Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nadal problemy z kotłem VAILLANT

ewkkaa2 14 Sty 2009 06:46 5401 6
  • #1 14 Sty 2009 06:46
    ewkkaa2
    Poziom 9  

witam

na początku zaznaczam,że nie znam się ani na kotłach ani tez na energetyce :)

mam problemy z piecem Vaillant -2 funkcyjny-typ VUW PL 240/2-5(S?)R1 rok prod 2003,wiszący

szukam w internecie instrukcji obsługi dla użytkowników
    piec cyklicznie się wyłącza-czasami pracuje przez 2,3 miesiące bez restartu a czasami w ciągu doby wyłącza sie kilkakrotnie i ukazuje sie monit-24

3 serwisantów nie może znaleźć przyczyny

w mojej kamienicy 2 piętrowej notorycznie kradnie ktoś prąd-(dwa lata temu pojawiło mi sie napięcie na rurach gazowych i w gniazdkach na bolcach uziemienia-zrobiono obejmy i wpięto jakieś szpilki )
    jest jeden pion w którym biegną rury gazowe i wodne (wodne są w części pcv a gazowe "metalowe"-jestem w tym samym pinie co nieuczciwi odbiorcy prądu których energetyka złapała wielokrotnie (teraz chyba ich przechytrzyli-nie można znaleźć lewych obejść i przeróbek)

wczoraj serwisant od kotłów podłączył mi piec do urządzenia trafo-separacyjnego (coś o takim symbolu:BREVE-TUFNASSONS PF S16C
    SEC 230V 0,7 A)
    niestety dziś piec przestał pracować (rano 5.45)- nie wyłączył sie ale po naciśnięciu przycisku "i" pokazała się informacja S-54-diody nie paliły się a po "puszczeniu" ciepłej wody dioda zielona(pierwsza z lewej) mrugała lecz woda nadal leciała zimna-zrestartowałam go lecz ponownie przestał pracować (monit F-24 nie pokazał się)
    zrestartowałam go po raz drugi-pracuje-podgrzewa wodę i kaloryfery sa ciepłe-to trwało wszystko w ciągu 20 minut

fachowcy twierdzą,że komin i wszelkie podłączenia w piecu są OK

nie wiem po czyjej stronie mam szukać winy....

zgubiłam gdzieś instrukcje obsługi a chciałabym wiedzieć co S-54 oznacza-nie wiem gdzie mam jej szukać-zna może ktoś link?

będę wdzięczna za wszelkie informacje i sugestie dotyczące powodów wyłączania się pieca-z góry dziękuję

PS:czy powodem problemów z piecem z którym walczę od 4 lat może być kradzież prądu? jeden z monterów który jest serwisantem Vaillanta powiedział,że to "błądzące prądy" powodują wariacje pieca.

pozdrawiam Ewa

1 6
  • #2 14 Sty 2009 07:49
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

S.54 - kocioł znajduje sie w 20-minutowej blokadzie z powodu braku wody (zbyt szybki wzrost temperatury)

To mówi instrukcja, co wcale nie oznacza, że brakuje wody. Nie wiem, kogo wzywasz do kotła, ale postaraj się zaprosić Regionalnego Koordynatora Serwisu Vaillant, który ma największe (zazwyczaj) doświadczenie - Dariusz Wachowski 602 457 766

0
  • #3 14 Sty 2009 09:44
    Franc_ms
    Poziom 12  

Witaj
    za kolegą poradzę żeby zadzwonić do regionalnego koordynatora i go zaprosić bo ci serwisanci to chyba z bożej łaski nimi zostali

0
  • #4 14 Sty 2009 19:19
    fadil
    Poziom 13  

W moim przypadku były samoczynne, niekontrolowane włączenia kotła.
    Po "przepuszczeniu" zasilania przez zwykłego UPS-a od komputera problem sam zniknął. Poza tym zwróć uwagę na prawidłowe podłączenie fazy i zera w samym piecu; odwrotne - w połączeniu ze "śmieciami" z Energetyki - może wywołać bardzo różne zachowania pieca.

pozdrawiam
    f.

