Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Helix Dark Blue 62.1 pod Crunch 4x125W ? Czy ma to sens ?

14 Sty 2009 09:56 3140 33
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Jestem po przeczytaniu setek postów na tym i innych forach jak również po lekturze testów auto hifi i car hifi.

Szukam taniego zestawu na przód 16,5cm pod mocny wzmak (Crunch P4125 4x125RMS). Drzwi będą wygłuszone i dołożony jakiś subwoofer.

Cały czas byłem zdecydowany na Helixy DB 62.1 jednak z racji tego ze zakupiłem tak mocny wzmak to zastanawiam sie czy jakość i kickbas nie poprawi się wraz ze wzrostem mocy nominalnej głośników. Oto moje typy:

Helix DB 62.1 50RMS (ok. 180zł) (rekomendacja w tej cenie Auto HiFi)
    Magnat XTR 120 RMS !!! (229zł) (rekomendacja w tej cenie Auto HiFi)
    Sinuslive sl-165 100RMS (250zł)

No więc jak to jest z tą mocą ? Zaoszczędzić, brać Helix-y i skręcić GAIN czy brać coś mocniejszego. Czy tutaj mocniejsze oznacza lepsze, przy podobnej jakości dźwięku ?

Zalezy mi na delikatnym sopranie i w miarę mocnym kicku.

Czy ktoś porównywał te zestawy ?

....na deser.. http://www.autohifi-magazin.de/sixcms/media.php/704/ahf_06_08_BestOfSound.pdf
  • Poziom 11  
    fakamada napisał:
    (...)w miarę mocnym kicku

A moze cos z oferty PB (wiadomo, kazdy swoje chwali:P)
    - tanio to moze (nie slyszalem, wiec tylko luzna propozycja, poza tym to nie zestaw, a wspolosiowy glosnik) 2XL-652 (279zl)
    - drozej (ale zestaw z konkretnym kopem) L-60C (449zl)

Jak dla mnie to z L60 problemem sa zbyt glosne tweetery i zbyt metaliczne na samej gorze. Dolne pasmo przenoszone na gwizdek jest ok. Woofer raczej nie ma srednicy, ale kick jest piekny:)

Teraz troche OT
    fakamada napisał:
    Magnat XTR 120

Nie mialem do czynienia i googlowanie tez sie kiepsko spisalo. Ten glosnik jest do kupienia w Polsce? W jakim sklepie (sama nazwa)? Tak w sumie z ciekawosci pytam:P

--
    pzdr:
    Mavi (Maverick No1)
  • Poziom 13  
    Chodzi o XTR 216

spójrz w pdf na końcu miojego posta
    (audiosklep.pl)
  • Poziom 11  
    fakamada napisał:
    Chodzi o XTR 216

spójrz w pdf na końcu miojego posta
    (audiosklep.pl)

Aaaaa... to znalazlem tylko niezbyt pochlebne opinie;)

Chcesz kopa, to poszukaj czegos z PB (dosc ogolnie mowie). Chcesz naprawde dobrego dzwieku, ale ze srednim basem (porownujac do L60) za male pieniadze to polece Ci uDimension El Comp 6 (380zl).

Natomiast z tej trojki, ktora Ty wymieniles to wybralbym Sinusy.

--
    pzdr:
    Mavi (Maverick No1)
  • Poziom 13  
    Też znalazłem takowe ale niestety WSZYSTKIE były pokroju:
    cyt.: "Magnat nie robi dobrych głosników"

To NIE JEST argument. Mam rację :) ?

Przetłumaczyłem sobie ten niemiecki tekst i jeszcze bardziej mi sie spodobały te magnaty. Oczywiście ze względu na cenę która jest naprawdę okazją.

Sinusy jednak za drogie. Póki co Helix vs Magnat.

Patrze że ludzi narzekają na słaby bas z Helixów. Sprawdziłem. Maja słabe zejście. Kończa się przy 60hz. Tak sobie mysle ze skoro w bagażniku bedzie subwoofer to może to da mi lepsze zestrojenie całości ?
    W temacie strojenia jestem jeszcze zielony.
  • Poziom 11  
    fakamada napisał:
    Kończa się przy 60hz.

Ja w PB l60 mam usatwiony HPF na 50, ale jak wielu specow mi powiedzialo to zdecydowanie zbyt nisko do glosnego sluchania. Gdzies kolo 80 bedzie git;)

Czyli sie nie przejmuj tym gdzie sie koncza tylko jakiej jakosc ma ten kick byc. Bas daje sub. A dla mnie helixy byly zbyt plaskie i jakies nijakie. Niemniej uwazam, ze beda lepsze od magnatow, bo wszystkie magnaty ktore ja sluchalem nie zachwycaly. Juz nawet jbl'e w takim przedziale cenowym (zestawy do 250zl) graly lepiej.

