Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile amperowa różnicówka

14 Sty 2009 12:06 12039 15
  • Poziom 10  
    Witam.Posiadam rodzaj sieć TN-C zabezpieczenie przedlicznikowe
    bezpieczniki topikowe B25 A zabezpieczenie w rozdzielni w domu B20 A moc przyłączeniowa 16 kw. ile amperowa powinna być różnicówka
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Bardziej odpowiednia była by 32A.
  • Poziom 10  
    Posiadam dwie B16 A z tego, co wyczytałem B16 A to różnicówki z wyłacznikem nadmiaro prądowym a ta 25/400V Ir<=30mA nie będzie za duża ile bezpieczników mogę podpiąć poetą 16A
  • Poziom 22  
    J jak to wszystko podłączysz mając TN-C. i instalację pewnie dwu przewodową.
  • Poziom 10  
    Ja mam tak, że PEN rozdzielone na N i PN i uziemione

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

czy mogę zmienić ten 20A na większy
  • Poziom 22  
    Nie bardzo zrozumiałem RCD ma symbol P np.P 312-B16-30-A zobacz co tam maż faktycznie.
  • Poziom 23  
    Cóż jest nie zrozumiałe P312-B16-30mA ,jest to zespolony RCDBO
    inaczej wyłącznik różnicowo-prądowy z członem nadmiarowym.
  • Poziom 22  
    No właśnie tylko czy on faktycznie te ma i czy chce wydzielić dwa obwody.
    A stopniowanie bezpieczników musi być zachowane.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Masło maślane, albo jak kto woli "Czeski film". Kolego zin2- przejrzyj ten wątek-https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5903796&highlight=#590379" target="_blank" rel="noopener" data-caption="" class="postlink ">Link6 gdzie pewien użytkownik miał problem z głównym bezpiecznikiem. Po zapoznaniu się z wątkiem, napisz o co Ci chodzi, bo inaczej temat poleci do kosza.
  • Poziom 10  
    Chodzi mi oto pewien fachowiec wpuścił mnie w maliny założył dwie różnicówki
    P312-B16-30mA do jednej podpioł pięć obwodów w piwnicy zabezpieczył to dodatkowo pięcioma bezpiecznikami trzy 16 A, dwa 10A drugą założył na kuchnię i łazienkę i dodatkowo dwa bezpieczniki 16 A .Przy zwarciu leci i różnicówka i główny bezpiecznik 20 A i chce zmienić te różnicówki na normalne nie z zabezpieczeniem nad prądowym
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Jeśli za różnicówkami są zabezpieczenia nad prądowe, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś zastosował różnicówkę bez członu nad prądowego. Może to być 25A, może też być 32A.
  • Poziom 10  
    Dzięki oto mi chodziło to spokojnie mogę kupić 32 A
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie w przyłączu na słupie mam takie bezpieczniki czy w rozdzielcie w domu mogę zmienić B20 A na B25 A[img][[img]Ile amperowa różnicówkaIle amperowa różnicówka
  • Poziom 22