Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HONDA CIVIC 97r. problem z instalacją gazową lpg

Sławek28 14 Jan 2009 17:19 3101 4
    Sławek28
    Level 2  
    Otóż tak: w mojej instalacji gazowej padł mi jeden wtryskiwacz w listwie gazowej, samochód mi gasł, gdy wrzucałem na luz. Serwisant ustawił mi tak żebym mógł jeżdzić na trzech, zamiast na czterech wtryskiwaczach. Po prostu nie klepie jeden. Czy jazda na 3 wtryskiwczach jest przyczyną większego zużycia gazu i czy może być przyczyną jakiejś awarii póżniejszej? Czy można tak dalej jeżdzić? Nowa listwa podobno kosztuje 230 zł i jest rok gwarancji na nią. Czy to się opłaca i co zrobić? Ta listwa po roku czasu się zepsuła, gdy już gwarancja się skończyła. I co tu zrobić, proszę o pomoc.
    pabllosee
    Level 15  
    Wejdź tutaj
    http://lpg.info.pl
    Załóż konto, uzupełnij profil (podaj jaki masz sprzęt, bo dostaniesz ostrzeżenia a potem ban), złap kontakt z NikośWariat, umów się na wizytę (jest z Warszawy), zapłać mu za robotę i ciesz się jazdą na gazie.
    A jak nie to zbieraj pieniądze na pseudo naprawy pseudo fachowców, oraz/lub wymianę silnika.
    slimax
    Level 17  
    Jak masz pojęcie o kręceniu śrubek i jak są to wtryskiwacze valtek/rail możesz kupić do listwy zestaw naprawczy (około 14zl/wtrysk) czyli z przesyłką w 70zl się zmieścisz. Wszystko czyścisz, wymieniasz tłoczki, oringi, sprężynki, zakładasz i jeździsz dalej. Jest to bardzo proste i nie zajmie dłużej jak 2h. Powinno się zrobić jeszcze kalibrację po takim zabiegu skoku tłoczka u kogoś kto ma do tego sprzęt, ale kilka osób twierdzi że nie jest to konieczne bo i tak po 1kkm same się rozkalibrują a po kolejnym roku padną. Jak chcesz coś trwalszego to trzebaby się zastanowić nad wtryskami keihin, matrix ale to są spore koszty (500-1500zl) i bez gazmastera sie nie obejdzie.
    Możesz też spróbować założyć listwe czeską magic jet, ale jej trwałość nie jest znacząco większa od valtek/rail a koszt samej listwy około 200-250zł.
    Napisz jaką masz listwę, sterownik gazu, ewentualnie zrób zdjęcie.
    jankesos
    Level 11  
    to nie fachowiec tylko paprak dobry fachowiec powiedział by ci że niemożesz jeżdzić na gazie dopóki nie naprawisz lub wymienisz wtryskiwacza (zalezy jaki masz wtryskiwacz)
    rada : nie jedź więcej do tego papraka
    beny100
    Level 11  
    Gwarancji może być jeden rok, gdyż jest to umowa miedzy producentem a konsumentem , ale korzystając z ustawy konsumenckiej (niezgodność towaru z opisem ) , chyba nikt nie dał ci przy zakupie instalacji pisma iż wtryski wytrzymują tylko rok przysługuje ci okres 24 miesięcy na stwierdzenie tej niezgodności towaru z opisem. Jak będziesz miał upartego serwisanta to możesz wesprzeć się rzecznikiem praw konsumenta. Ja daję swoim klientom 24 miesiące gwarancji i wywalczyłem tyle u moich dostawców.