Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel ftp TPSA. Uszkodzony?

14 Sty 2009 21:26 3568 30
  • Poziom 11  
    Witam
    kupiłem na allegro kabel ftp na którym pisze "kabel do telekomunikacji ftp"
    i jest problem bo nie działa w ogóle na 60 metrach, końcówki zarobione dobrze, pięć razy je sprawdzałem i zarabiałem od nowa w standardzie EIA/TIA T568A i EIA/TIA T568B , może mi ktoś powiedzieć co to za kabel, dla testu zrobiłem kabel metrowy i wtedy działał bez problemu,
    jest jeszcze szansa że ten kabel zadziała czy mam go oddać jak najprędzej

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Mógłbyś wysłać mi na pw link do tej aukcji ?
  • Poziom 11  
    poszło na pw
  • Poziom 19  
    Wygląda na za słaby sygnał 60 metrów to dużo switch powinien pomóc. Kabel wyglądana na zwykły kabel sieciowy "skrętka" ośmiożyłowy nie wiem dlaczego nazywa się "ftp".
  • Poziom 11  
    podłączałem bezpośrednio dwa routery do siebie i nie działało, podłączałem router z kompem i też nic z tego, akurat nie mam żadnego switcha pod ręką aby sprawdzić i tę opcję.

Kabel jest ekranowany pewnie dlatego nazywa się ftp
  • Poziom 19  
    Jak podłączyłeś przez ruter i nie działa to możliwe ze porostu jest uszkodzony mechanicznie.
  • Poziom 11  
    Sumka18 napisał:
    Jak podłączyłeś przez ruter i nie działa to możliwe ze porostu jest uszkodzony mechanicznie.

sprawdzałem testerem jak i miernikiem i jest wszystko ok, kabel nie jest przerwany.
  • Poziom 19  
    To teraz nie rozumiem może problem nie tkwi w przewodzie tylko tym co ze sobą łączysz.
  • Poziom 11  
    Sumka18 napisał:
    To teraz nie rozumiem może problem nie tkwi w przewodzie tylko tym co ze sobą łączysz.

ja też tego nie rozumiem dlaczego nie chce to działać, podłączyłem inny kabel fakt że tylko 30 metrowy dla testu ale wszystko było ok, to ten kabel jest chyba jakiś lipny, jest jakaś różnica między kablem tpsa a normalną skrętką komputerową ?
  • Poziom 19  
    Ten FTP to skrętka tylko ekranowana a powiedz mi czy kabel jest prosty czy crossowany ?
  • Poziom 11  
    Sumka18 napisał:
    Ten FTP to skrętka tylko ekranowana a powiedz mi czy kabel jest prosty czy crossowany ?

kabel prosty ale próbowałem też crossowany i to samo brak połączenia,
    normalnie ręce już mi opadają.
  • Poziom 21  
    Jaki kabel TPSA ??? Nie ma takiego czegoś.
    A istotnie tak jak koledzy wczśniej mówili dużo zależyod sprzetu. Chociaż z praktyki wiem ze do 100 metrów nie powinno być problemu i ty faktycznie kiepski kabel a do tego jeszcze słaby sprzet nkłaają sie na siebie i byc może przy odległości 60 metrów może być problem. podstaw 2 switche na początku i końcu kabla i wtedy sprwdz
  • Poziom 11  
    paawel napisał:
    Jaki kabel TPSA ??? Nie ma takiego czegoś.
    A istotnie tak jak koledzy wczśniej mówili dużo zależyod sprzetu. Chociaż z praktyki wiem ze do 100 metrów nie powinno być problemu i ty faktycznie kiepski kabel a do tego jeszcze słaby sprzet nkłaają sie na siebie i byc może przy odległości 60 metrów może być problem. podstaw 2 switche na początku i końcu kabla i wtedy sprwdz

A jaki kabel byś mi proponował bo ten to raczej nie jest miedziany,
    jak bym kupił np. taki 100% Cu żelowy to by było lepiej ?
  • Poziom 28  
    Ten kabel jest powieszony/położony na zewnątrz? Próbowałeś ręcznie zmienić tryb pracy karty sieciowej na 10mb/s? FTP to kabel ekranowany, czyli Foiled Twisted Pair, w kablach porządnych producentów, oprócz folii aluminiowej powinna być jeszcze linka lud drut do podłączenia ekranu.
    Jeżeli kabel idzie na zewnątrz, kup taki z przeznaczeniem do pracy w takich warunkach, najlepiej żelowany.
    Najpierw spróbuj jednak we właściwościach karty sieciowej zmienić jej tryb na 10mb/s half lub full duplex.
  • Poziom 11  
    Myślę nad takim rozwiązaniem, czy to zda egzamin ?
    kabel na zewnątrz idzie tylko 15 metrów, gdybym przeciął kabel na 30 metrze i zastosował switch to by jeden odcinek nie miał więcej jak 30 metrów
    dużo by to dało ? można tak zrobić ? jakiego taniego i dobrego switcha byście mi proponowali do tego ?

zmieniałem tryb na 10mb/s i nic z tego .
  • Poziom 11  
    Kupiłem dwa switche TP-Link TL-SF1005D, jutro powinny przyjść kurierem
    to je zamontuje z oby dwóch stron i zobaczę, kurcze robiłem już wiele połączeń sieciowych ale nigdy na taką odległość, nie przypuszczałem że z tym może być taki problem.
  • Poziom 28  
    Bo teoretycznie to żaden problem zestawić sieć po skrętce na taką odległość. Problemem jest zastosowanie elementów sieciowych wątpliwej jakości, lub niewłaściwe dobranie elementów do panujących warunków pracy instalacji.
  • Poziom 11  
    Zastanawia mnie jedna rzecz, zmierzyłem rezystancję tego kabla i wyszło mi 47 Ohm, mam drugi kabel 30 metrowy i tam jest 6 Ohm, czy to może być przyczyna że nie działa ?
  • Poziom 15  
    Mirnow napisał:
    Zastanawia mnie jedna rzecz, zmierzyłem rezystancję tego kabla i wyszło mi 47 Ohm, mam drugi kabel 30 metrowy i tam jest 6 Ohm, czy to może być przyczyna że nie działa ?

