Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Detektor obecności wózka widłowego

Brauniack 23 Sty 2009 23:18 6768 33
  • #31 23 Sty 2009 23:18
    True_Brujah
    Poziom 10  

Ja bym proponował jednak czujniki indukcyjne.

Wielkość prac budowlanych ogranicza się jedynie do wycięcia fleksem odpowiednich otworów na pętlę. Potem można to zalać czymkolwiek (np żywicą chemoutwardzalną).

W sumie nie niszczy to podłogi i jest naprawdę niezawodne (wiem bo mamy taki w zakładzie założony na bramę dla wózka widłowego).

Co do barier podczerwieni to każdy wózek widłowy ma maszt który jest wyzszy od 99% ludzi.

Z wiadomych względów czujniki PIR o charakterystyce kurtynowej odpadają.

Pozostają jedynie czujniki mikrofalowe które odpowiednio ustawione będą działały przyzwoicie.

Pomysły z antenkami i innymi gadgetami bym odpuścił jako mało pewne.

• Napad.pl
  • #32 24 Sty 2009 12:39
    ul1111
    Poziom 22  

Proponuje aby na początku i końcu strefy chronionej umieścić nadajniki podczerwieni kodowane np RC5, w wózku zamontować odbiornik RC5 oraz nadajnik radiowy.Odbiornik radiowy znajdowałby sie w stałym miejscu i służyłby do włączania sygnalizacji dźwiękowej oraz optycznej. Po odebraniu odpowiedniego sygnału RC5 przez odbiornik w wózku włączany były nadajnik radiowy który uruchamiały odbiornik stacjonarny włączający sygnalizację. Dodatkowo warto byłoby aby na początku i końcu strefy nadajniki RC5 nadawały różne kody.

• Napad.pl
  • #33 24 Sty 2009 23:42
    Brauniack
    Poziom 27  

Witam. Dziękuję za odpowiedzi i oczywiście czekam na nowe. Póki co jestem na fazie oczekiwania na akceptacje, którego kolwiek projektu. Pozdrawiam

• #34 27 Sty 2009 20:02
    Brauniack
    Poziom 27  

Hello, sprawa wygląda następująco. Mam zrobić barierę świetlną.System ma reagować na wózki widłowe. Tak, że myślę nad kurtyną świetlną o polu 15m kwadrat. Proszę o pomysły, czujniki optyczne, laserowe. Dziękuję