Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B '96 alarm+zamek

02 Kwi 2004 13:41 4169 7
  • Poziom 13  
    Witam
    Zalożyłem sobie alarm Silicona Ultimate CD. Wszystko jest ok, tylko ze nie działa mi ryglowanie drzwi. Wpiąłem się w przewody: brązowo/czerwony i brązowo/biały. Próbowałem ustawić dłuższy czas, jednak nie pomogło. Czy mógłby mi ktoś pomóc jak poprawnie podłączyć centralny z alarmem tak zaby działał rygiel?
    Alarm ma podwóje wysyłanie impulsu masy podczas zamykania.

• Poziom 21  
    Z tego co sobie przypominam to w alarmie Ultimate jest wyjście komfort i pod ten przewód należy podłączyć przewód od rygla a przewody brązowo/czerwony i brązowo/biały to są przewody od centralnego zamka więc musisz poszukać przewodu od rygla.
  • Poziom 13  
    mam na schemacie alarmu tak: zolto/czarny - to masa na zamkniecie, zielono/czarny - to masa na otwieranie, jeden z nich wpialem w przewod od centralnego (brazow/czewony) a drugi pod (brazowo/bialy). Jak wlaczam alarm to zamek sie zamyka i jak wylaczam to zamek sie otwiera, ale chodzi mi o domkniecie (tzw. rygiel zeby nie mozna bylo otworzyc od srodka).
    Zamek centralny byl montowany fabrycznie i mam do niego piloty. Jak zamykam samochod to na pilocie wciskalem dwa razy przycisk, wtedy zamek sie zamykal i ryglowal.
  • Poziom 13  
    Czy nikt nie potrafi mi pomoc? nikt nie podlaczal jakiegokolwiek alarmu razem z centralnym? Chodzi mi tylko o kolory przewodow centralnego zamka, ktory zostal zalozony fabrycznie. A moze jest potrzebny do tego jakis specjalny modul?
    Przewod o ktorym pisze Teges czyli przewod komfort jest do domykania szyb (pojawia sie sygnal na ok 25 sek.)
  • Spec od samochodów
    Po zamknieciu zamka ryglowanie jest sterowane przez sterownik zamka po okreslonym czasie podpioles sie prawidlowo tylko sprawdz i napisz jaki masz sterownik centrala znajduje sie po prawej stronie na slupku pod komputerem
  • Poziom 13  
    mam na nim napisane GM 90 464 713 duzymi literami MU model CDL147.
    te przewody brazowy/czerwony i brazowy/bialy znajdowaly sie na slupku po stronie kierowcy. Po przewodach od drzwi dochodzilem gdzie pojawia sie masa. A moze powinienem sie wpiac w przewody od sterownika. Bo ja sie wpialem w przewody od silownika kierowcy.
  • Poziom 11  
    Witam,

Odkopałem temat przeszukując forum w poszukiwaniu wątków o alarmach w vectrze B. Niestety pomimo kilkugodzinnych poszukiwań w necie nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości. Alektronik ze mnie żaden, ledwie alarm sobie zamontuję, czy czujniki wymienię -tyle. Zamontowałem sobie alarm, który zamierzam uzupełnić o zewnętrzny moduł dostępu. Jako, że alarmem rozpiąłem obwód pompki paliwa i zasilania, to zastanawiam się nad jakimiś nietypowymi obwodami do "rozpięcia " zewnętrznym immmo. myślałem npo o zasilaniui ecu lub odpięciu jakiegoś czujnika np: wałka rozrządu. Poratujcie proszę gdzie szukać takich przewodów. Jestem dość ciemny, podajcie jeśli możecie wiązkę i kolor przewodu. Z góry dziękuję. Byłbym wdzięczny za jakiś opis, schemat na mail: 13wilk13(malpa)interia.pl
  • Poziom 10  
    witam. nie wiem czy temat nadal aktualny - rygiel ma kolory czarno-niebieski