Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elmark
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie palnikiem gazowym

bolek 14 Sty 2009 21:02 1790 1
  • #1 14 Sty 2009 21:02
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Problem może nie jest związany z piecami, ale o niego zaczepia.

Potrzebuje sterować taboretem gazowym, jest tam orginalny zawór do którego zaczepiłem serwo. Wychodzi jednak na to od min do max wystarczy obrócic gałke o 10°, z czego 2° to luzy i szlak bierze całą precyzje sterowania

Myślałem o jakimś zaworze z pieca, nigdy go nie widziałem ale tam chyba jakoś rozwiązali ten problem. Idzie takie zawory kupić w rozsądnej cenie?(ewentualnie może ktoś z Was ma na zbyciu jakiś sprawny demobil?). Taboret ma 7kW i ciągnie niby do 0,5kg/h

Co doradzicie?

0 1
  • Elmark
  • #2 14 Sty 2009 22:20
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    Jeśli już, to musi być zawór z kotła z modulowanym palnikiem (regulowana płynnie moc palnika). Zawory te mają dwa zestawy elektrozaworów. Jeden jest do całkowitego odcinania gazu, i zwykle jest zasilany napięciem 230V, a drugi jest do modulacji (reguluje przepływ gazu przez zawór), i jest zwykle na napięcie 24V, to znaczy maksymalne napięcie 24V, a jego stopień otwarcia reguluje się poziomem napięcia. Ponadto na zaworze można w sposób mechaniczny ustawić widełki, czyli minimalny przepływ gazu gdy na cewkę modulacyjną nie ma podanego napięcia wcale, oraz maksymalny przepływ, gdy cewka modulująca dostanie pełne napięcie.
    Zawór taki z demontażu by się znalazł.
    Pozdrawiam.

-1