Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kablówka

Mamut 02 Apr 2004 12:51 1560 5
    Mamut
    Level 18  
    Czy ktoś ma pomysł jak przenieść kanały TV od S19 do S30(311,25-399,25MHz) w inne miejsce w paśmie, załóżmy na UHF? Mam taki problem że telewizor nie obsługuje tych pasm, a ostatnio kablówka zaczęła tam nadawać....
    ACULA
    Level 34  
    dobre ;)
    nie prościej, tanie i wygodniej wymienić głowicę w tv?? jak zrobisz sam to ok 50-60zł
    Mamut
    Level 18  
    Mnie chodziło bardziej o coś jak konwerter do radia.

Poza tym nie wiem czy warto inwestować w nienowy już telewizor...
    autosuper
    Level 24  
    Naprawde kup sobie lepiej glowice z hyper bandem , nia sa one konkretnie do danego modelu , sa w miar uniwersalne , czasem tylko roznia sie wyprowadzeniami ale bardzo zadko , mimo ze stary masz tv jak piszesz to zawsze mozesz przy zlomowaniu tv ja wylutowac i wsadzic pozniej gdzies indziej . A robiac jakis konwerter to byc w zyciu z tym do ladu nie doszedl jeszcze przy kablowce , tego sygnalu pewnie iema juz gdzie nawet przesunac tyle masz juz kanalow zajetych , niema gdzie wszystko ci sie bedzie ze soba mieszalo i w koncu nic nie obejrzysz , no chyba ze masz w pasmie tv jakas wolna uke na ktorej niema zadnych kanalow a twoj tv by ja odbieral to mozna probowac , ale moim zdaniem to i tak nici z tego .
    _Ho_in:)ka_
    Level 15  
    Jeżeli nawet udało by ci się zrobiś jakiś konwerter, bo to jest wykonalne, to miałbyś problemy z filtracją sygnału (to nie pasmo radiowe, gdzie pasmo jest stosunkowo wąskie kilka MHz) ponieważ filtry musiału by być szerokie, musaił byś prawdopodobnie jakiś kwarc powielać, a co za tym idzie pojawiły by się zakłócenia pochodzące z przemiany częstotliwości. Takie zakłócenia są dość trudne do wyeliminowania....
    Z tych względów, także i moim zdaniem jest to zadanie czasochłonne, trudne i nieekonomiczne. Lepiej wymienić głowicę, jak już koledzy wspomnieli.... Powodzenia!
    cbshogun
    Level 15  
    skorzystaj z pomocy magnetowidu.zaprogramuj sobie wszystkie kanały z kablówki na magnetowidzie i potem wszystko puść po AV lub na wybranym kanale wyjściowym magnetowidu .problem sie powinien rozwiązac .tak bynajmniej jest u nas w Vectra Wrocław.najlepsze rozwiazanie.pozdrawiam cbshogun wrocław