Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32A551 kilka dziwnych problemów, proszę o diagnoze

BoniuBOSS 13 Jan 2009 10:16 3883 13
    BoniuBOSS
    Level 10  
    WITAM

Posiadam od kilku miesięcy telewizor LCD Samsung model LE32A551. Do telewizor mam podpięty po przez HDMI tylko tuner HD cyfry+ (Philips). Dzieją mi się różne dziwne rzeczy i chciałem was prosić o jakieś rady czy to jest normalne czy nie i co z tym dalej robić.

Po pierwsze jak równocześnie albo prawie równocześnie włączę telewizor razem z dekoderem to nie mam obrazu na TV. Musze wtedy wyłączyć TV i włączyć ponownie.

Po drugie jak włączam telewizor to ze środka telewizora dobiegają takie dziwne dźwięki, takie jak by kilkakrotne pstrykanie i przełączanie się czegoś. Dźwięki te dobiegają również co jakiś czas podczas oglądania tv.

Po trzecie jak podniosę telewizor i obrócę go w lewo albo w prawo o 180 stopni to słyszę jak coś w środku się przesuwa ale tylko przesuwa nic w TV nie lata jak nim potrząsnę albo coś.

Chciałem was prosić o opinie, co o tym sądzicie, czy to jest wina tv i co z tym dalej robić. Proszę o odp.
    modny
    Level 19  
    Proponuję telefon do serwisu - przyjadą i ocenią czy jest z nim coś nie tak.
    Pozdrawiam
    lukas7
    Level 14  
    Witam
    Podczas oglądania występują jakieś zaniki 2-3 sekundowe obrazu raz na kilkadziesiąt minut?
    BoniuBOSS
    Level 10  
    Z tym serwisem to nie taka prosta sprawa. Raz już go dawałem do serwisu i za powód uszkodzenia podałem właśnie to pstrykanie oraz że coś się w środku przesuwa. Nie zrobili nic w tym kierunku a wiem że tak nie powinno być bo znajomy ma dokładnie taki sam TV i nic podobnego mu się nie dzieje.

Zaniki obrazu jeszcze nie występują ale raz miałem takie coś że na ekranie zaczęły się pokazywać takie zielony pasy o grubości 1mm. Wyłączyłem TV i wszystko wróciło do normy.

Jak myślicie co może być przyczyną moich problemów? Pytam ponieważ jak go oddam do serwisu to im powiem konkretnie co mają sprawdzić.
    jaja ture
    Level 15  
    BoniuBOSS wrote:
    Pytam ponieważ jak go oddam do serwisu to im powiem konkretnie co mają sprawdzić.

No tak bardzo lubię takich klientów co mi mówią co mam sprawdzić. A zwłaszcza jak te informacje pochodzą z tego forum.

Jedyna rada z mojej strony to konsekwentna reklamacja o ile coś faktycznie jest nie teges. Niestety taką to teraz lipę produkują. Może poczekaj jak coś konkretnego z tą usterką się wyklaruje i modl się by przed upływem gwarancji to się stało.
    BoniuBOSS
    Level 10  
    Ok. TV dałem do naprawy w serwisie, dzisiaj do mnie zadzwonili że niby TV jest sprawny i wszystko z nim w porządku ale moim zdaniem jak coś strzela z tyłu TV i wyraźnie słychać że to nie jest obudowa to oznacza że coś chyba jest nie tak. TV niby był testowany po 8h dziennie przez 3 dni w co wątpię bo przez taki długi czas na pewno by wykryli tą usterkę.
    jaca25-68
    Level 11  
    Witam ja mam problem z ustawieniami oszczędności energij.
    Ustawiam oszczędność na max gaszę diodę a po jakichś 20 minutach dioda zapala się a oszczędność z maxa wraca do do stanu pożerania energij,czyli wyłączono.
    Rosomak3
    Level 13  
    Chcesz oszczędzać energię, zmniejsz linijkę podświetlanie do akceptowalnej przez ciebie wartości.
    jaca25-68
    Level 11  
    Rosomak3 dzięki za odpowiedz pomogło zjechałem z 180 do 91wat.
    jaca25-68
    Level 11  
    witam,wie może ktoś jaj sprawdzić jaki jest soft w tym samsungu.
    satgal
    Level 40  
    Przesuwanie się czegoś w środku TV to normalne, niektóre typy matryc mają świetlówki tak zamocowane że łatwo zauważyć że coś tam lata ale to taka konstrukcja ja to zauważyłem przy wymianie matrycy w starej i w nowej taki sam efekt.
    pożeracz kartofli
    Level 26  
    jaca25-68 wrote:
    witam,wie może ktoś jaj sprawdzić jaki jest soft w tym samsungu.

Lepiej zostaw ten soft w spokoju. Taka moja rada, choć zrobisz jak będziesz chciał. Wcześniej poczytaj na forum perypetie bezmyślnych zmieniaczy softów.
    jaca25-68
    Level 11  
    softu nie miałem zamiaru ruszać,byłem ciekawy jaki jest.ale mam najnowszy dostępny.
    pożeracz kartofli
    Level 26  
    Nawet jak będzie już nie najnowszy, a odbiornik nie wykazuje żadnych wad w działanie to też nie widzę powodu by coś zmieniać. To nie komputer...