Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chce połączyć 2 komputery PC z xp sp2 i Laptopa z Vista

effektive 14 Sty 2009 06:36 3013 8
  • #1 14 Sty 2009 06:36
    effektive
    Poziom 12  

Witam , mam wielki problem a mianowicie nie wiem o co chodzi.

Kupiłem dziś kabel sieciowy Skrosowany, dla kumpla bo chce połączyć 2 komputery PC z xp sp2 i Laptopa z Vista ..
    Połączyłem te 2 kompy kablem sieciowym i wogóle i tu i tu pisze że kabel sieciowy jest odłączony. Podłączyłem swojego laptopa i połączenie działa z jego pecetem, jak i miedzy moim laptopem a jego laptopem.
    Myślałem że to wina tej jego visty ale podłączam w domu do swojego pc moim kablem skrosowanym i tez wykrywa polaczenie.

Dodam też że próbowałem wpisywać adresy ip ale wogóle ten jego komp po podlaczeniu z latopem nie wykrywa kabla ze jest podpięty.
    Wie ktoś o co kaman ?? dodam ze na tym pc ma radiówke , ale wątpie że to ma coś do rzeczy przeciez mojego laptopa mu wykrywało jak sie połaczyly.

Jego PC i Jego Laptop -------- Pisze ze nie ma kabla sieciowego.
    Moj Laptop i Jego Laptop --------- Połączenie sieciowe jest wykrywa kabel
    Moj laptop jego PC ------------ Połączenie sieciowe jest wykrywa kabel

0 8
  • #2 14 Sty 2009 08:05
    Uszol 1990
    Poziom 29  

jest tylko połączenie czy można normalnie pliki przesyłać itd... ?

0
  • #3 14 Sty 2009 16:09
    effektive
    Poziom 12  

kabla nie wykrywa!!

0
  • #4 14 Sty 2009 16:34
    Krzyq
    Poziom 22  

Pytanie dotyczyło sytuacji:
    Moj Laptop i Jego Laptop --------- Połączenie sieciowe jest wykrywa kabel
    Moj laptop jego PC ------------ Połączenie sieciowe jest wykrywa kabel

Czy połączenie jest pełne? Po ustawieniu połączenia jest możliwość wymiany plików?

Sprawdź czy to jest na pewno kabel krosowany, trzymając obie końcówki patrząc od lewej zobacz na kolory kabelków - są takie same, czy mieszane?

Podaj model swojego laptopa - a dokładniej karty sieciowej. Może być tak, że sprzedawca albo kupujący się pomylił, kupiliście zwykłe druty UTP, twój notebook może obsługiwać autocross, a komputery twojego kolegi nie: wtedy twój notebook będzie działał z jego komputerami, ale one wzajemnie siebie nie zobaczą.

0
  • #5 14 Sty 2009 20:37
    effektive
    Poziom 12  

Laptop HP TL-60 bodajże , mój jest hp tl-62 special edition i po połączeniu jego Komputery widzą kabel.

Połączenia nawet nie konfigurowałem . Co do kabla to robił go gosciu w elektroniku przy mnie i robił go wg schematu z internetu wiec taki tępy to chyba nie jest. Poza tym w domu sprawdzałem w połączeniu mojego PC z laptopem i działało Wszystko.

Co do karty to on ma wbudowana jakas w tego peceta, dałem mu swojego realteka ale ten sam problem dalej nie widzą kabla..

Jak myślicie kupno switcha pomoże tu coś w tym żeby się zobaczyły ??

0
  • #6 14 Sty 2009 22:04
    Krzyq
    Poziom 22  

Nie widze sensu w kupowaiu switcha tylko po to by połączyć 2 komputery w sieci domowej.

Poraz drugi proszę o odpowiedź na pytanie jaki masz model notebooka lub dokładny model karty sieciowej w nim zamontowanej. Model zamontowanego procesora na płycie głównej nie ma żadnego związku z powyższą sprawą wię,c nie rozumiem dlaczego podajesz te informacje.

Proszę również o odpowiedź na temat tego jak jest zaciśnięty kabel - a nie kto go zaciskał. Bo po ostatniej wizycie w serwisie, w którym sam miałem sobie serwisować sprzęt bo nie potrafili włożyć ramu i zasilacza, odnoszę wrażenie, że i kwalifikacje pana zza lady wcale nie muszą dawać nam pewności że zrobił to co należało.

----
    Eh. Coraz większe kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem ludzie mają...

0
  • #7 15 Sty 2009 18:34
    effektive
    Poziom 12  

lol skorki za te nazwy procesorów ale miałem wczoraj dużo nauki i już całkiem nie myślałem.

Model : hp dv6810
    Karta pisze : Nvidia nForce Networking Controller.

Obraz wtyczek:
    chce połączyć 2 komputery PC z xp sp2 i Laptopa z Vista

0
  • #8 15 Sty 2009 18:58
    Krzyq
    Poziom 22  

No to kolego, muszę Cię zmartwić. Mimo, że kolorystyka pierwszego i trzeciego kabla we wtyczce po lewej nie jest jasna (strzelam że pierwszy z lewej jest taki sam jak pierwszy z prawej) to po zielonym kablu poznać, że nie wygląda to na krosowany kabel. Więc albo obetnijcie kabel i zakrosujcie sami z nową końcówką albo idź z reklamacją do sklepu i poproś o zakrosowanie kabla.

W tym miejscu masz wyjaśnione jak powinno przebiegać krosowanie dla twojej sieci 10baseT/100base: http://en.wikipedia.org/wiki/Ethernet_crossover_cable

0
  • #9 15 Sty 2009 19:40
    effektive
    Poziom 12  

jutro pojade do niego i sprawdze moim kablem skrosowanym który wygląda jak ten :
    Two pairs crossed, two pairs uncrossed.

CZyli ten pierwszy rysunek.
    ------------edit
    Wszystko elegancko działa , Thx :-) jednak kabel był coś źle zarobiony.

0