Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec olejowy KALARD-nie zapala

13 Sty 2009 10:06 2798 1
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.Mam problem z piecem CO marki KALARD. Otóz piec ten(10-cio letni) w tym sezonie zaczął szwankować. Najpierw przestał działac po miesiącu użytkowania. Po przyjeździe speca,okazało się że poszła jakaś uszczelka filtra paliwa,ale z braku laku najprościej było włożyć nowy cały filtr za który słono zapłaciłem, i piec zaczął działać. Radość trwała jednak tylko miesiąc, bo piec znowu nie zapalał. Fachowiec którygo obejrzał, pokazał jak uruchamiać piec ,,na krótko" i stwierdził,że trzeba wymienić cały palnik i elektronikę. Wydaje mi się,że tak to każdy potrafi. Problem w tym, że nie sztuką jest wydać tysiąc kilkaset złotychna nowe urządzenie,ale żeby potrafić je naprawić za rozsądne pieniądze. Pragnę dodać,że przy uruchamianiu na krótko piec działa poprawnie nieraz i 2-3 dni,po czym znowu trzeba uruchamiać go przy pomocy zworki. Może ktoś ma jakiś pomysł,gdzie le,zy przyczyna problemu. Będe wdzięczny za każdą sugestię.Pozdrawiam.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Moja sugestia jest taka: wezwij innego fachowca, bo ten dziad, który ci każe wymieniać palnik i elektronikę, to nie serwisant, tylko jakiś oszust.