Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 8200 nie działa touch pad

14 Sty 2009 00:12 7118 13
  • Poziom 43  
    Po zainstalowaniu windowsa xp nie działa ani touch pad ani touch point jak i klawisze do nich. Myszka na PS2 działa. Jak to zdiagnozować, od jakiego innego może pasować (mam części do CPi,x,t). Nie jest to wtyczka, gniazdo żle wciśnięte bo sprawdziłem. Ponoć to typowa usterka dla tych Delli, nie wiem czy hardware'owa czy software'owa. Chciałbym też wiedzieć jaki dokładnie zasilacz powinien do niego być by nie krzyczał że mimo PA-10 revA03 19V 4,62A (przerobiona wtyczka) drze się że ma tylko 70W zasilacz.

SławeK
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Cytat:
    Po zainstalowaniu windowsa xp nie działa ani touch pad ani touch point jak i klawisze do nich.

Sterowniki Kolega zainstalował po instalacji systemu?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Też stawiam na sterowniki, i do płyty głównej i do touchpada.

Może także masz wyłączonego klawiszem funkcyjnym...
  • Poziom 43  
    Właśnie ściągam sterowniki do niego. To już 4 Dell którego używam i wcześniej nie miałem z serią CP żadnych problemów z padami. Nieznana mi jest jego wcześniejsza historia, pozostały jedynie ślady po rozbieraniu górnego panela.

Który klawisz funkcyjny wyłącza je ?

Muszę jeszcze dobrze sprawdzić USB bo chyba nie ma zasilania a to byłby trop...

SławeK
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    USB ma bezpieczniki przeważnie, tylko teraz zależy czy jest z jednego zasilania, czy są podzielone na sekcje (lepsze laptopy tak mają).
    Ps jeśli będzie problem z USB to pamiętaj o sterownikach chipsetu płyty głównej.

Klawisze włączające i wyłączające touchpada są różne dla różnych komputerów, często Fn+F7 lub F8, zdarza się że jest też ikona na klawiaturze. Ty masz chyba touchpada firmy ALPS i jego sterowniki, w nich są ustawienia.

Aha a w biosie oczywiście masz włączonego touchpada?
  • Poziom 43  
    USB fatycznie nie daje zasilania, sądzę że to właśnie jest przyczyna nie działania padów też i nie sądzę by to był bezpiecznik a przynajmniej nie ten w okolicy tego gniazda. Oczywiście w biosie sprawdziłem. Na razie nie czepiam się sterowników których nie mam jak przenieść, musiałbym płytę wypalać a zabieram się za wyjmowanie płyty głównej i spróbuję po ścieżkach dojść skąd jest to zasilanie pobierane. Gdyby ktoś miał jakiś dokładniejszą serwisówkę... Ponieważ to zajmie trochę czasu to zostawiam to najwcześniej na wieczór.
    Tak, myślę że to będzie pad Alpsa. Z poprzednimi Dellami nie było żadnych problemów z instalacją.

I jeszcze jedno. Jaki dokładnie powinien być zasilacz oryginalnie.

SławeK
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Mam troszkę inny pomysł, bo w końcu to nie najnowszy dell, czy tam aby nie jest klawiatura i touchpad pod ps2 ?

ps zasilacz sieciowy :

Voltage Provided: 20 Volts
    Voltage Required: 100 to 240 VAC
    Max Out: 4.5 A
    Power Provided:90 Watts
  • Poziom 43  
    Właśnie go rozebrałem i uczepiłem się braku zasilania na USB, napewno nie są to bezpieczniki przy gnieździe. Przydałby się jakiś opis gdzie ono jest wytwarzane.

Niestety, nie wiem jeszcze przez jaki port są podłączone pady ale pewnie bliski klawiaturze.

A zasilacz to 19V 4,5A to wiem, nawet tak pisze na ekranie, mnie chodzi o symbol pasującego, np PA-12 Rev03

SławeK
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Czasem Touchpad jest podłączony na takim samym gnieździe jak klawiatura może być zamienił je miejscami.

Model zasilacza to Dell PA-9.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    XP z jakim service packiem? I czy było instalowane na baterii?
  • Poziom 43  
    XP z SP3 wersja bodaj z lipca zeszłego roku. Instalowałem na zasilaczu. Ale składam fakty, brak zasilania na USB, cichy pisk przetwornicy wewnątrz i te pady do wskazuje na brak zasilania. Znalazłem glutem posmarowny dławik ferrytowy blisko modułu zasilania. Królestwo za jakiś schemat lub opis płyty głównej. Ponoć Inspiron 8200 to z rodziny C8xx, ciekawe czy mechanicznie płyta od C840 by pasowała.

SławeK
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Proponuje zainstalować Windows z SP2
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    C840 i I8200 to te same płyty.
    Mają tylko inny bios.

Zasilanie USB jest monitorowane przez specjalny układ ogranicznika prądu.
    Czasami pada ten układ i nie działa zasilanie USB.
  • Poziom 43  
    Jeszcze się łudzę że pad ruszy softwerowo ale USB napewno nie. Mógłbyś szerzej, który to scalak na module zasilania ? Jest jeden na Alledrogo a może ten układ znajdzie się na module zasilania od CPx,t czy CPi-A ?
    Na razie leży rozebrany i chyba poskładam go.

SławeK