Wszystko podane wyzej to tylko i wylacznie moja opinia, wiec poszukaj dobrego sklepu w Twojej okolicy i po prostu idz posluchaj;)

--
    pzdr:
    Mavi (Maverick No1)
  • Poziom 24  
    uDimension El Comp 6 są w swojej cenie naprawdę rewelacyjne. Tych Magnatów nie słyszałem, ale "Magnat nie robi dobrych głośników" to całkowita bzdura. Rozglądnął bym się za czymś z PB dobra cena w stosunku do jakości...
  • Poziom 13  
    No. Słuchajcie chyba sie zdecydowałem. Jeszcze sie musze potargowac ale dorwałem okazję na głośniki firmy Spirit. Okazuje sie że jeszcze 3-4 lata temu była to hi-endowa seria/podmarka Sinuslive. Nie ma już jej na ryku ale głośniki które mnie interesują to poprzednik modelu SL16 Sinuslive. Są ze dwa razy cięższe od sl160 !!! Mam okazje je bardzo tanio kupic. Przeleżały 4 lata na półce w firmie car audio. Do tego wezmę Neo 25 z jedwabna kopułką. Wszystko nowe za ok. 250zł. Zależy ile wytarguję.

Kolejny fachowiec który słyszał już wiele zestawów twierdził że Helix Dark Blue to szmelc i że wśród najtańszych to poleca Sinuslive SL160 albo Hertze (tyle że trzeba sciszyć na zwrotnicy tweetery) ale potem wypatrzyłem te starocie na półce :)))

Dzięki wszystkim za posty. Punkciki idą w ruch

Co myślicie ? Dobrze robię ?
  • Poziom 18  
    No jak coś utargujesz to warto;) Ale nie wiem co ten "fachowiec" ma do helix'ów... Moooże jeśli obraca się w sprzęcie za 3000zł, to jest to dla niego szmelc.. Ale jako niskobudżetówka to naprawde fajne. Pozdrawiam;)
  • Poziom 11  
    sysiu17 napisał:
    Ale nie wiem co ten "fachowiec" ma do helix'ów...

Mi tez sprzedawca (dosc konkretny koles) odradzal z cala mozliwa sila helixy.

Czytam rozne opinie i wszystkie potwierdzaja, ze helixy sa super. A potem poszedlem do MM i sie okazalo, ze nie sa. Potem sprzedawca mi wyjasnil, ze od jakiegos czasu to sa zupelnie inne glosniki. Pokazal mi "sterego" woofera od 62'jek i "nowego". Na pierwszy rzut oka to identyczne, ale potem zauwazylem, ze zawieszenie jest z innego materialu. Podobno cewka tez jest inna, ale juz nie wnikalem.

Miales kontakt niedawno (powiedzmy rok/pol roku) z tymi helixami? Moze sie okazac, ze to co teraz sprzedaja to zupelnie inny glosnik niz przedtem;)... ale reki nie dam sobie obciac, bo ja tylko slyszalem te "nowe" i sie rozczarowalem.

--
    pzdr:
    Mavi (Maverick No1)
  • Poziom 13  
    Gość tłumaczył że po prostu warto dołozyć chociac do Hertzów za 250zl bo róznica jest ogromna i po prostu NIE WARTO wyrzucac kasy na nic tańszego.

Inny sprzedawca twierdził to samo tyle że z kwotą niecałe 400zł :)

Także nie chodzi tu tylko o same Helixy (choć OBAJ !!! powiedzieli że głośniki grają jak zza ściany hehhe ) ale ogólnie o klasę budżetową.

Także minimum 250zł za Hertze a najlepiej jakieś 280zł za Sinuslive sl160
    (mówie o tym co mieli w zakładzie CA na miejscu)
  • Poziom 24  
    No to jak już chcesz tak dokładać to za 300 możesz wyrwać u-dimension. Bardzo konkretne...
  • Poziom 13  
    Skończyło się na 220zł. Uwazam że to mega okazja. Dzieki za pomoc.

