Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TNK na 3010 co zrobić by przechodziły uprawnienia

bs1910 13 Jan 2009 22:42 12663 14
    bs1910
    Level 10  
    Witam. Mam pytanko. Mam bloker z seca na conax i problem tkwi w tym ze po nie przechodzą uprawnienia na moją TNK. Słyszałem że jest jakiś sposób. Niby można coś z zsilaniem slotu kombinować. Może ktoś wie jak z tym sobie poradzić?
    Hirek2
    Level 25  
    Bloker nie przepuszcza uprawnień i żadne kombinacje z napięciem w slocie karty nic nie dadzą. Możesz wysłać logi programem Malinowy do karty albo łapać uprawnienia na tunerze z systemem Conax.
    bs1910
    Level 10  
    Wiem tak łape u kumpla w oryginalnym tunku tnk. A z tym malinowym mógłbyś podpowiedzieć jak? I jakim programatorkiem?
    Wieslaw3
    Level 18  
    Hirek2 wrote:
    Bloker nie przepuszcza uprawnień i żadne kombinacje z napięciem w slocie karty nic nie dadzą. Możesz wysłać logi programem Malinowy do karty albo łapać uprawnienia na tunerze z systemem Conax.

1. Czy do programowania kart TNK Malinowym nada się taki phoenix;
    TNK na 3010 co zrobić by przechodziły uprawnienia
    Z góry wielkie dzięki za pomoc.
    kocur108
    Level 19  
    tak bardzo dobry phboenix
    Dariusch
    Level 18  
    kocur108 wrote:
    tak bardzo dobry phboenix

czy aby na pewno?

Mam identyczny niestety dla TNK jest bezuzyteczny (jeżeli jestem w błędzie nie ktoś mnie poprawi). Otóż, PHOENIX, który jest na fotce wyżej jest na innych układach, potrzebny jest PHOENIX na: PIC 16F628, jednak nie znam szczegółów. Jeżeli ktoś jest w temacie to prosze o odpowiedź czy da rade przerobić zamieszczony na powyższym zdjęciu na ten z PIC'em.
    martenka
    Level 11  
    Mylisz się - phoenix z PIC służy jako zewnętrzny czytnik podpinany do RSa tunera (soft w PIC odpowiada za komunikacje karta - NEWCAMD, czy jakoś tak). Natomiast bez PICa to programator phoenix którym można przesłać log na kartę (malinowym). Podłączenie czystego phoenixa do tunera nic nie daje, bo nie będzie współpracował z nim.
    Dariusch
    Level 18  
    Czy się mylę... na forach satelitarnych problem jest znany i niestety nikt nie może sobie z nim poradzić. Ten phoenix widoczny na fotce wyżej jest starym programatorem (z czasów karty FUN) niestety w żaden sposób nie można sie połaczyć przy pomocy malinowego, po prostu malinowy go nie widzi, wiec wysłanie logów do karty TNK jest niemożliwe (mam identyczny phoenix i identyczny problem z logami, więc wiem co mówię). Nooo.. chyba, że masz sposób konfiguracji i wiesz coś o czym ani ja, ani tysiące posiadaczy tego sprzetu nie wiedzą, a którzy szukają rozwiązania na forach satelitarnych. Prosze jak wiesz jak go podłączyć i skonfigurować to opisz.
    Dodam, że wyczerpałem już wszystkie możliwe sposoby i dalej malinowy go nie widzi. Normalnie ten programator pracuje w dwóch trybach FUN i phoenix, tryb phoenix powinien być połaczony z kompem poprzez LPT, jak wiesz malinowy chodzi na COMie więc próbowałem użyc przejściówki LPT-COM niestety zero efektów

PS.
    martenka wrote:
    Podłączenie czystego phoenixa do tunera nic nie daje, bo nie będzie współpracował z nim.

Nie o tym mówimy interesuje nas tylko wysłanie logów do karty TNK :)
    kris_kjk
    Level 11  
    Mam identycznego Phoenixa co na fotce powyżej, podłącza się go przez RS-232 do RS-232 do kompa i podaje zasilanie od 9 - 12 V i malinowy działa, choć troszkę chyba nie tak jak powinien, ale ja już raz przesłałem uprawnienia na kolejny m-c (teraz mam problem bo ciężko znaleźć logi TNK w postaci .bin a z plikami w formacie txt nie wiem co zrobić). Niestety mój tunerek sam nie przepuszcza uprawnień ...
    dzac4
    Conditionally unlocked
    KOL.dariusch kto podłancza Phoenixa przez port LPT chyba że kożystasz non stop z FUNKI.Przeczytaj sam siebie.

Moderated By Mirek Z.:

Ostrzeżenie - za notoryczne popełnianie błędów ortograficznych oraz pomijanie zasad pisowni.
    Regulamin - p.10.9 i p.15.

Manix
    Level 24  
    Nie wiem czy ktoś zauważył, że ten programator to 2w1. Do przełączania trybów phoenix/FUN służą zworki koło czytnika. Do malinowego programator jak najbardziej się nada. Sam takiego oddałem koledze bo był mi niepotrzebny i korzysta z niego z powodzeniem.
    wierch
    Level 16  
    Mam takiego Phoenixa i mam pytanko jak ustawic te zworki żeby działał jako czytnik po Rs do Phi;ipsa 6010
    i jaki kabelek powinien być do niego
    kris_kjk
    Level 11  
    Dla Philipsa 6010 już jest soft w pełni obsługujący TNK, tak wiec nie jest już potrzebny Phoenix.

Dla Fergusonów itp. aby Phoenix-em wysłać/odczytać uprawnienia zworki przestawiamy na PR1.
    Smirek
    Level 11  
    Witam,

mam taki Phoenix jak Wiesław 3 i niestety Malinowy nie widzi karty.Kabel jest na RS 1-1,zworki PR1 zwarte, dioda zasilania świeci, karta sprawna.Co robię nie tak?
    Może Kocur 108 coś poradzi.

Pozdrawiam