Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet Miniterm GCO-Dp-21-05 problem z błędem E1. Zajrzyj.

lewar81 14 Jan 2009 22:23 27804 30
    lewar81
    Level 16  
    Witam

Jakiś czas temu pojawił mi się problem że w momencie odcięcia gazu podczas gdy piec chce sie uruchomić (czy to woda użytkowa czy CO) to tak jak napisane w instrukcji, 3 razy próbuje zapalic i jak się nie uda to zaczyna E1 pulsować, wcześniej (około rok temu) serwisant autoryzowany bez oglądania sprzętu stwierdził że to cały sterownik poszedł i trzeba wymieniać, koszt astronomiczny bo ponad 700zł sama część + wymiana, lecz po dwóch dniach i próbie resetu sama sie odblokowało, obecnie nieumyślnie znów został wyłączony dopływ gazu, piec wyrzucił E1, rutynowo 3x próbował i zaczął kod E1 pulsowac, z tym że nie idzie go zresetować. Próbowałem około 300 razy pokrętłem w pozycję reset, na różne sposoby (z włączoną polaryzacją właściwą i odwrotnę itp priorytet kodów podaje właściwie czyli przy złej polaryzacji od razu pokazuje E0), Co sprawdziłem, zrobiłem:

- polaryzacja zasilania ok,
    - elektrodę jonizacyjną wymontowałem i przeczyściłem minimalnie papierkiem ściernym 200
    - zapalniki przeczyszczone jak powyżej
    - palniki wyczyszczone pędzelkiem (nie były specjalnie zabrudzone)
    - gaz do pieca dochodzi pod dobrym ciśnieniem

Czy jest jakiś sposób który przeoczyłem, prócz wymiany całej elektroniki? Serwisant (tym razem inny polecany nieautoryzowany) jest umówiony na jutro ale może sie uda coś jeszcze zrobić, przed wydaniem kasy na cały panel sterowania?

Błagam o wszelkie rady.
    lewar81
    Level 16  
    ok, dzięki za zainteresowanie tematem /ironia/ na szczęście gazownik który u mnie był to niemal cudotwórca,

taka rada ode mnie, strzeżcie się autoryzowanych serwisantów po okresie gwarancyjnym, u nich mottem jest: "wymieniać!, wymieniać! wymieniać!.... nic nie naprawiać bo się nie da!"
    Maher
    Level 21  
    A co zrobił ten cudotwórca , u mnie jest podobny efekt E1 , włącza pompe obiegową i nie próbuje nawet iskrownik zadziałać.
    netfree

Level 11  
    WITAM PROSZE O POMOC MAM TEN SAM PROBLEM BLAD E1 NIE MOGE SKASOWAC Z GORY DZIEKUJE MARCIN
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Jest na to rada, jednak chwilowa.
    ... jednak w efekcie końcowym i tak to prowadzi do wymiany płyty głównej.
    koczis_ws
    Level 27  
    Witam w klubie. Ja też mam problem z błędem E1. Tyle , że u mnie pojawia się on przy trybie ogrzewania natomiast przy podgrzewaniu wody nie. Jak się pojawi błąd to przełączam na "0" czekam aż zniknie błąd i pokaże ciśnienie wody , przełączam na podgrzewanie wody , odkręcam ciepłą wodę i po kilku sekundach pracy palnika zakręcam wodę przełączam na ogrzewanie , gaz się zapala i piec pracuje dalej normalnie. Fajnie, tylko niewiele to ma wspólnego z automatyką :) Podejrzewam czujnik płomienia, czy dobrze kombinuję? Pytam dlatego, że piec mam zabudowany w kuchni i dostanie sie do niego wymaga trochę pracy.
    netfree

Level 11  
    przeczysc elektrodę kontroli płomienia
    koczis_ws
    Level 27  
    Jeszcze nie zdążyłem się zabrać do czyszczenia a piecowi przeszło, dzisiaj cały dzień pracuje normalnie. Tak się właśnie działo w przeszłości, że raz błąd był przez parę dni i potem nie było.
    Tak sobie myślę czy nie jest to związane z jakością gazu jakim nas "karmią". Jak jest gorszy to przy małym płomieniu rozruchowym w trybie CO czujnik nie ogrzewa sie odpowiednio i wyskakuje błęd E1. To by się potwierdzało bo jak rozgrzałem palnik w trybie WU to po przełączeniu na CO piec działał (jak to opisałem w poprzednim poście).
    Napewno zabiorę się do czyszczenia czujnika ale poczekam do następnego razu.
    krzysztofmatusik
    Level 22  
    A punkty dla pomagającego były?Kliknąc trzeba pomógł :-)
    netfree

Level 11  
    Jezeli macie taki problem i nie mozecie skasowac bledu E1 oraz nie mozecie znaleźć serwisanta, który zrobi to do 200zł brutto

to polecam wysłać PANEL do

"TESTER" Sp. z o.o.

58-160 Świebodzice
    ul. Wałbrzyska 18A

tel +48 074 854 30 46
    fax +48 074 854 00 86

ZROBIA TO ZA 130ZL dodac koszt wysylki
    83200
    Level 2  
    Problem z E1 w miniterm jest banalny. Trzeba wymienić tzw czujnik płomienia (taki pręcik w izolacji ceramicznej) i wszystko wraca do normy. Miałem E1 i tknęło mnie by zadzwonić do serwisanta. Ów sprzedał mi za 36,- w/w czujnik, wymieniłem sobie sam:
    1) wyłącz piec od zasilania 240V
    2) odkręc śrubki od dolnej kratki
    3) Chwyć obudowę blaszaną i rozginająć ciągnij do góry
    4) Po zdjęciu obudowy wysuń panel sterujący do przodu, ułatwia dostęp do śruby czujnika
    5) Wysuń kabel z elektrody
    6) Wymień srodkową elektrodę, przykręcona od dołu śrubą.
    7) poskładaj piec.

