Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak sprawdzic czy wzmacniacz TDA1510 jest dobry?

02 Kwi 2004 15:07 1437 4
  • Poziom 24  
    Znalazlem kostke TDA1510- polutowalem na pajaka (na uniwersalnej plytce). Wlasnie sprawdzilem poraz koleny i wszystko jest wedlug schematu z data sheet 1510.
    podlaczylem wyjscie z kart muzycznej i jeden glosnik (bo zrobilem mono 22Wat) i muzyka jest w oddali i slychac trzaski ;-)

Najciekawsze jest to ze nie reaguje na zwiekszanie poziomu dzwieku na karcie, caly czas ten sam poziom na glosniku.

Wzmacniacz podlaczony do zasilacza regulowanego 12V.

czy kostka mogla byc padnieta?

ps. jestem poczatkujacy ;-)
  • Poziom 24  
    Sprawdz standby switch , sproboj go odlaczyc do plusa pozniej podlaczyc , ( 11 nozka) , Najdziwniejsze jest to ze jak zwieksza poziom wejsciowy sygnalu to nic sie nie dzieje na wyjsciu .
  • Poziom 13  
    Witaj :)
    Wydaje mi się że problem tkwi w kompie a nie we wzmacniaczu.
    Gdzie podłączasz ten wzmacniacz?
    może tam nie ma sygnału?
    Może to złe ( nie te ) gniazdo karty?
    Musi być albo opisane OUT albo SPEAKER.
    najlepiej podłącz do tego gniazda wejście innego wzmacniacza np. wieży, albo zwykły Radiomagnetofon, albo np. radio stołowe typu ślązak, taraban, amator i sprawdź czy tam jest wogóle jakiś sygnał.
    Może być też że w ustawieniach audio w kompie masz błąd.
    No i sprawdź dokladnie schemat jak sugeruje Kolega może masz złą konfigurację.
    ... ale ja stawiam na brak sygnału na tym gnieździe kompa... :)
  • Poziom 24  
    do Adam D:
    = az tak zle ze mna to nie jest ;-) podlaczam pod dobre wyjscie -wyjmje wczesniej chincha z Technicsa i podlaczam do tego ukladu.

do oj:
    =podłączyłem według Fig.3

do autosuper:
    =standby switch mam zrobiony