Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z folderem udostępnionym....

13 Sty 2009 22:19 1124 20
  • Poziom 11  
    Witam, mam taki problemik, otóż udostępniłam folder z filmami drugiemu komputerowi! I chodzi o to, że niektóre filmy działają, a inne nie, wyskakuje takie okienko, jak na dołączonym obrazku! Grupa robocza jest taka sama, zresztą- mówię że jedne filmy sie otwierają, a inne - nie. Aha, jak klikam na dany film ( który się nie chce otworzyć), to pokazuje mi się wiadomość, że folder z filmem jest pusty! Co może być powodem?
  • Poziom 16  
    prawdopodobnie złe uprawnienia udostępniania folderu
  • Poziom 18  
    Czy filmy znajdują się na tym samym koncie?
  • Poziom 11  
    o jakie konto chodzi, przecież ważna jest grupa robocza, a mam identyczną.
  • Poziom 18  
    O konta użytkowników komputera.
  • Poziom 11  
    nie ma kont użytkowników, tylko na pc (skąd jest udostępnienie ) jest jedno konto i to admina.
  • Poziom 18  
    Po prostu w przypadku gdyby konta nie miały udostępnionych folderów nie byłoby możliwości wysyłania plików.
    Kliknij prawym przyciskiem myszy na folderze -> właściwości -> udostępnianie. W dolnej ramce są opcje odpowiedzialne za udostępnienie foldera w sieci.
  • Poziom 11  
    O to Ci chodzi?
  • Poziom 11  
    no i co tam mam ustawić?
  • Poziom 18  
    W folderach które mają być udostępnione ma być zaznaczone udostępnianie plików. Być może pliki które się nie otwierają są skrótami do filmów zapisanych w innych folderach?
  • Poziom 11  
    Pliki w danym folderze nie są żadnymi skrótami . Jest udostępniony cały folder, w którym znajdują się foldery z filmami ( i nie są to skróty, ani pliki w tych folderach nie są skrótami.....!)
  • Poziom 40  
    Przyznam że dziwny problem.
    A sprawdź przy tym udostępnianiu (Folderze udostępnionym) [fotka wyżej] co się będzie działo jak dasz ptaszka przy "Zezwalaj użytkownikom sieciowym na zmianę moich plików". i OK
  • Poziom 15  
    Windows HP HOME?
    system plików NTFS czy FAT?
  • Poziom 16  
    spróbuj czy taki sam objaw występuje przy rozszerzonym udostępnianiu plików. (opcje folderów odznacz użyj prostego udostępniania)
  • Poziom 11  
    System to xp home, a system plików to NTFS. Zrobiłam inaczej, te filmy, które nie działały udostępniłam osobno! Ale szkoda zabawy, bo mi chodziło o to, by podłączyć laptopa do tv i ogladać filmy z folderu udostępnionego. Nie wiem i nie chcę się już nad tym zastanawiać, ale filmy źle odbierały na TV- "rozdźwięk" pomiedzy dźwiękiem a obrazem. Myślę, że to zbyt wiele podłączeć i dlatego tak, bo najpierw z komputera pc na laptopa (kartą sieciową), potem z laptopa kablem dvi-hdmi do tv.
    Dzięki za chęci, a swoją drogą - (do kolegi huhra), co zaznaczyć w opcjach folderów, mógłbyś przesłać obrazek?
    Pozdrawiam Melawa.
  • Poziom 16  
    proste udostępnianie wygląda tak jak pokazywałaś

jest możliwość wyłączenia tego: należy wejść do jakiegokolwiek folderu wybrać z paska narzędzia->opcje folderów->zakładka widok-> i ODZNACZYĆ to co na obrazku

udostępniając teraz folder będzie inne okienko udostępniana "rozszerzone" można ustawić np. limit, uprawnienia i bufor

ale nie wiem czy to pomoże. a jeszcze pytanko czy i na laptopie i na pc jest ntfs?
  • Poziom 18  
    Znaczenie ma system plików na komputerze udostępniającym...
  • Poziom 16  
    ale jeżeli przyczyną byłby system plików to komputery prawdopodobnie wcale by się nie widziały.
  • Poziom 11  
    Oba komputery maja identyczne systemy (xp home) i identyczne systemy plików-NTFS

Dodano po 9 [minuty]:

Do huhra, hm- nie mam takiej opcji w opcji folderów, zobacz sam:Problem z folderem udostępnionym....
  • Poziom 40  
    melawa napisał:
    ... nie mam takiej opcji w opcji folderów...

W XP Home tego nie ma - XP Prof. to posiada.