Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miniszlifierka VERTO 130W [51G013] - opinie użytkowników

Grzegorz141084 13 Sty 2009 22:51 8740 5
  • #1 13 Sty 2009 22:51
    Grzegorz141084
    Poziom 15  

Witam !

Chciałem się spytać o opinie użytkowników na temat miniszlifierki
    VERTO 130W [51G013]. Zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu do wiercenia otworów w PCB. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć jakie jest mocowane wymiennych głowiczek: 5 mm; 5,5 mm czy jakieś inne ?

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2009 23:06
    Lutek49
    Poziom 36  

Sprzęt nawet dobry. Do wiercenia otworów w płytkach używaj tylko dobrych wierteł. Jako uchwyt wiertarski proponuję dokupić ten (pasuje bez problemów):
    http://multisort.pl/product/3301.Precyzyjny;uchwyt;wiertarski;Donau;D;1532.html
    Dobrym zakupem (jeśli nie ma na wyposażeniu w zestawie) jest wałek giętki. Są oczywiście inne, znanych firm ale w tej cenie to jest naprawdę dobry sprzęt.

0
  • #3 11 Lut 2009 23:10
    zaic
    Poziom 11  

Witam. Ja jednak nie ocenial bym zbyt dobrze tego sprzetu sam go osobiscie posiadam , wlasciwie to posiadalem jakies 2 miesiace tyle zdolal przezyc i to w nie tak ciezkich warunkach glownie wiercenie otworow w miedzi. W przeliczeniu na moto godziny to wychodzi jakies 300 motogodzin i padly najpierw szczotki pozniej po wymianie (oczywiscie dorabiane bo oryginalnych nie ma zamiennych przynajmniej w moim miescie takich nie dostalem) padl caly wirnik. Tak ze ja bym odradzal ten sprzet.

0
  • #4 11 Lut 2009 23:29
    Lutek49
    Poziom 36  

Również mam ten sprzęt i używam go dość intensywnie ale zgodnie z przeznaczeniem. Jak do tej pory - minęło już osiem miesięcy - sprzęt nie wykazuje żadnych usterek. Szczotek nie wymieniałem ale mam zapas, który był dołączony w zestawie - być może zależy to od szczęścia.

0
  • #5 11 Lut 2009 23:59
    Grzegorz141084
    Poziom 15  

Mam już ten sprzęt od 2 tygodni i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Dokupiłem także uchwyt wiertarski Donau zaproponowany przez Lutek49 i nie trzeba bawić się w zamianę głowiczek.

Pozdrawiam

0
  • #6 12 Lut 2009 10:53
    zaic
    Poziom 11  

Ja niestety mialem pecha i brakowalo nawet kilku frezow :( walka przedluzajacego ogolnie w tych zestawach chyba nie ma (przynajmniej u mnie nie bylo jak i szczotek) ale co mi po nich jak caly wirnik spalony, az tak bardzo jej niezajezdzalem , wiercenie otworow w miedzi wiertlem fi2mm to nie az takie duze obciazenie. Musze poszukac czegos lepszego bo bez takiej multiszlifierki trudno sie pracuje :D Mysle nad jakims DREMEL-em 300 cena az tak bardzo nie odstrasza a jakosc znacznie lepsza. Za ta Verto 130W dalem niecale 65zl (bez gwarancji) i sadze ze kasa w bloto rzucona. (obudowe z wraku planuje przeznaczyc na obudowe lasera z nagrywarki DVD :D. Pozdrawiam i moze faktycznie mialem pecha co do tej multiszlifierki.

0