Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault 19 i problem ze skrzynią AD4

13 Jan 2009 17:38 3637 6
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #2
  automix
  Level 19  
  To prawda że skrzynia AD4 nawet bez komputera skrzyni będzie jechała. Oczywiście w trybie awaryjnym. Z opisu wynika że uszkodzeniu uległa hydraulika. Błąd że nie został wymieniony konwerter ( lub regenerowany ). Duże prawdopodobieństwo że to właśnie on powoduje takie zachowanie autka. Nie polecam robienia więcej prób ani tym bardziej jazdy takim samochodem bo po przejechaniu kilkunastu kilometrów skrzynia będzie nadawała się do naprawy lub wymiany.
  więcej zapraszam na stronę www i kontaktu telefonicznego.
 • #3
  lukas86bb
  Level 2  
  Witam mam pytanko na temat tego problemu bo widzę że było to jakiś czas temu i jestem ciekaw czy został on rozwiązany ponieważ sam aktualnie mam ten sam problem tzn rozpędza do 15km/h i rozłancza napęd wsteczny ok. Wymieniłem kosz przedni forward tarczki i przekładke skrajną dociskową kosza E2 bo była pęknięta nowy filtr i olej poziom oleju naturalnie dobry przemieniałem również płyte sterującą z innego i te same objawy,i już niewiem co dalej robić?
 • Helpful post
  #4
  automix
  Level 19  
  skoro rozpędza się do 15 km to proponuję : przełożyć dźwignie na pozycje "1" i rozpędzić samochód na maxa. następnie szybko wbić "D" i zobaczyć co będzie. Jeśli autko wejdzie na 3 bieg to oznaczać będzie że uszkodzony jest hamulec B2. Jeśli nie to dalsza analiza i próby ( testy ) w razie co służe pomocą. kontakt na stronie www
 • Helpful post
  #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  MULTIPLIKATOR
  Level 11  
  Może wrzucicie jakieś dane, schemat, opis elektrozaworów, cokolwiek na temat ad4 bo też mam bubla.

  Z góry dzięki.
 • #7
  automix
  Level 19  
  a jakie chciałbyś dane i schematy. Zobaczymy co da się zrobić