Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka MASTERCOOK PFE-900E ciągle miga start/stop

krzyś6 15 Sty 2009 00:32 2928 5
  • #1 15 Sty 2009 00:32
    krzyś6
    Poziom 9  

Witam i proszę o pomoc . Po włączeniu zasilania miga start/stop . Nie działa blokada i nie reaguje na żaden przycisk . Przekręcając programator świeci się ; wył. wirówka , 700 , 900 obr , ale przyciskiem na żadnym programie nie da się zmienic na inne . Nowa blokada nic nie dała , bo nie dostaje napięcia z modułu . Z góry dziękuje za pomoc .

0 5
  • #2 15 Sty 2009 08:17
    staszekf
    Poziom 32  

Szczotki silnika do(sprawdzenia) wymiany + przeczyszczenie komory hydrostatu.Pozdrawiam.

0
  • #3 31 Sty 2009 18:47
    krzyś6
    Poziom 9  

Nic to nie pomogło , ale dziękuje za radę . Złączyłem przewody wyłącznika przy blokadzie i pralka działa . Blokada łapie czasami ale nie trzeba na razie zakładać nowego modułu za ok 450 zł .

0
  • #5 03 Kwi 2010 21:34
    jafasola
    Poziom 1  

Mam ten sam problem.Pralka raz zaskakiwała raz nie a teraz odmówiła posłuszeńswa .Przycisk start/stop ciągle miga .Wyciągłem blokadę i przy wciśniętej i przy wyciśniętej blokadzie na omomierzu mam opór to chyba znak że jest zepsuta.Dokładnie się nieznam bo jestem takim domowym mechanikiem.Proszę opomoc i dziękuję

0
  • #6 31 Maj 2016 20:11
    Nikodemon
    Poziom 12  

Ja mam podobny problem z taką pralką, klientka zgłosiła że ciężko jej zmienić opcje prania lub obroty wirowania, rzeczywiście trzeba się było naklikać żeby w końcu coś zareagowało. Wymieniłem wszystkie mikrowyłączniki i przelutowałem obie płytki modułu ale niewiele to pomogło. Ogólnie pralka normalnie pierze tylko jest problem z wybraniem opcji, działa to tak jak powinno tylko w sytuacji gdy zresetuję pralkę nastawiając programator na "koniec" i czekając aż zaświeci się ta właśnie lampka. No ale ciężko tak prać kiedy przed każdym praniem trzeba ją w ten sposób resetować. Zauważyłem też że cała zabawa zaczyna się od nowa w momencie kiedy blokada już puści.

0