Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria-Zmywarka Ariston SLI 41

draco22 13 Sty 2009 20:58 3411 7
  • #1 13 Sty 2009 20:58
    draco22
    Poziom 10  

Witam, oto objawy"
    -po włączeniu nabiera wody i ...buczy(wody jest bardzo mało, nie zakrywa grzałki)
    -cały czas grzałka grzeje wytwarza sie para i nic się nie dzieje
    -śmigła się nie obracają
    -jak wyłączę i włączę nic się nie dzieje woda stoi
    -jak włączam nowy program, stara woda jest wypompowana i nalatuje nowa, nie wiem którędy, bo śmigła stoją w miejscu,
    - jak podniosę styropian pompa wypompowuje wodę i koniec
    - hydrostat??jak dmuchnę to słychać ,że stycznik działa
    ...co jeszcze?????? Proszę o pomoc?gg:5148634 lub priv.

0 7
  • #2 13 Sty 2009 22:09
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zablokowana pompa myjąca
    Zatarte łożyska pompy
    Uszkodzony kondensator rozruchowy

0
  • #3 13 Sty 2009 23:34
    draco22
    Poziom 10  

Jak wygląda i gdzie znajduje się ten kondensator? no i jak go sprawdzić? Nie znam się zbyt na elektryce.Może jeszcze coś więcej o tej pompie myjącej? Może macie jakies zdjęcia? Moja zmywarka to stary typ ma ok. 6 lat.

0
  • #4 14 Sty 2009 15:26
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Odkręc boki ,przewróć zmywarkę na plecy i tam zobaczysz pompę.Najlepiej wymontować ją i spróbować obrócić wirnikiem a wtedy zobaczysz czy jest zablokowana mechanicznie. Można też podłaczyć na 220V.

0
  • #5 15 Sty 2009 18:42
    draco22
    Poziom 10  

Dzięki za popowiedzi, pompę myjącą wymontowałem i okazało się ,że jest zablokowana, silnik sprawny, zamówiłem korpus, zobaczymy co dalej. Czy ktoś wie, czy ten model wydaje jakieś sygnały dźwiękowe..? tzn. np zakrecona woda,koniec zmywania..???

0
  • #6 24 Sty 2009 14:48
    draco22
    Poziom 10  

Witam ponownie, następny problem to jest taki, że pod koniec zmywania nie wypompowuje wody, funkcja ta działa tylko w programie "płukania" na pozostałych zatrzymuje się i stoi woda.Czy może mieć to związek z hydrostatem? Po podniesieniu czujnika przeciw zalaniu, pompa wypompowuje wodę i nawet jak już wypompuje do dalej pompuje i nie chce sie zatrzymać.Jeszcze jedno, gdy program się zatrzyma nie można przełączać programów, ratuje tylko restart.

1
  • #7 24 Lut 2015 11:45
    Mniwoj
    Poziom 10  

Co do dźwięków, to koniec zmywania sygnalizuje trzema piknięciami.
    A co do Twojego problemu z pompą zmywającą. U mnie zrobiło się to samo. Czy u Ciebie wystarczyło odblokować/wyczyścić pompę, czy konieczna była wymiana i ile kosztowała?

0
  • #8 25 Lut 2015 19:27
    Mniwoj
    Poziom 10  

Problem rozwiązany! Silnik pompy nie był zablokowany. Po odpięciu kondensatora i bezpośrednim podłączeniu silnika do 230V (kabel ze złączkami od zmywarki) - buczenie jak wcześniej, silnik nie działa. Oczyszczone styki kondensatora. Podłączony kondensator - silnik działa bez problemu! Oczyszczone wszystkie złączki, zmontowana zmywarka a powrotem.
    WSZYSTKO DZIAŁA POPRAWNIE! Zmywarka zmywa i jest OK!

1