Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dual 601 - przewód phono. Przelutowanie przewodu?

14 Sty 2009 13:16 1420 6
  • Poziom 9  
    Witam, jestem tutaj nowy i mam nadzieję, że umieściłem zapytanie w odpowiednim dziale. Posiadam gramofon DUAL 601, w którym jest uszkodzony przewód łączący gramofon ze wzmacniaczem. Przewód ten kończy się wtyczką 5-pin. Chciałem go przelutować, jednak boje się go po prostu odciąć, ponieważ nie wiem czego oczekiwać, jak jest zbudowany, czy jest podzielony na 5 wiązek, które będę mógł przylutować do każdego pina, czy jest to jedna wiązka, która będę musiał podzielić. Proszę o pomoc.
  • Poziom 34  
    Przewód ma połączenie z trzema pinami we wtyku DIN.

3 ---> kanał lewy

5 ---> kanał prawy

2 ---> masa (oplot/ekran z obydwu przewodów kanałów L & P).
  • Poziom 14  
    Pewnie będą dwie linki we wspólnym oplocie ekranu lub dwie pojedyncze linki, każda z własnym ekranem - wtedy ekrany zwierasz i to będzie wspólna masa
  • Poziom 9  
    A czy one będą w jakimś innym kolorze?

Dodano po 3 [minuty]:

Krzysztof L. napisał:
    Przewód ma połączenie z trzema pinami we wtyku DIN.

3 ---> kanał lewy

5 ---> kanał prawy

2 ---> masa (oplot/ekran z obydwu przewodów kanałów L & P).

Z tego co wywnioskowałem 3 5 2 to są kolejne piny we wtyczce?
  • Poziom 34  
    Tak.

Jeśli masz je rozpisane numerami we wtyku, to faktycznie widzisz iż ustawione są kolejno, a jednak opisywane nie w kolejności numerycznej.
  • Poziom 9  
    Ok, dziękuję za porady, jak tylko dotrę do domu to sprawdzę czy wszystko się zgadza.
  • Poziom 9  
    Mam kolejne pytanie. Rozciąłem kabel i mam wtyczkę, ale teraz nie wiem gdzie mam co przylutować. Czy ten PIN, który Ty zaznaczyłem na tym zdjęciu: Dual 601 - przewód phono. Przelutowanie przewodu? to jest PIN numer 2? Tam mam przylutować masę?

www.hardwarebook.net
    To nie jest ten "pin".
    Proszę poprawić sposób wstawienia zdjęcia.
    Reg. pkt. 10.11, 14 i 16.
    GM