Wie ktoś gdzie w Warszaiwie można TANIO zakupić MDF i akcesoria audio ? Terminal, materiał obiciowy, kable itp. ?
  • Poziom 24  
    Dołączam się do pytania, ale odnośnie Wrocławia.
  • Poziom 16  
    Castorama panowie,nawet dotna na wymiar. O ile tylko w poblizu macie ten sklep,w Wawie jest na pewno ale w Wroclawiu nie wiem

Dodano po 1 [minuty]:

ale to tylko MDF:) choc to najwazniejsze
  • Poziom 11  
    wladeczek5 napisał:
    Castorama panowie,nawet dotna na wymiar. O ile tylko w poblizu macie ten sklep,w Wawie jest na pewno ale w Wroclawiu nie wiem

Mowisz powaznie, ze w casto w w-wie maja MDF?! Czy Ci sie tak wydaje, ze jest?

U mnie (w Zielonej Dziurze) nigdzie nie ma (wlacznie z casto - dlatego moje poprzednie pytanie) i pytajac siostre (malopolska) to tylko w Obi znalazla (praktiker, casto sprawdzila i pytala sie panow z obslugi - nie bylo mdf'u).

--
    pzdr:
    Mavi (Maverick No1)
  • Poziom 24  
    mnie chodziło bardziej o tani terminal, materiał obiciowy, kable itp...
  • Poziom 13  
    W Wawie w Castoramie nie ma MDFu.

Słuchajcie znalazłem taka ofertę. Wypowiedzcie sie czy warto.

Mdf 22mm. Ojętość 24 litry ze skosem na oparcie. Bez frezu pod głośnik.

Materiał + przygotowanie elementów (otwory i skosy) = 84zł

Jak warto to podam wam namiary. Projekt można wysłać mailem.
  • Poziom 24  
    Moim zdaniem lepiej samemu wszystko przygotować. Wówczas wiem co mam i co z czym się je.
  • Poziom 13  
    Ale jak samemu zrobić dokładne skosy ?????????????? Bez maszyny to raczej niemożliwe. Chyba że na odpire.....

A robiłby to zakład stolarski.

Co powiecie na taką cenę ??? Bo nie wiem czy się decydować.
    Wydaje mi sie że przynajmniej cena materiału jest ok.

Materiał - 0,78m2 - 37,07 zł
    Foramtyzowanie - 45,54 zł
  • Poziom 24  
    Jeżeli nie masz sprzętu, ani innych ofert to raczej nie masz wyjścia...
  • Poziom 13  
    Mam wyżynarkę i wiertarkę tylko.
    Wyżynarką nie da się chyba zrobić równo kątów.

Ale pytam co myślicie o cenie.
  • Poziom 18  
    Oj zrobisz zrobisz;) Tylko trochę pracy włożysz i bedziesz zadowolony z DIY , ale jeśli nie chcesz i nie jesteś pewien swych możliwości , to ta cena wydaje sie OK. Pozdrawiam;)
  • Poziom 24  
    Niemożliwe nie istnieje. Wszystko idzie zrobić.
  • Poziom 13  
    Elementy odebrane. Jestem bardzo zadowolony ale dopiero teraz (poniewczasie :) odkryłem regulację kata ciecia w wyrzynarce mojego ojca !!
    Damn. nie znałem tej funkci i teraz faktycznie zrobiłbym wszystko sam !!
    Z nastepna skrzynką na pewno sam powalczę :)

Pozdr
  • Poziom 24  
    Jak to mówią... mądry Polak po szkodzie. :p
  • Poziom 25  
    no ja robie skrzynie z mdf'u 30mm u kumpla.. ma caly asortyment narzedzi potrzebnych do tego typu prac.. a jego ojciec posiada przy tym zakrez wiedzy ktorym nas wspiera.. no ale nie kazdy ma takich znajomych.. a fakt jesli mialbym wczesniej taki namiar do zakladu stolarskiego to moze sam bym sie nie bawil z tym bo sam MDF wyniosl mnie 60zl do tego sylikon 9zl, klej typu vikol do tego i sporo czasu ktory trzeba poswiecic przynajmniej za pierwszym razem robiac skrzynie bez doswiadczenia w tym temacie.. lecz gdy widzialem skrzynie jakie mi odpowiadaly w cenie 160-170zl + przesylka to wolalem jednak sam sie tym zajac :)
  • Poziom 24  
    Runcajs polecałbym umieścić jakąś fotorelacje. Może dla innych początkujących użytkowników będzie to przydatne.
  • Poziom 25  
    no oki.. w sumie czesciowo juz jest praca zrobiona ale porobie dzis fotki.. zawsze cos:) tylko potem w jaki temat to wkleic :)
  • Poziom 24  
    Jeżeli chcesz to podeślij mi fotki i opis a ja wkleję je na swoją stronę (Link) zaznaczając oczywiście że to twoja praca. Wówczas każdy będzie miał dostęp i nie zaśmiecimy forum.
    Pozdrawiam
    Czaku89