Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HONDA CIVIC 97r. problem z instalacją gazową lpg

Sławek28 14 Jan 2009 17:19 3101 4
 • #1
  Sławek28
  Level 2  
  Otóż tak: w mojej instalacji gazowej padł mi jeden wtryskiwacz w listwie gazowej, samochód mi gasł, gdy wrzucałem na luz. Serwisant ustawił mi tak żebym mógł jeżdzić na trzech, zamiast na czterech wtryskiwaczach. Po prostu nie klepie jeden. Czy jazda na 3 wtryskiwczach jest przyczyną większego zużycia gazu i czy może być przyczyną jakiejś awarii póżniejszej? Czy można tak dalej jeżdzić? Nowa listwa podobno kosztuje 230 zł i jest rok gwarancji na nią. Czy to się opłaca i co zrobić? Ta listwa po roku czasu się zepsuła, gdy już gwarancja się skończyła. I co tu zrobić, proszę o pomoc.
 • #2
  pabllosee
  Level 15  
  Wejdź tutaj
  http://lpg.info.pl
  Załóż konto, uzupełnij profil (podaj jaki masz sprzęt, bo dostaniesz ostrzeżenia a potem ban), złap kontakt z NikośWariat, umów się na wizytę (jest z Warszawy), zapłać mu za robotę i ciesz się jazdą na gazie.
  A jak nie to zbieraj pieniądze na pseudo naprawy pseudo fachowców, oraz/lub wymianę silnika.
 • #3
  slimax
  Level 17  
  Jak masz pojęcie o kręceniu śrubek i jak są to wtryskiwacze valtek/rail możesz kupić do listwy zestaw naprawczy (około 14zl/wtrysk) czyli z przesyłką w 70zl się zmieścisz. Wszystko czyścisz, wymieniasz tłoczki, oringi, sprężynki, zakładasz i jeździsz dalej. Jest to bardzo proste i nie zajmie dłużej jak 2h. Powinno się zrobić jeszcze kalibrację po takim zabiegu skoku tłoczka u kogoś kto ma do tego sprzęt, ale kilka osób twierdzi że nie jest to konieczne bo i tak po 1kkm same się rozkalibrują a po kolejnym roku padną. Jak chcesz coś trwalszego to trzebaby się zastanowić nad wtryskami keihin, matrix ale to są spore koszty (500-1500zl) i bez gazmastera sie nie obejdzie.
  Możesz też spróbować założyć listwe czeską magic jet, ale jej trwałość nie jest znacząco większa od valtek/rail a koszt samej listwy około 200-250zł.
  Napisz jaką masz listwę, sterownik gazu, ewentualnie zrób zdjęcie.
 • #4
  jankesos
  Level 11  
  to nie fachowiec tylko paprak dobry fachowiec powiedział by ci że niemożesz jeżdzić na gazie dopóki nie naprawisz lub wymienisz wtryskiwacza (zalezy jaki masz wtryskiwacz)
  rada : nie jedź więcej do tego papraka
 • #5
  beny100
  Level 11  
  Gwarancji może być jeden rok, gdyż jest to umowa miedzy producentem a konsumentem , ale korzystając z ustawy konsumenckiej (niezgodność towaru z opisem ) , chyba nikt nie dał ci przy zakupie instalacji pisma iż wtryski wytrzymują tylko rok przysługuje ci okres 24 miesięcy na stwierdzenie tej niezgodności towaru z opisem. Jak będziesz miał upartego serwisanta to możesz wesprzeć się rzecznikiem praw konsumenta. Ja daję swoim klientom 24 miesiące gwarancji i wywalczyłem tyle u moich dostawców.