Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 19 i problem ze skrzynią AD4

13 Sty 2009 17:38 3448 6
  • #1 13 Sty 2009 17:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #2 14 Sty 2009 00:11
    automix
    Poziom 19  

To prawda że skrzynia AD4 nawet bez komputera skrzyni będzie jechała. Oczywiście w trybie awaryjnym. Z opisu wynika że uszkodzeniu uległa hydraulika. Błąd że nie został wymieniony konwerter ( lub regenerowany ). Duże prawdopodobieństwo że to właśnie on powoduje takie zachowanie autka. Nie polecam robienia więcej prób ani tym bardziej jazdy takim samochodem bo po przejechaniu kilkunastu kilometrów skrzynia będzie nadawała się do naprawy lub wymiany.
    więcej zapraszam na stronę www i kontaktu telefonicznego.

0
  • #3 08 Mar 2009 21:35
    lukas86bb
    Poziom 2  

Witam mam pytanko na temat tego problemu bo widzę że było to jakiś czas temu i jestem ciekaw czy został on rozwiązany ponieważ sam aktualnie mam ten sam problem tzn rozpędza do 15km/h i rozłancza napęd wsteczny ok. Wymieniłem kosz przedni forward tarczki i przekładke skrajną dociskową kosza E2 bo była pęknięta nowy filtr i olej poziom oleju naturalnie dobry przemieniałem również płyte sterującą z innego i te same objawy,i już niewiem co dalej robić?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Mar 2009 00:59
    automix
    Poziom 19  

skoro rozpędza się do 15 km to proponuję : przełożyć dźwignie na pozycje "1" i rozpędzić samochód na maxa. następnie szybko wbić "D" i zobaczyć co będzie. Jeśli autko wejdzie na 3 bieg to oznaczać będzie że uszkodzony jest hamulec B2. Jeśli nie to dalsza analiza i próby ( testy ) w razie co służe pomocą. kontakt na stronie www

0
  • Pomocny post
    #5 19 Mar 2009 07:53
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 18 Maj 2009 20:00
    MULTIPLIKATOR
    Poziom 10  

Może wrzucicie jakieś dane, schemat, opis elektrozaworów, cokolwiek na temat ad4 bo też mam bubla.

Z góry dzięki.

0
  • #7 19 Maj 2009 07:56
    automix
    Poziom 19  

a jakie chciałbyś dane i schematy. Zobaczymy co da się zrobić

0