Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Combo gitarowe 3W - zdjęcie, opis, schemat

jethrotull 12 Sty 2009 21:25 4050 6
  • Combo gitarowe 3W - zdjęcie, opis, schemat

Witam,
    chciałbym się podzielić wynikami mojej pracy. Jest to małe combo dla szwagra. Szwagier trochę "szatani" więc postanowiłem się wreszcie skusić na czterostopniowy preamp. Topologia preampu jest rozwijana przeze mnie już od pewnego czasu w kolejnych wzmacniaczach, teraz dodałem po prostu do niego "dopałkę" na połówce 6N2P (jako że wzmacniacz jest SE to ta połówka została zwolniona z pełnienia obowiązków inwertera). Wzmacniacz ma dwa wejścia, z których jedno omija dopałkę (i odłącza pierwszy stopień, co nie jest uwidocznione na schemacie).

We wzmacniaczu użyłem głośnika Celstion G10C, na którym widnieje dumny napis "Foxhall Road Ipswich Suffolk England". Głośnik nie kosztował wiele (upolowałem używany na allegro) a w pełni zdał egzamin - dobrze brzmi i jest bardzo hałaśliwy.

Obudowa comba wykonana jest z płyty meblowej 20mm, co daje sporą masę całemu urządzeniu. Estetyka jest jaka jest z tego powodu, że robiłem wzmacniacz w wielkim pośpiechu (miałem zdążyć z tym jako z prezentem na gwiazdkę, cóż) oraz musiałem sobie radzić nie mając dostępu do znacznej części mojego warsztatu.

Combo gitarowe 3W - zdjęcie, opis, schematCombo gitarowe 3W - zdjęcie, opis, schematCombo gitarowe 3W - zdjęcie, opis, schemat
    Combo gitarowe 3W - zdjęcie, opis, schematCombo gitarowe 3W - zdjęcie, opis, schematCombo gitarowe 3W - zdjęcie, opis, schemat
    Combo gitarowe 3W - zdjęcie, opis, schemat

Fajne!
  • #3 13 Sty 2009 12:57
    jethrotull
    Specjalista - konstrukcje gitarowe

Na podstawie wyglądu tak, jesli chodzi o brzmienie to dopiero mu ten wzmacniacz wysyłam. Ale ja jestem zadowolony :)

• #6 07 Lut 2009 12:40
    grives5678
    Poziom 10  

Ile Cie to kosztowało?

• #7 12 Lut 2009 17:28
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Fajny piecyk :) Tylko dobrze by było, żebyś napisał jak z brzmieniem itp. Interesuje mnie też czy te 3 waty to jest dużo w lampach ?? Jak to się ma do tranzystora ?? Jeżeli szwagier trochę szatani to dobrze by było by ten piecyk miał troche więcej dołu, jak przy takim głośniku sobie z tym radzi ??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME