05 Kwi 2004 21:15
    zbych48
    Poziom 12  

Zrób to co radzi patrykq. Odłączenie anteny dało radykalną poprawę i kabel 15m nie stanowi problemu. Po odłączeniu anteny pomierz napięcie między masami kabli antenowego i od komputera. Przy pracy z anteną zbiorczą zdażyło się że napięcie przekroczyło 2V. Wystarczyło uziemić gniazdo anteny zbiorczej.

0
  • #13 05 Kwi 2004 21:32
    eTom
    Poziom 10  

Gaco napisał:
    ... Ale to nic przejdźmy dalej: wejście do telewizora ma przez eurozłącze, a jeżeli chodzi o kabel, to pisałem, że wziąłem na próbę kabel kolegi 5m i był dokadnie taki sam problem (a u niego wszystko chodzi ok), aha a przez sam orginalny kabel z karty graficznej nie da rady nic zrobić on ma długości około 20cm!!!

Nie za bardzo sie na tym znam,ale wydaje mi sie ze wyjscie z tej karty na TV jest typu S-VHS.Czyli do telewizora powinno wchodzic tez na S-VHS a nie na EURO.
    Mam ta sama karte - podlaczylem do TV na S-VHS i dziala OK

0
  • #14 06 Kwi 2004 15:53
    ocp
    Poziom 9  

Niestety to nie jest S-VHS :-(
    S-VHS ma 4 piny
    to zlacze ma 6 pinow, wchodzi do niego wtyczka PS/2

pzdr

0
  • #15 06 Kwi 2004 17:26
    eTom
    Poziom 10  

ocp napisał:
    Niestety to nie jest S-VHS :-(
    S-VHS ma 4 piny
    to zlacze ma 6 pinow, wchodzi do niego wtyczka PS/2

pzdr

Mam GeForce 2 MX/MX 400 z TV OUT i wyjscie na TV jest wlasnie
    4-pinowe S-VHS a nie 6-pinowe PS/2

pozdrawiam

0
  • #16 06 Kwi 2004 17:38
    eTom
    Poziom 10  

Lukasz1986 napisał:
    no to tak kabel tak jak mowilem powinien miec ok 1,5 do 2 m zalezy od karty graficznej ........

Ja mam kabel 14m i obraz jest OK ( GeForce 2 MX/MX 400 )
    Jasne ze lepszy krotszy - chodzi o pojemnosc kabla,ale 2-m :shocked!:
    Pewnie malo kto ma TV przy kompie -raczej duzo dalej.

pozdr

0
  • #17 07 Kwi 2004 11:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 28 Maj 2009 19:38
    stypek85
    Poziom 2  

czyli wkoncu co trzeba zrobic[najlepiej w krotkich punktach]?

0
  Szukaj w 5mln produktów