Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przekaznik swiec zarowych Astra 1 .1996r

Leszek Mik 12 Jan 2009 21:43 2989 4
 • #1
  Leszek Mik
  Level 10  
  Dzień dobry. Kiedy przekrecam stacyjkę zapala się żarówka grzania świec żarowych natomiast przekaźnik fizycznie się nie załącza(sprawdziłem po zdjęciu obudowy i włączeniu). Typ przekaźnika 90 464 952. Ma on wejścia L T 50 85 86 87 30. Numery wejść mi są znane natomiast co to jest wejście T ? Czy to czujnik temperatury silnika? Kol. którego jest to auto mówił ,że zależnie od temp. różny był czas świecenia żarówki od grzania. Proszę o info co to za czujnik i gdzie się znajduje. Silnik TD oplowski (niestety nie znam dokładnych danych). Pozdrawiam Leszek.
 • #2
  leonek4
  Level 29  
  co do czujnika to nie orjetuje suę musiałbm poszukać w książce od astrys a w przekaźniku na styku 30 powino być zailanie +12 ciągle a na styku 86 napięcie pojawia się po włączeniu zapłonu
 • #3
  Leszek Mik
  Level 10  
  Ma ktoś z forumowiczów pomysł co to może być lub schemat układu grzania świec z tym przekaźnikiem. Pozdro Leszek Mik.
 • #4
  rico37p
  Level 28  
  Pin T to czujnik temperatury.Nie wiem w którym miejscu dokładnie jest, ale raczej powinien być gdzieś w pobliżu termostatu docho dzi do niego przewód koloru niebieskiego.Jeżeli byłby uszkodzony ten czujnik, to po zdjęciu z niego przewodu i włączeniu zapłonu powinna zapalić się lampka i powinne grzać świece.ż praktyki wiem że jest zimny lut w przekażniku. Pozdrowienia.
 • #5
  Leszek Mik
  Level 10  
  Dzięki rico37p za info. Kiedy podłączyłem pod zasilacz bez czujnika temp. to załączył się przekaźnik i trzymał cały czas natomiast żarówka kontrolna grzania świec (wyjście L) zapaliła się i po jakimś czasie zgasła. Sprawdzę jeszcze lutowania.