Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać dane z tak uszkodzonego dysku?

14 Sty 2009 20:32 1926 5
  • Poziom 11  
    Wczoraj umarł mój przenośny magazyn - WD800JD-08LSA0. Dysk pracował w zewnętrznej obudowie USB, wcześniej w starym komputerze. Włączyłam obudowę i usłyszałam jedynie rytmiczne stuki. Dysk zainstalowany w obudowie nie jest widoczny w systemie (co jak poczytałam nie jest dziwne). Po podłączeniu bezpośrednio do kontrolera dysk wydaje rytmiczne stuki, komputer chwilkę czeka zanim go wykryje a po wykryciu podaje nazwę WDC ROM MODEL-UNICORN-- 07.01D07, po wykryciu go system operacyjny (oczywiscie z innego dysku) dosc długo ładuje się a po załadowaniu wykrywa dysk, nie ma jednak do niego dostępu.
    Na dysku mam mnóstwo zdjęć i chciałabym je odzyskać. Płacić kroci nie mam zamiaru bo to "tylko" zdjęcia, z drugiej jednak strony to "aż" zdjęcia i to z kilku ostatnich lat więc szkoda mi ich. Da radę coś z tym dyskiem zrobić, jakoś naprawić i odzyskać te zdjęcia?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 32  
    powiem ci tak. ja ostatnio odzyskiwałem dysk ktorego win nie widzial ,a jak widzial to odtwarzal i odtwarzal. Trwalo to 4 dni, jak zaczynał od zera to zawsze na ktorym bloku stawal, potem omijałem kilka nastepnych bloków i patrzyłem kiedy zatrzyma sie na nastepnych, i tak w koncu po 3 dniach , i blokach zedu 15% od poczatku, poszla cala reszta, ale 3 dni sie bujalem zeby nie przeskoczyc odrazu 10000 bloków, tylko omijałem po 10-30 i tak po malu po malu ....
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    :arrow: Spacewalker
    Dziękuję za udział w dyskusji. Nie mam pojęcia jednak jak Twoja rada mogłaby mi pomóc.
    :arrow: okzo
    Czytałam, że można kupić inną elektronikę do dysku i po wymianie jakiegoś układu elektronicznego można go ożywić. Czy z moim dyskiem dałoby radę coś takiego zrobić?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Nirvanowiec, dziękuję za jednoznaczną odpowiedź. Szkoda mi tych zdjęć ale nie na tyle by wydawać słone pieniądze za ich odzysk.
    Wobec powyższego dziękuję wszystkim za odpowiedzi i temat zamykam.