Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq R55EG - uszkodzona matryca

14 Sty 2009 20:26 6702 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam pytanie, od jakiegoś czasu psuje mi się matryca w laptopie. Nie będę opisywał objawów tylko po prostu załączę zdjęcia:

Czy ktoś ma może pojęcie co mogło się stać? Zaznacze tylko, że przy ruszaniu pokrywą laptopa nic się nie dzieje także raczej to nie wina taśmy. Liczę na wszą pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam jestem ciekaw jak zakończyła się Twoa sprawa ponieważ w moim Benq też cos takiego sie dzieje miałem okazje podmienić matrycę oraz taśme łaczaca matryce z płyta główna i bez zmian. dodam że na zewnetrzny wyjsciu ga wszystko gra jak należy tylko na matrycy takie "cuda".
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    tomasz wojcicki napisał:
    Witam jestem ciekaw jak zakończyła się Twoa sprawa ponieważ w moim Benq też cos takiego sie dzieje miałem okazje podmienić matrycę oraz taśme łaczaca matryce z płyta główna i bez zmian. dodam że na zewnetrzny wyjsciu ga wszystko gra jak należy tylko na matrycy takie "cuda".
    Pozdrawiam

Witam. Również jestem ciekawy co z Pana laptopem- czy udało się zlokalizować usterkę. Ja również mam dokładnie takie same problemy, dodam że laptop jeszcze na gwarancji był dwa razy w serwisie. Za pierwszym razem obraz podzielił się na 4 części- wymienili płytę główną, a za drugim wymienili matrycę (bad piksele). Teraz niestety gwarancja mi się skończyła i zastanawiam się czy warto naprawiać.

Pozdrawiam,
    Tomek
  • Poziom 18  
    Witam
    Moje podejrzenie jest uszkodzona matryca a dokładniej elektronika.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie.
    Dzis dostałem laptop z identycznym przypadkiem....ktoś może rozeznał temat i wie dokładnie skąd to się bierze ? Mam dostęp do części, tylko szkoda ściągać matrycę i taśmę tylko po to żeby się dowiedzieć, że trzeba płytę wymienić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    witam!
    robiłem już z 5 takich lapków R55EG miałem takie same objawy jak opisane wyżej, wina leżała po stronie karty graficznej
  • Poziom 10  
    Witam,

[marek_1980]: robiłeś czy zrobiłeś? ;-) napisz co i jak lub podaj cenę naprawy; mam obraz podzielony na 4 części

Pozdrawiam
    Adamsi
  • Poziom 20  
    oczywiście zrobiłem :-) trzeba to niestety robić specjalistycznym sprzętem do układów BGA (gwarancja 2 miesiące- koszt 400 zł około). Ale ja to robie domowym sposobem, więc nie daje gwarancji żadnej, robię to za 160 zł, i jak do tej pory żaden z klientów do mnie nie wrócił. A przychodzą do mnie Ci sami ludzie ciągle z innym rzeczami, także chyba nie jest tak źle. Pozdrawiam