Może kabel nie jest z miedzi, tylko z pomiedziowanej stali? Jakiego koloru są żyły? Czy po przerysowaniu ostrym nożem powierzchni żył mają inny kolor? Spotkałem się z podobnym przypadkiem, spinałem wtedy dwa komputery. Jeden z nich miał wbudowaną sieciówkę w płytę główną, po wstawieniu zwykłej sieciówki no name na RTL8139 w PCI sieć ruszyła...
    Kabelek ze stalowymi żyłami doskonale nadaje się na sznur do bielizny...
  • Poziom 16  
    Czy na kablu jest jakiś opis? Z opisu, który podał sprzedający może wynikać, że kabel jest kategorii 3 czyli tylko do wykonywania sieci telefonicznej, a do komputerów potrzeba kategorii min 4. Elektrycznie kabel będzie OK, ale przy dłuższej odległości niemożliwe będzie zestawienie połączenia dwóch kart sieciowych ze względu na zbyt dużą tłumienność falową i małą odbiciową. Twój kabel jest kiepskiej jakości, gdyż rezystancja normalnej żyły 0,52 mm wynosi mniej niż 192om / km.
  • Poziom 11  
    Jest niestety tak jak piszesz, po oskrobaniu drut jest biały w środku,
    najprawdopodobniej jest to aluminium, na aukcji pisało że drut jest miedziany czyli mnie oszukali, postawienie switchy nic nie dało dalej nie ma połączenia, ten kabel nadaje się chyba tylko do połączenia komputerów w
    tym samym pokoju, napisałem już im o tym ciekawe co odpowiedzą

a na kablu pisze tylko "kabel do telekomunikacji ftp" i nic więcej
  • Poziom 28  
    Czyli domagaj się zwrotu poniesionych kosztów, masz do tego prawo jeżeli opis towaru był niezgodny z jego stanem faktycznym. Nie wiem czy już temu delikwentowi wystawiłeś komentarz, jak nie to bezwzględnie napisz notkę o zaistniałej sytuacji, trzeba tępić oszustów.
  • Poziom 37  
    Może nie powinienem ale stanę w obronie sprzedającego.
    Kabelek miał być ponoć ftp TPSA!
    To czemu ma kabelek TP służyć do transmisji danych np. cat 5 ?

ps

Nie widziałem nawet linku do aukcji ale może problem był ze złym zrozumieniem do czego jaki kabelek służy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    To niech "poszkodowany" zrobi nam jakąś fotkę tego kabla i jego oznaczeń, albo niech poda numer aukcji lub login użytkownika który mu ten kabel sprzedał. Kwestia też tego jaki opis przedmiotu umieścił sprzedający...
  • Poziom 11  
    A więc tak, jutro kabel odsyłam, mam nadzieję że oddadzą mi kasę, a numer aukcji to 516439203 możecie sobie zobaczyć jaki jest opis
  • Poziom 37  
    Tak w dużym skrócie:
    (no niech)

Sprawdziłem numer allegro i jest tak jak myślałem to jest kabelek typowo telekomunikacyjny, a nie do wykonywania sieci komputerowych.
    (Ty powinieneś szukać kabli UTP).

Pozdrawiam.

ps

cyt. z aukcji "wewnątrz bawełniana linka wzmacniająca" :D (pozostawię bez komentarza).
  • Poziom 11  
    Kupiłem już kabel UTP zewnętrzny żelowany i na 100% miedziany
    więc teraz powinno być ok.
  • Poziom 28  
    Jack14 napisał:

(Ty powinieneś szukać kabli UTP).

No nie tak do końca, bo kabel cat.5 czy cat.5e również występuje w wersji FTP, ale musi to być kabel cat.5 lub cat.5e a nie telekomunikacyjny i musi mieć na izolacji oznaczenie cat.5 lub cat.5e.

Jack14 napisał:

cyt. z aukcji "wewnątrz bawełniana linka wzmacniająca" :D (pozostawię bez komentarza).

Tak samo jak:
    Cytat:
    - wewnątrz miedziany drut zapobiegający przed zerwaniem

:D

Sznurek służy do rozrywania izolacji a drut do podłączenia ekranu, ale wyobraźnia sprzedawców nie zna granic.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    moze miec rowniez oznaczenie cat6 lub cat 7 ale watpie zeby to byl towar sprzedawany na allegro ftp, utp czy stp panowie robie sieci komputerowe(okablowanie) jesli kabel nie jest zlamany skrecony na petelke to nawet na 150 metrach bez bledow dziala (utp)

Dodano po 1 [minuty]:

kabel powiedzmy 8x0,5 to tak naprawde cos w kategorii ponizej cat5 tylko nie pamietam czy to cat 4 czy cat3. cat4 to chyba kiepsko skrecany kabel telefoniczny