Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CITROEN XSARA 2.0 HDi 2002r. KOMBI

12 Sty 2009 21:43 3242 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mój problem jest następujący:

Kiedy naciskam pedał hamulca, włącza mi się tylna wycieraczka a dodatkowe światło stopu w tym momencie pulsuje. ;/

Potrzebuję także schematu bezpieczników w komorze silnika do tego modelu z uwagi na niedziałający klakson i spryskiwacze.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
  • Poziom 10  
    Brak masy, polecam przeczyścić wszystkie możliwe styki..
  • Poziom 39  
    Owszem brak masy, jednak nie sadze zeby problem tkwil w stykach. W Xsarach kombi jest taka charakterystyczna usterka - lamanie sie przewodow, przerwy i zwarcia w gumowej przejsciowce klapy bagaznika. Wyjmij kolego te przejsciowke i pociagnij za kableki, z pewnoscia cos tam bedzie porwane. W celu naprawy najlepiej odkrecic plasykowa listwe przytrzymujaca wiazke na klapie i wypiac wiazke by sie poluzowala. Wygodnie tez jest rozebrac tapicerki bagaznika, odkrecic masy i wypiac wiazke z konektora znajdujacego sie pod szyba - wtedy mozna pociagnac ja i odslonic na wiekszej przestrzeni co ulatwia naprawe. Nowe przewody przeciagnij drutem bo przejsciowka jest dosc ciasna. Staraj sie aby laczenia przewodow nie znajdowaly sie w przejsciowce bo dlugo nie wytrzymaja. Jesli znajdziesz tam kable tylko z peknieta izolacja (zyla nieuszkodzona) to mozesz je owinac tasma izolacyjna co je wzmocni. Przy skladaniu najlepiej uzyc talku do opon, dobrze wytalkowac wewnatrz i na zewnatrz, raczej unikac smarow itp. bo guma kruszeje.

Pozdrawiam

P.S. : Jesli pomoglem - kliknij "pomogl".
  • Poziom 2  
    A powiedzcie mi jeszcze jeżeli wg schematu bezpieczników, bezpiecznik odpowiadający za klakson jest OK (sam sprawdzałem) a klaksonu nie słychać to co może być przyczyną??