Powodzenia
    mirrzo

Moritouri wrote:
    Problem może być dwojaki. Jeżeli komunikat można skasować, a płomień nie pojawia się na palniku, to w kotłach MM plus może oznaczać, iż jest uszkodzony prostownik znajdujący się we wtyczce przewodu podłączonego do zespołu gazowego. Jeżeli nie można skasować komunikatu E1 i kocioł nie reaguje, to znaczy, że jest zablokowany sterownik na tym komunikacie. Informacji o sposobie odblokowywania tego komunikatu nie udzielam z uwagi na możliwość uszkodzenia sterownika przez osoby bez doświadczenia zawodowego...
    aston17
    Level 1  
    Witam
    Czytając powyższe posty dochodze do wniosku że jest kilka przyczyn wyświetlania
    kodu E1,ja mam taki przypadek:iskrowniki zapalają palnik-palnik pali się około 5 sek. podpalany iskrownikami jak gdyby niewidział że gaz sie pali-oczywiscie czyszczenie czujnika płomienia i nic ,zakup nowego 11zł i nic kod błedu E1 ma sie dobrze
    Może ktoś ma schemat do sterownika -ELSTER 840.81.00.00 kocioł GCO-22-00
    Zapewne to jakiś bzdet kiedys do tego dojdę
    pozdrawiam wszystkich

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
    mirrzo

aston17 wrote:
    Może ktoś ma schemat do sterownika -ELSTER 840.81.00.00 kocioł GCO-22-00

Oczywiście: PRODUCENT
    Wyślij go do nich, to naprawią. Tylko Oni mają do tego prawo.
    sierars1
    Level 12  
    Witam
    Posiadam kocioł GCO-DP-21-23 i mam problem a mianowicie non stop wyskakuje kod 02.
    To znaczy wyłączam wodę a piec dalej chodzi aż słychać skwierczenie i wyłącza się i zapala się błąd 02.

Czy ktoś miał tego typu problem i wie jak temu zaradzić.

Pozdrawiam
    zybie
    Level 30  
    Wygląda to na zablokowanie czujnika przepływu CWU [wody ]
    sierars1
    Level 12  
    Piec ma dopiero 2 tygodnie i już się zaczyna, a nawet nie było odbioru przez serwisanta termy
    koczis_ws
    Level 27  
    Z tego co się orientuję to w tych kotłach jest czujnik impulsowy poboru wody, więc zablokowanie będzie skutkowało niezapalaniem gazu a nie jego podtrzymaniem.
    Problem może być np w zaworze gazowym. Ale z drugiej strony jeśli po przegrzaniu gaśnie i wyświetla się błąd to chyba nie zawór.
    A co z gwarancją ?
    sierars1
    Level 12  
    Po montażu nie wzywałem jeszcze gościa od termy żeby zrobił odbiór ponieważ nie mam podbitej przez montażystę bo z tego wszystkiego zapomnieliśmy.
    A wiadomo okres wakacyjny i dopiero we Czwartek wraca więc muszę czekać i podbije z datą wsteczną.
    zybie
    Level 30  
    Postukaj delikatnie w rurę zimnej wody może się odblokuje czujnik przepływu, jeżeli nawet poskutkuje wezwanie serwisu wskazane.
    szymonjasiu
    Level 20  
    Brak Uruchomienia zerwego spowodował problemy z twoim kotłem. Prawdopodobnie jest zatarta pompa obiegu CO. Jest to rzecz normalna , gdyz smarowana jest wodą a kocioł leżał w kartonie przez pewien okres czasu. Instalator/serwisant powinien ręcznie ruszyć pompe przed włączeniem wtyczki do pradu , gdyż zablokowana pompa może ulec spaleniu....
    Bez tej i kilku innych podstawowych czynności nie wolno mu było włączać kotła do gniazda elektrycznego.
    Dotyczy oczywiście błedu E 02
    Pozdrawiam
    sierars1
    Level 12  
    Co do pompy to chodziła dobrze więc nie może to byc wina pompy bo niby jak gdyby było tak jak piszesz to od momentu odpalenia by wyskakiwał błąd a nie po parunastu dniach chodzenia.
    CO tez chodziło bo robiłem odpowietrzanie i był uruchamiany parę razy w ciągu tych kilkunastu dni.
    basti1980
    Level 1  
    witam w piecu termet gco-dp-21-05 wyświetla się błąd L3 a czasem E2 .do wczoraj piec działał bez zarzutu.dzisiaj grzeje tylko wodę a grzejniki zimne.pomocy
    koczis_ws
    Level 27  
    L3 to w zasadzie nie błąd tylko informacja o przekroczeniu temp. wymiennika powyżej nastawionej. Natomiast E2 to przkroczenie temp. wymiennika przed włączeniem palnika (tak przynajmniej głosi instrukcja). Podejrzewam, że masz nastawioną zbyt wysoką temp. wody użytkowej a za małą dla CO.
    sierars1
    Level 12  
    U mnie problem naprawiony był to czujnik wody bieżącej