Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

8bitowe mikrokontrolery dla aplikacji zasilanych bateryjnie.

ghost666 14 Sty 2009 23:23 1026 0
 • 8bitowe mikrokontrolery dla aplikacji zasilanych bateryjnie.

  Mikrokontrolery MC9S08QB8/4 są 8 bitowymi mikrokontrolerami skierowanymi do segmentu rynku, gdzie zużycie prądu jest kwestią krytyczną, tj. w aplikacjach bateryjnych itp.
  Układy te są rozszerzeniem serii popularnych mikrokontrolerów S08 o poprawionej efektywności wykorzystania zasilania. Z całej tej rodziny układy QB8 zaprojektowane są do szerokiego spektrum aplikacji embedowanych, gdzie niskie zużycie prądu jest ważnym kryterium. Mikrokontrolery te idealne są do układów podtrzymywanych bateryjnie, takich jak detektory dymu, zabawki na baterie, sterowniki drzwi garażowych i inne układy zdalnego sterowania.
  Mikrokontrolery QB8 posiadają szereg ciekawych funkcji, poprawiających ich oszczędność w zużyciu prądu, takich jak dwa tryby zatrzymania, tryb oczekiwania, a przy tym uruchomienie "uśpionego" układu zajmuje 6µs. Nawet układ taktowania został zaprojektowany tak aby oszczędzać prąd - nieużywane peryferia mikrokontrolera są odcinane od sygnału zegarowego. Układy te, zaprojektowane są tak aby móc funkcjonować już przy zasilaniu napięciem 1.8V i jednocześnie być taktowane sygnałem 20MHz.
  Układy tej serii posiadają do 8KB pamięci flash, 8 kanałowy przetwornik analogowo cyfrowy o rozdzielczości 12 bitów, timery, 16 bitowy pwm, licznik czasu rzeczywistego, komparator analogowy i moduł do obsługi klawiatury z aż ośmioma przerwaniami.
  Układy te dostępne są w 16 pinowej obudowie TSSOP i 28 pinowej obudowie SOIC, obie kompatybilne (sprzętowo i programowo) z układami serii QEB, co pozwala na szybką migrację. Ceny zaczynają się od 0.85$/szt przy zakupie 10000 sztuk.

  Źródło :
  http://media.freescale.com/phoenix.zhtml?c=196520&p=irol-newsArticle&ID=1240415&highlight