Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STROBOSKOP - palnik pod 230v bedzie dzialal bez sterownika?

14 Sty 2009 22:32 1390 9
  • Poziom 10  
    Palnik od stroboskopu ma 3 nozki. czy da sie podlaczyc go pod 230 volt (do sieci) zeby zaswiecil bez zadnego sterownika(ukladu)??? mam sterownik discolitez i chce wpiac srtoboskop zamiast zarowki do listwy 230v. czestotliwosc oczywiscie z kompa steruje;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    witam a wiec nie niebedzie działał palnik działa na wyładowania o wysokim napieciu lecz impulsowo pod 230 nic z tego pozdr
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    grzesiek16nowy jaki palnik? Ile watosekund? Jeśli IFK to nie ma kłopotu, bo na forum jest schemat ideowy takiego układu wyzwalającego. Ale bez danych o palniku nic nie poradzę.
    Mogę się mylić ale po kształcie i gabarytach sądzę, że rtęciowy.
  • Poziom 28  
    ździebko się mylisz :p to jest zwykły ksenonowy jak do aparatu foto, albo słabiutkiego stroboskopu

A w temacie, to nie ma możliwości aby działał bez dodatkowych układów, musisz mieć prostownik sieciowy, i jakiś prosty układ wyzwalania, nawet z neonówką
  • Poziom 10  
    może ma ktoś jakiś schemat do palnika..?
    ale to nie będzie chyba jakiś taki zwykły schemat sterownika tak jak sie podłącza strobo do sieci gdzie prad płynie ciągle... bo w kanale discolitez ustawionym na stroboskop wiecie jak jest( juz mam ustawiana czestotliwosc mrugania, 230v nie plynie ciagle;) ...
    Podpowiem, stan z DLD albo Lightinga podajesz com albo złącze drukarkowe, dalej na optotriaka, który poprzez odpowiednią separację wyzwala palnik.
  • Poziom 10  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic487692.html moj discolitez jest podobny... te same elementy... i chce podpiąć ten strob do listwy... niewiem zbytnio o czym mowisz pol 102 , wiec wiesz... schemat moglbym dostac jakis...? wogole czy to zadziala na tym discolitez???
    Ja tak obsługuję 2 stroboskopy ;) Schematu właśnie szukam.