Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G problem z odpalaniem 2L DTL

14 Sty 2009 17:26 3840 5
  • Poziom 14  
    Witam, mam Astre G rok 1999 i problem polega na tym że gdy jest temperatura na dworze około 7stopni C to auto kręci bardzo długo i nie może (silnik zimny) a gdy poniżej 0 silnik odpala normalnie. Na Zegarach świeci sie kontrolka z taką jak by chłodnicą i wentylatorek na niej ta kontrolka raz zgaśnie raz świeci na dłużej na krócej nie wiem od czego to zależy. gdy auto ciepłe pali normalnie. Proszę o pomoc, Z góry dziękuje i pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

taka właśnie kontrolka się świeci
  • Poziom 20  
    To jest kontrolka modułu chłodzenia silnika , trzeba podpiąć jaki skaner i przyjrzeć się parametrom czujnika temperatury. generalnie trza sczytać usterki i będzie wiadomo gdzie go boli.
  • Poziom 2  
    Generalnie z czujnikiem temperatury ma to mało wspólnego,ta kontrolka jest od całego układu chłodzenia+klima jeśli jest.Diagnostyka przede wszystkim!
  • Poziom 12  
    Można sprawdzić świece żarowe lub sterownik który je załancza
  • Poziom 14  
    A czy ta kontrolka może się świciś od tego że nie ma ciśnienia w układzie klimatyzacji gdyż dziurawa jest chłodnica od klimy?? Gdy odpinam czujnik ciśnienia klimatyzacji kontrolka calutki czas się świeci a wentylator ten od chłodzenia chłodnicy chodzi na połnych obrotach.
  • Poziom 2  
    Jeżeli masz problem z paleniem to zwróć uwagę na kontrolkę od świec żarowych tzn. jeżeli po włączeniu zapłonu kontrolka od świec się zapala i auto odpala dobrze ok. drugi przykład po włączeniu zapłonu nie świeci się tobie kontrolka od świec masz problemy z uruchomienie auta i nie jest to przyczyna przewodów przelewowych paliwa to pozostaje tobie jechać do serwisu opla żeby wgrali tobie nowy soft a daje on to że świece żarowe będą się włączać przy temperaturze około 20s c a teraz włączają się w granicy 4s c też miałem podobną sytuację nie wszystkie serwisy o tym wiedzą bo ta kampania była dawno na zachodzie europy ja to robiłem w serwisie opla w olsztynie choć z początku patrzyli na mnie ze zdziwieniem ale gostek poszedł poszukał w swoim komputerze i wgrał nowego softa przy okazji poprosiłem żeby wgrał menu do komputera pokładowego po polsku a miałem w języku holenderskim i od tej pory auto odpala, menu w języku polskim a kosztowało mnie to 120zł plus napiwek za zmianę języka