Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak wskazań temperatury silnika

bartek9052 14 Jan 2009 20:37 3018 17
    bartek9052
    Level 10  
    Nie wskazuje mi na tablicy rozdzielczej temperatury silnika. Wentylator włącza się prawidłowo. Co może być przyczyną ??
    Grylus
    Level 11  
    zacznij od napisania jakie auto. a wentylator jest sterowany innym czujnikiem niż zegar tem.
    bartek9052
    Level 10  
    Jest to astra G po odłączeniu kabla od czujnika włącza się samoistnie wentylator.
    rico37p
    Level 28  
    To nie ten czujnik, jedż do fachowca.
    bartek9052
    Level 10  
    Wiem o tym. Chodzi mi o to czy zepsuł się czujnik cieczy chłodzącej czy może raczej coś w liczniku się popsuło??
    marko196708
    Level 12  
    obstawiam że to czujnik cieczy chłodzącej
    bartek9052
    Level 10  
    Też mi się tak wydaje, ale nie jestem pewny bo wskazówka nawet nie drgnie.
    Grylus
    Level 11  
    Jak zdejmniesz wsówke z czujnika przyłóż ją do masy czyli do silnika a wtedy jeśli zegar od cieczy jest dobry powinien iść do końca na czerwone pole. jeśli tak nie będzie zobacz czy na tym kablu masz jakieś napięcia i ile wynosi. pozdrawiam
    Mąka
    Level 10  
    Mam podobny problem Możecie mi powiedzieć gdzie jest ten czujnik na zegary w astrze G? Może macie jakieś foty ?
    moto_hubert
    Level 12  
    Jest wiele mozliwosci lokalizacji czujnika zbyt malo informacji.
    -jaki silnik?
    -rok produkcji?
    Mąka
    Level 10  
    Silnik to 1,6l 16V (X16XEL) a rok produkcji 1998.
    Mąka
    Level 10  
    Tam to go u mnie nie ma .Możesz sprawdzić jeszcze do tego silnika 1,6l 16V (Z16XE).
    Mąka
    Level 10  
    Ten czujnik co pokazał moto_hubert odpowiada tylko za dostarczenie temperatury do sterownika silnika, czy na deskę rozdzielczą też idzie?
    Napięcie na nim jest 4.95V. Ten czujnik jest już wymieniony i nadal nic nie pokazuje. Po zmasowaniu wtyczki też się nie rusza .
    toxi_14
    Level 14  
    W takim razie masz uszkodzony wskaźnik w liczniku lub może być gdzieś przetarty przewód ktory idzie do czujnika.
    Mąka
    Level 10  
    Ten czujnik co wskazał moto_hubert nie jest czasem na ECU ? Z tego co wiem to powinien mieć jeszcze jeden czujnik na tablicę rozdzielczą ale nie mogę go zlokalizować szukałem i w okolicy kolektora pustka.(Mile widziane foty :) )