Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 17 TD ISUZU akumlator

danek112 13 Sty 2009 16:12 3813 7
  • #1 13 Sty 2009 16:12
    danek112
    Poziom 8  

Witam.
    Postanowiłem założyć nowy temat,jest wiele podobnych ale mój jest dość dziwny.Mam opel astra 1,7 TD ISUZU 1995 .Jezdziłem nim jakiś 1 miesiąc bez problemów aż pewnego dnia padł akumulator.Pomyslałem ze był stary wiec zakupiłem nowy i wszystko było ok lecz po 3 tygodniach padł nowy akumulator.Oddałem go do reklamacji gdzie po tygodniowych sprawdzeniach stwierdzono ze jest on sprawny.Zacząłem więc od pomiarów,ładowanie ok 14,4 ,upływ prądu podczas postoju 004A a po otwarciu drzwi 024A.poczysciłem dodatkowo klemy,naładowałem akumulator i codziennie sprawdzałem miernikiem.przez całe 3 tygodnie(zaznaczam ze codziennie jezdze do pracy 5km)ładowanie w granicach 14,4 jedyne co zauważyłem to spadek napiecia.Po naładowaniu akumulatora napiecie w stanie spoczynku wynosiło ok 12,9 i z dna na dzien spada,po 1 tygodniu jest to 12,4 ni wtedy słychac juz ze aku ledwo kreci.Nie mam pojecia co moze powodowac taki spadek napiecia ze dokładnie po 12 dniach aku jest juz tak słaby(zdazyło mi sie to już 8 razy tylko co 10 12 dni przerzucam akumlatory oba z CENTRY I NIBY OBA SPRAWNE )jezeli ktoś miał podobny przypadek prosze o pomoc.Pozdrawiam

0 7
  • #2 13 Sty 2009 16:29
    tkordus
    Poziom 19  

to napięcie ładowania jak sprawdzałeś ? pod obciążeniem czy bez ? włącz światła, radio, i to co włączasz normalnie jeżdząc i wtedy sprawdź napięcie na akumulatorze.
    może za dużo korzystasz z ogrzewania tylniej szyby ?

0
  • #4 13 Sty 2009 18:20
    berlingo
    Poziom 20  

ten typ tak ma winne sa swiece żarowe bo dogrzewają silnik w tym modelu do temp wody do ok 50-60 c i pobieraja ok 20 -30 a dolicz światła ,dmuchawe ,ogrzewanie szyby aku ciagle niedoładowany ,padnięty alternator rada odłączyć dogrzewanie świec do temp 60 c zrobić to na przycisk ja tak mam w swoim combo 1,7 d doszedłem do tego po wymianie 2 akumlatorów i alternatora spoko koniec problemów z akumlatorem i układem ładowania

0
  • #5 13 Sty 2009 19:18
    kmitki
    Poziom 22  

Dogrzewanie pobiera dużo prądu ale działa tylko na postoju a jak jedziesz to już nie działa (no chyba że znowu się zatrzymasz np, na światłach) ale to nie jest powodem rozładowywania się akumulatora.Widocznie kupiłeś jakieś stare padło które jest zasiarczone i nie trzyma prądu.

0
  • #6 13 Sty 2009 21:01
    danek112
    Poziom 8  

kmitki napisał:
    Dogrzewanie pobiera dużo prądu ale działa tylko na postoju a jak jedziesz to już nie działa (no chyba że znowu się zatrzymasz np, na światłach) ale to nie jest powodem rozładowywania się akumulatora.Widocznie kupiłeś jakieś stare padło które jest zasiarczone i nie trzyma prądu.
    rano jak zapalam go to słychać przekaźnik z prawej strony koło drzwi jak pstryknie i ładowanie akumlatora mam słabe 13,20 /30 a po 5,6 minutach zależy od temperatury na dworze pstryknie coś znowu na tym samym przekaźniku i zaczyna pomału ładować 14,6a swiece gasną po paru sekundach sprawdzałem na lampkę to gdzie ma być te dogrzewanie ich i gdzie to rozłączyć to nie ma sensu ..........

0
  • #7 14 Sty 2009 12:40
    kmitki
    Poziom 22  

Po prawej stronie jest sterownik grzania świec oraz 2 przekaźniki jeden odpowiedzialny jest za grzanie (normalneczyli rozruchowe) a drugi odpowiada za dogrzewanie. Jeśli chcesz to wyłączyć to najlepiej zrób przerwe po stronie sterowania przekaźnika dogrzewania.Ładowanie 13.2V to troche mało u mnie u mnie jest podczas dogrzewania 13.8 a potem wzrasta na 14.5V

0
  • #8 27 Wrz 2009 21:32
    PrzemekMMM
    Poziom 1  

Miałem ten sam problem i wstawiłem "ręczny wyłącznik" dogrzewania świec i jak jest poniżej 0 stopni i po odpaleniu wyłączę grzanie to silnik pracuje "nienormalnie" trzęsie się i zaraz głośniej chodzi niż ze świecami. Wyłączam dogrzewanie po przejechaniu około 2 km.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo