Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Geforce 8500gt Gigabyte

Vartez 13 Jan 2009 18:28 2619 10
    Vartez
    Level 10  
    Mam taki problem , wczesniej posiadałem Geforce 7600gt i po zamianie na ( używaną )8500GT, nie widzę różnicy.
    Była zmiana tez procesora, ramów, płyty gł. itp.
    A teraz o co mi chodzi, zdaje mi się że nie wykozystuje ona całej mocy,
    wszedzie gdzie wpiszę aby wyświetliło mi info na jakiejś stronie o tej karcie pokazuje taktowanie (600 / 800), a na gpuz pokazuje (500/400), na screenie już po lekkim podkręceniu.
    Jak też widać, płyta głowna ma x4PCIe a karta posiada 16x, czy to może wpływac aż tak znacząco na wydajność ?

Geforce 8500gt Gigabyte

PS.Podobnie jest z ramami, niby ma ona 512ram(szyna 128 normalka) ale programy różnie to pokazują...gpuz 256, panel sterowania Nvidia 512...sam nie wiem...
    Xylometazolin!
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bo 7600GT jest lepsza od 8500GT... :/

Zobacz ten link.
    mat_ed
    Level 43  
    Przecież 7600GT jest wydajniejszą kartą od 8500GT dlaczego więc wymieniłeś? Tak poza tym. Sterowniki do płyty głównej zainstalowane?
    Xylometazolin!
    mat_ed wrote:
    Przecież 7600GT jest wydajniejszą kartą od 8500GT dlaczego więc wymieniłeś?...

Kolega pewnie myślał, że jak numer wyższy to i karta lepsza... niestety tak nie jest (bynajmniej nie zawsze).

Podaj jeszcze całą konfigurację komputera.
    Vartez
    Level 10  
    sebasebaseba wrote:
    Bo 7600GT jest lepsza od 8500GT... :/

Ma niby więcej jednostek Vertex itp, taktowanie podobne o 256 ramu wiecej i jest gorsza ?, ale o co chodzi...mozesz coś więcej powiedzieć.

Na przykład Left4Dead na 7600gt, sempronie 28+ i 2giga ramu na wysokich rozdzialka 1400x900, super grywalne...
    A teraz Core Duo 7400,2giga ramu ddr2, i ta nieszczesna karta i na wysokich shaderach niegrywalne...

Pisz proszę więcej na ten temat póki mogę jeszcze 7600gt odzyskać....

Dodano po 4 [minuty]:

rzeczywiście! ten link wyjaśnia wszystko...

Czyli najlepiej odmienić karty ?

Z tymi cyferkami tak myślałem...Ale nic za nią nie płaciłem...

Z AGP I PCIE nie będzie problemu, bo niestety mam płyte główną ASROCKA(w pierwszej kolejności do wymiany) i ma ona oba sloty... :d

PS.Stery poinstalowane...
    Xylometazolin!
    Quote:
    Ma niby więcej jednostek Vertex itp, taktowanie podobne o 256 ramu wiecej i jest gorsza ?, ale o co chodzi...mozesz coś więcej powiedzieć.

8500GT jest nowsza - to fakt. Niestety jest mniej wydajna. Ilość pamięci nie odgrywa zupełnej roli.

Quote:
    Na przykład Left4Dead na 7600gt, sempronie 28+ i 2giga ramu na wysokich rozdzialka 1400x900, super grywalne...
    A teraz Core Duo 7400,2giga ramu ddr2, i ta nieszczesna karta i na wysokich shaderach niegrywalne...

No i właśnie to co 'nadrobiłeś' procesorem i pamięcia straciłeś na grafice... Lepiej odzyskaj 76GT.
    Vartez
    Level 10  
    Niedługo też mozliwe będzie zdobycie 8800gt, i na ta kartę raczej wymienić :d, tu chyba im większe cyferki tym lepiej ? ....
    mat_ed
    Level 43  
    8800GT jest wydajniejsza. Aczkolwiek pamiętaj iż im większe cyferki jak to napisałeś tym większy pobór mocy i może się okazać iż wymiana zasilacza będzie niezbędna do stabilnego działania.:D
    Vartez
    Level 10  
    Tak będę pamiętał, ale ze zmianą spowrotem na 7600gt raczej z zasilaczem nie będę kombinował bo ma mniejszy pobór przecież...
    Xylometazolin!
    No tak, skoro wcześniej Ci 7600GT działało to teraz też będzie ;) Około 2W mniej w porównaniu do 85GT.
    eloooos
    Level 20  
    A jak masz w przyszłości zamiar zmieniać na tego 8800, to wcześniej zmień płytę. Asrock ten posiada PCI-E tylko w trybie x4, dlatego jest wolniej, no i jest możliwość że 8800 na tym asrocku nie zadziała (radzi na to zmodowany bios).