0
  • #5 14 Sty 2009 19:57
    ewkkaa2
    Poziom 9  

Witam
    Bardzo serdecznie wszystkim dziękuje za sugestie

Wczoraj był u mnie pan...(heh) Dariusz Wachowski-myślę,że mój piec jest teraz w dobrych rękach.
    Dotychczas moim serwisantem był pan, którego pan Darek wymienił jako regionalnego serwisanta Vaillanta.
    Pan Darek został polecony przez ADM gdyż Ci nie dawali wiary,że winę za wariacje pieca leży po stronie kradzieży prądu,złego uziemienia i błądzących prądów jak sugerował wspomniany serwisant.
    UPS- był podłączony a mimo wszystko "cuda" się działy :)
    Pan Darek opierając się na moich wyjaśnieniach i opinii poprzednich serwisantów podłączył piec do urządzenia trafo-separacyjnego.
    Piec całą noc pracował-bez wyłączenia jednak rano w momencie zwiększenia temperatury wody na piecu (chciałam się wykapać) piec przestał pracować i po naciśnięciu "i" wyświetliło mi się S -53.Po konsultacji z panem Darkiem dolałam wody-piec jak na razie chodzi a co najważniejsze nie wyłącza się i nie pokazuje się F-24-oby to już był koniec moich problemów z tym piecem

O tym że w kamienicy nadal jest nielegalny pobór prądu jestem więcej niż pewna-nie tylko piec mi siada-monitor stracił w lewym rogu kolory(różowo-fioletowy obraz-nie miałam i nadal nie mam głośników przy monitorze)-po czym naprawił się na drugi dzień rano sam,światło przygasa wieczorem,telewizor (drugi już) traci kolory a po chwili same wskakują,pralka się zawiesza (nowa!!),odkurzacz się przepalił,żarówki w lodówce oraz pochłaniaczu się przepalają (podłączone są do gniazdek na których wcześniej ujawniono na bolcach napięcie),rozmowy telefoniczne prowadzone przez aparat bezprzewodowy są przerywane (telefon stoi w pokoju gdzie telewizor i komputer),kontrolka małego piecyka elektrycznego który był wyłączony ale jego wtyczka była w gniazdku w sama wigilię zapalała się i gasła na przemian (no to mogę zrozumieć-zwierzęta w tym dniu przecież mówią :) ) a poza tym znam faceta którego spotkałam w jakąś niedzielę przy licznikach nieuczciwych lokatorów a później tego samego człowieka widziałam wychodzącego "po roboczemu" z wielka torbą montera-zapewniam,że na kawie on nie był -wiem czym sie zajmuje-przerabia instalację pod tynkiem w taki sposób,że podłączone w tym miejscu urządzenie powoduje zatrzymanie licznika

Zarówno energetyka jak i ADM rozkładają ręce zrzucając winę na wszystko tylko nie na "wadliwą instalację"
    Przed dzień wigilii złapano lokatora kradnącego prąd-to czwarty lokator z 6 mieszkających w dwupiętrowej kamienicy w której są tylko 4 mieszkania

Z piecem "walczyłam" 4 lata!!!!!!!!!

Ok zobaczymy co będzie z piecem po dolaniu wody i podłączeniu tego urządzenia

Jeszcze raz bardzo dziękuję za rady

pozdrawiam Ewa

0
  • #6 28 Sty 2010 02:37
    DARIUS67

To forum to "fajna" reklama. To ja byłem przy tym kotle RKS. Szkoda że ten wątek się urwał. A urwał się bo problem znikł. Od tej sprawy miałem wiele zleceń. Na forum jestem pierwszy raz i zacznę w nim odpowiadać na posty. Dla pozostałych chętnych z problemami z kotłami vaillant radzę poszukać najbliższego dla siebie serwisanta na stronach vaillant.pl. - serdeczna prośba przestańcie dzwonić po porady. Vaillant jako firma prowadzi szkolenie dla serwisantów, ale wiadomo że są gorsi i lepsi. Tych z największym doświadczeniem nazwano SK serwis klub lub RKS regionalny koordynator serwisu- funkcja, ale to to samo co SK potem SA serwis autoryzowany - z różnym doświadczeniem, potem są IA instalator autoryzowany. Jako prawie pewniak że na stronie vaillant.pl znajdziecie dobrego serwisanta, szukajcie serwisantów gwarancyjnych.

POZDRAWIAM
    DARIUSZ WACHOWSKI były RKS nadal SK.

0
  • #7 28 Sty 2010 08:09
    dziubek102

Witamy , no niestety zdarza się tak ja w /w przypadku, ale powiedzmy szczerze dzieje sie tak ponieważ V . jest zbyt dobry jak na Polskie realia. Albo nazwijmy Polskę poligonem wszelkich możliwości :D

0