Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna I 1.9dci przekaźnik abs i świece żarowe.

adamus221 14 Sty 2009 13:41 9005 7
  • #1 14 Sty 2009 13:41
    adamus221
    Poziom 9  

Witam, kupiłem taką lagunkę z 2000r i po podpięciu pod clipa powiedziano mi że ma uszkodzony przekaźnik główny od absu. Pomożecie mi go zlokalizować, gdzie się znajduje i jak się do niego dobrać, może tylko styki zaśniedziały bo to podobno częste w tym aucie?
    A drugie moje pytanko to jak to jest z tymi świecami, nie grzeją mi wszystkie 4 a samochód odpala normalnie i nic się nie dzieje, nie ma szarpania silnik chodzi równo i czy ma to coś może wspólnego ze spalaniem bo wydaje mi się że 7,8l głównie trasa to trochę dużo, a pytam gdyż jest to mój pierwszy diesel i dopiero go poznaję.
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

• #2 14 Sty 2009 17:14
    megane222
    Poziom 10  

W tym silniku świece żarowe nie są potrzebne do odpalania. Jedyną różnicą jest to że ze spalonymi świecami silnik pracuje głośniej.

• #3 14 Sty 2009 17:58
    adamus221
    Poziom 9  

Jak to nie są potrzebne? To po co są zamontowane? Mógłbyś trochę rozwinąć swoją odpowiedź?

• #4 14 Sty 2009 21:20
    maniek2591
    Poziom 19  

na temat swiec ---, wiec laguna zapali nawet na dwoch swiecach jak nie ma wilekiego mrozu, jesli swiece masz sprawne to uszkodzil sie sterownik grzania swiec , grzanie masz zrobione parami po 2swiece, a co do abs u nie wiem ktora wersje masz laguny

Dodano po 1 [minuty]:

a kolega adamus jezdzi bez swiec bo ma korbe od odpalania

• #5 15 Sty 2009 07:25
    adamus221
    Poziom 9  

maniek2591 napisał:
    na temat swiec ---, wiec laguna zapali nawet na dwoch swiecach jak nie ma wilekiego mrozu, jesli swiece masz sprawne to uszkodzil sie sterownik grzania swiec , grzanie masz zrobione parami po 2swiece, a co do abs u nie wiem ktora wersje masz laguny

Dodano po 1 [minuty]:

a kolega adamus jezdzi bez swiec bo ma korbe od odpalania

Sterownik mam sprawny tylko wszystkie świece były walnięte (już wymienione) pytałem z ciekawości bo nie miałem problemu z odpaleniem przed wymianą, a co do wersji laguny to jest w tytule: Wersja pierwsza 1.9 dci więc po liftingu no i kombi jeśli to ma cos wspólnego.
    A korbę też mam chociaż jeszcze jej nie używałem :D

• #6 16 Sty 2009 13:56
    adamus221
    Poziom 9  

Nikt mi nie pomoże? Nikt nie wie gdzie są te przekaźniki ABSu? :(

• #8 29 Kwi 2009 19:46
    adamus221
    Poziom 9  

Problemem okazał się przerwany przewód w wiązce idącej do pompy ABS

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME