Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak to zrobic? wiekszy zasieg dwa routery

13 Jan 2009 23:54 1523 1
  • Level 12  
    Witam serdecznie. postaram sie krotko i jasno wytlumaczyc, problem polega na tym, ze mieszkam w starym budownice gdzie sciany sa bardzoooo grube i niestety sygnal do mnie nie dociera, bardzo slaby, zakupilem wiec router Zyxel prestige 600 series, z mysla ze moze uda mi sie ustawic tak aby pobieral on zasieg z tego drugiego u gory i z wieksza moca dwal go do mnie, czy sa na to szanse jesli ktos rozumie, prosze o pomoc.

jeden router jest u gory ale niestety na dole jest za slaby zasieg, wiec posiadam drugi router prestige 600 i chce aby za pomoca wifi pobieral z tego pierwszego i dawal bezposrednio do mine, da rade cos takiego wykombinowac?
  • Level 22  
    Nie jestem pewien ale Zyxel 600 chyba nie posiada funkcji repeatera.

Możesz kombinować z podłączeniem mocniejszej anteny do pierwszego routera, ale to niewiele chyba da.

Stare budownictwo ma to do siebie że świetnie potrafi wytłumić sygnały, a po między piętrami praktycznie nie ma mowy. Widziałem już profesjonalne hot spoty w poniemieckich budynkach uczelni, o ile przy schodach na piętrze z routerem zasięg był niemal idealny piętro wyżej już nie było. I nic nie mogli z tym widocznie zrobić.

Jak byś chciał mógłbyś zastosować również splittery/rozgałęźniki i nowe anteny wyrzucić za okna, ale wymagałoby to funkcji repeatera od twojego routera, skoro to jest w jednym budynku to równie dobrze mógłbyś na dobrym kablu zjechać z drugą anteną na piętro niżej i podłączyć się w ten sposób, bez konieczności użycia zyxela. Jedynym minusem jst osłabienie zasięgu na splitterze i kablach oraz dość wysoki koszt dobrego splittera - nawet tyle co sama antena. Można kombinować z interferencją ale to najmniej opłacalne wyjście - mało daje i wiele kosztuje.

Masz możliwość podłączenia routera Zyxel do tego na wyższym piętrze kablem? Tak byłoby najlepiej. Zwyczajnie zrobiłbyś kolejną bramę dostępu bezprzewodowego. Pomysł będzie dobry bo Twój router nadawałby na twoim piętrze mało opóźniony sygnał, a koszt kabla skrętki to średnio ok. 0,7-1,2 zł/metr.