Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak aktywacji (błąd) w WinXP po oczyszczeniu nLitem

karolczyzycki 13 Sty 2009 14:02 1722 9
  • #1 13 Sty 2009 14:02
    karolczyzycki

Poziom 20  

Witam.
    Mam oryginalnego Windowsa XP. Dodałem SP3, oczyściłem go nLitem, usuwając tylko niektóre komponenty.
    Po instalacji nie pojawił się komunikat że trzeba aktywować. Próbowałem przez komendę wpisując ją w [uruchom] - otrzymałem komunikat o błędzie. Sprawdziłem innym, programem i pokazuje informację " NOT Activated! Remaining Days 2149232345"
    Jak wspomniałem Windowsa jest oryginalny, kiedyś robiłem także przeróbkę tym nlitem i było OK, coś musiałem tym razem usunąć.
    Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? ma ktoś pomysł co jest odpowiedzialne za aktywację, czego nie powinienem usuwać?

0 9
  • #3 13 Sty 2009 14:40
    karolczyzycki

Poziom 20  

Nie usunąłem... usunąłem tylko Aktualizacje automatyczne, czy to może być to?

0
  • #5 13 Sty 2009 14:49
    karolczyzycki

Poziom 20  

Ok, dzięki, sprawdzę...
    Kiedyś napisałem w poście pytanie czy zmiany nLitem są legalne i czy licencja będzie zachowana. Otrzyamelm odpowiedź że po jakijkolwiek zmianie płytki instalacyjnej XP tracę licencję. Nie mogłem już odpowiedzieć na to ponieważ temat był zamknięty.
    A szkoda bo chciałem tam zamieścić cytat e-maila z Microsoftu , który jednoznacznie wskazywał że nLitem dodając lub usuwając komponenty nie modyfikuje kodu. I tym samym tak zmodyfikowany Windows zachowuje legalność.

0
  • #7 13 Sty 2009 15:01
    karolczyzycki

Poziom 20  

Z taką odpowiedzią na forum się spotkałem. Że Windows XP modyfikowany nLitem nie jest już legalny. Więc postanowiłem rozwiać swoje wątpliwości i innych pisząc do Microsoftu.

0
  • #8 13 Sty 2009 23:41
    karolczyzycki

Poziom 20  

Nie usuwałem Aktualizacji Automatycznych, ani Centrum Zabezpieczeń... i nadal mam błąd aktywacji.
    Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co mogło spowodować tak błąd??

0
  • #9 13 Sty 2009 23:48
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

karolczyzycki napisał:
    A szkoda bo chciałem tam zamieścić cytat e-maila z Microsoftu , który jednoznacznie wskazywał że nLitem dodając lub usuwając komponenty nie modyfikuje kodu. I tym samym tak zmodyfikowany Windows zachowuje legalność.

Proszę o zamieszczenie tej odpowiedzi Microsoftu.

0
  • #10 14 Sty 2009 11:59
    karolczyzycki

Poziom 20  

Odpowiedź z Centrum Obsługi Klienta Microsoft na pytanie: Czy usuwanie, dodawanie komponentów oraz modyfikacja Windowsa XP N-Lite'm jest legalne?:

Cytat:
    Firma Microsoft zezwala na potrzeby wewnętrzne użytkownika posiadającego licencje na oprogramowanie wykonać spersonalizowaną kopię oprogramowania. Użytkownik nie ma prawa dystrybucji niniejszej kopii, nie nabywa też żadnych praw zastrzeżonych w umowie licencyjnej dla licencjonodawcy. Użytkownik wykonuje tego rodzaju kopie na własną odpowiedzialność. Microsoft nie bierze odpowiedzialności za jakość tego typu instalacji, ponieważ nie mamy kontroli i wpływu na ich poprawność. Należy też zwrócić uwagę na to, czy dołączenie do takiej kopii, oprogramowania innych producentów nie narusza ich praw.

Użytkownik może samodzielnie, również bez ingerencji programów firm trzecich usuwać pewne elementy składowe oprogramowania.
    Jeżeli chodzi o program N-lite, przygotowuje on obraz systemu do instalacji, jest to licencyjnie dopuszczalne.

0