Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuje dobrej pralko-suszarki

rehit 14 Jan 2009 17:27 5265 13
    rehit
    Level 2  
    Poszukuje dobrej pralko-suszarki energooszczędnej mam na oku dwa modele
    Ariston AQGMD 149/B
    SAMSUNG WD 7704 S8V
    jest jeszcze firma Miele 3xdroższa (na razie w marzeniach)
    jeżeli ktoś może doradzić coś na temat tych firm byłbym wdzięczny
    pelexa
    Level 13  
    nie ma dobrych pralko suszarek
    MensNations
    Level 11  
    Pralko-suszarka w trakcie suszenia nigdy nie będzie oszczędna. Każda w trakcie suszenia pobiera wodę :D . Jeśli masz miejsce to kup osobno suszarkę, ew. ustaw na pralce. Chyba, że ma służyć do sporadycznego przesuszenia kilku rzeczy. Wtedy weź Aristona, bo Samsunga mało kto zna, a do tego ma pewne części nienaprawialne :!:
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Za 1500 kupisz suszarkę Boscha. Nie kupuj 2 w 1.
    rehit
    Level 2  
    Dzięki za rady niestety nie mam miejsca by ustawić dodatkowo suszarke jestem więc skazany na combo ,jeżeli chodzi o suszenie to tylko zimą bo przy małym dziecku pokuj mam non stop zapchany praniem, mam już 10 lat Polara PDS 585 pracuje do dziś bezawaryjnie , co do Aristona to troche boje sie jego awaryjności a Samsung to wielka niewiadoma
    MensNations
    Level 11  
    Jeśli wystarcza Ci ta pralka wykonana w wersji starych pralek (jak ja to mówię "gniotsa nie łamiotsa" :D ) to się jej trzymaj. Żadna (z obecnie produkowanych) z całą pewnością żadna(ale może się nie znam :| ) nie będzie tak trwała. Wiedz jednak, że te nowe nabierają mniej wody do prania (mniej wody do grzania, wyższe stężenie proszku). Co do p-s to weź pod wzgląd, że max wsad to połowa tego co wsadzasz do prania. Jeśli koniecznie chcesz nową pralkę to weź taką z jednoklinowym paskiem i bezszczotkowym silnikiem (o wiele cichsze). Jeśli musisz mieć suszarkę to jeszcze raz rozważ ustawienie jej na pralce (rozumiem, że do teraz blat pralki służy jako półka w łazience, ale zwolni Ci się miejsce w pokoju). W razie pytań o konkretne modele pisz na priv.
    pawelira
    Level 16  
    takich tematów było już wiele
    pralko-suszarka to kicha najlepiej kupować osobno
    jak masz kase to kup MIELE, jak masz mniej to siemens lub bosch
    innym sprzętem nie zawracaj sobie głowy ( może jeszcze elektrolux lub AEG )
    gboreczek
    Level 10  
    rehit wrote:
    Poszukuje dobrej pralko-suszarki energooszczędnej mam na oku dwa modele
    Ariston AQGMD 149/B
    SAMSUNG WD 7704 S8V
    jest jeszcze firma Miele 3xdroższa (na razie w marzeniach)
    jeżeli ktoś może doradzić coś na temat tych firm byłbym wdzięczny

Witam
    Miałem ten sam dylemat jakieś 8 mcy temu, naszukałem się informacji ale o pralko suszarkach ale najwięcej było rad w stylu kup dwa oddzielne urządzenia - i jest to prawda ale co zrobić jak się nie ma miejsca.
    Do rzeczy zdecydowałem się na zakup Siemens WD12D520EU http://www.siemens-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/pralko-suszarki/WD12D520EU.html
    Wrażenia: solidnie zmontowana,stabilna, ładny wygląd łatwa obsługa nawet dla faceta hehe..., informacje na wyświetlaczu bardzo czytelne sygnał dźwiękowy na zakończenie programu.
    Pranie w porównaniu do Whirlpoola którego mieliśmy wcześniej niebo a ziemia.
    Suszenie max 2,5 kg i co tu powiedzieć używamy głównie w okresie zimowym (mamy córeczkę 2,5 roku) nauczony doświadczeniem ustawiamy tak aby pranko miało trochę wilgoci łatwiej się prasuje.
    Dlaczego siemens - po zarejestrowaniu na stronie przedłużono gwarancje do 5 lat.
    pozdrawiam
    ~wac
    Level 20  
    Kup sobie suszarke ładowaną z góry Mastercook .Użytkuje od kilku miesięcy i bardzo fajnie chodzi. Jej wymiary to szer. 45 cm i gł. 60 cm

Polecam
    zwykły człek
    Level 20  
    Przychylam się pralko-suszarka to zły wybór. Piszesz, że nie masz miejsca, a nie możesz postawić suszarki na pralkę? Jeśli nie, to może zmieści Ci się ta co podaje kolega ~wac. Jeśli jednak nie bedzie wyboru to moim zdaniem warto pochylić się nad tym modelem SPFD-1064.
    MB@
    Level 10  
    Bosch i Siemens produkują pralki i suszarki, można stawiać jedno na drugim, dopasowany design. Producent taką opcję przewiduje.
    ~wac
    Level 20  
    Electrolux też dopuszcza ustawianie urządzeń ich firmy jedno na drugim
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Kup osobne urządzenia.
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.