Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eltax concept 700 czy Proson rality 66 mk2 ??

Jackulla 14 Jan 2009 20:54 1816 2
    Jackulla
    Level 2  
    Witam, moj pierwszy post wiec prosze mnie nie zjechac jesli cos zle zrobilem.
    zarejestrowalem sie bo potrzebuje fachowej pomocy a widze ze duzo ludzi orientuje sie w temacie na tym forum.

Tak jak w temacie. Mam 2 oferty mnniej wiecej za te same pieniadze. Wzmacniacz jaki uzywam to Yamaha ax-496, muzyki zroznicowanej slucham, od klasycznej do reagge poprzez metal. Szukam czegos w stereo. 2 duze kolumny, zadne 5.1 , 8,1 czy 20,1 mnie nie interesuje.

Nie znam firmy Proson, udalo mi sie jedynie male info znalesc na stronie producenta ze zostaly wybrane za najlepsze kolumny w norwegii w sojej klasie. Prosze o pilna pomoc. Dzieki z gory.
    marcinos227
    Level 10  
    Posiadam kolumny eltax 700 od chyba 14 listopada... ;) pierwsze wrazenie okropne z tego wzledu, iż miałem zepsuta karte muzyczna ;) podłączyłem wzmachol pod zintegrowana i graja pieknie poprostu ;) napędzam je wzmacholem Yamaha ax-300 więc mamy małe porównanie ;) graja pieknie czysto bardzo jestem z nich zadowolony, zapłaciłem za nowe 900zł z wysyłką z Danii. Gram na nich w pokoju 18m2 i raczej sa za duze na tak mały pokój. Mało słyszałem a w zasadzie nic o marce proson... a marka Eltax robi dobre kolumny kina domowe a zwłaszcze subwoofery ;) Mają zamontowane głośniki 25cm i gwizdki raczej estradowe więc pokój w jakim powinny grać nie powinien mieć mniej niż 25m2 tak mi się wydaje ;) Poleciłbym Ci je jak najbardziej ;) jestem z nich bardzo zadowolony ;)
    Jackulla
    Level 2  
    Dzieki za odpowiedz. Jestem juz po zakupie prosonow. Dobrze ze nei kupilem eltaxow bo skoro Ty dales za nowe z wysylka 900 zl , ja bym przeplacik kupujac urzywane za 800 zl bez wysylki. Za Prosony z wysylka dalem 260 euro. Wrazenie robia ogromne. Mialem problemy z podlaczaniem wzmacniacza pod komputer bo slyszalem rpace kompa w glosnikach. Doszedlem do tego ze po odlaczeniu kabla zasilajacego laptop, problem znika. Kolumny maja potezny bas, moimo tego iz moj wzmacniacz jest krytykowany za bass ja jestem mega zadowolony. Wysokie tony sa czyste i wyraziste. Nie mam porownania do eltaxow , bo ich nie sluchalem, ale satysfakcja z prosonow mi zdecydowanie wystacza by powiedziec ze warto bylo . Pozdro