Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mam Lexmarka x3650/4650 jak zresetowac tusze?

karolx 17 May 2012 18:07 130181 145
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    przemek_a1
    Level 17  
    bartek0395 wrote:
    Chce kupić te tusze 36A i 37A ale nigdzie w internecie nie mogę znaleźć, pomoże ktoś?

Mówiłem już, że w Polsce tego nie ma... Być może to jakaś zakrojona na szeroką skalę forma propagandy - nie wiem...
    Wiem natomiast, że w Niemcowni mają takie ale z tego co się orientowałem to średnio się to opłaca...
    przemek_a1
    Level 17  
    bartek0395 wrote:
    A te TellForceOne idzie napełniać, działają? http://www.tuszmarkt.pl/item7101_Kompatybilny-kartridz-18C2130-(Nr-36)-Czarny.html
    Teraz Drekker sprzedaje jakieś zamienniki, ciekawe czy je można napełniać: http://www.drekker.pl/index.php?strona=szczegoly&id_produktu=5213&kod=dl36xl

Niby da się ale jakościowo wychodzi to raczej słabo a i komunikatów przy drukowaniu też nie brakuje...
    Poza tym wydaje mi się że czarny w ogóle nie działa tylko wszystko idzie z wymieszania koloru...
    przemek_a1
    Level 17  
    bartek0395 wrote:
    Ale chodzi o TF1?
    Znalazłem jeszcze takie coś: http://seltrade.pl/2840,Tusz_Lexmark_nr_36_Black_26_5_ml
    Na etykiecie jest napisanie 36XL/36XLA, ma coś on wspólnego z "A"?

Tych nie testowałem więc nie będę się na ich temat wypowiadał bo nie wiem, aczkolwiek wyglądają zachęcająco nawet jeśli nie da się ich powtórnie wykorzystać...
    Natomiast poprzednio opisywałem TF1 i moim zdaniem tamtych się nie opłaca kupować...
    User removed account
    Level 1  
    przemek_a1
    Level 17  
    bartek0395 wrote:
    Wysłałem pytanie odnośnie tych zamienników Eprom i to co otrzymałem:
    Quote:
    Witam,
    Zgodnie z informacją otrzymaną od producenta tych zamienników kartridż 36 da się napełniać ale nie regenerować.

Co to może znaczyć..:?: 8-O

Zawsze myślałem że to jedno i to samo... :P
    User removed account
    Level 1  
    przemek_a1
    Level 17  
    bartek0395 wrote:
    No ja też :D Z informacji jakie uzyskałem od usera @alk80 to on posiada tusze TF1 i może je napełniać.

No ja też "mogę" ale tak jak napisałem wcześniej występują u mnie pewne "niedogodności"... :wink:
    User removed account
    Level 1  
    przemek_a1
    Level 17  
    bartek0395 wrote:
    A kolorowy też się da napełniać? bo tego do teraz się nie dowiedziałem.

W sumie tak...
    maciej66666
    Level 16  
    przemek_a1 wrote:
    bartek0395 wrote:
    Chce kupić te tusze 36A i 37A ale nigdzie w internecie nie mogę znaleźć, pomoże ktoś?

Mówiłem już, że w Polsce tego nie ma... Być może to jakaś zakrojona na szeroką skalę forma propagandy - nie wiem...
    Wiem natomiast, że w Niemcowni mają takie ale z tego co się orientowałem to średnio się to opłaca...

Są w Polsce zarówno 36A 37A czy 36XLA i 37XLA . Jednak ich ceny są przerażająco wysokie.
    Czy ktoś ma doświadczenie , czy we własnym domowym zakresie idzie je napełnić tuszem i swobodnie można drukować ?

http://www.grestia.pl/pl/p/Tusz-Lexmark-37XLA-Kolor-18C2200E-WYSYLKA-6-zl./2068
    przemek_a1
    Level 17  
    maciej66666 wrote:
    przemek_a1 wrote:
    bartek0395 wrote:

Są w Polsce zarówno 36A 37A czy 36XLA i 37XLA . Jednak ich ceny są przerażająco wysokie.
    Czy ktoś ma doświadczenie , czy we własnym domowym zakresie idzie je napełnić tuszem i swobodnie można drukować ?

http://www.grestia.pl/pl/p/Tusz-Lexmark-37XLA-Kolor-18C2200E-WYSYLKA-6-zl./2068

O to się pojawiły bo wcześniej ich nie było... (wszędzie - brak na magazynie)
    Faktycznie trochę drogie (wychodzi około 60gr za wydruk jednej strony w kolorze i około 30gr czarnej)
    Chociaż po napełnieniu... :wink:
    maciej66666
    Level 16  
    Sprawa wygląda tak :
    Do lexmarka x6675 wpierw kupiłem dwa zamienniki :
    36 o pojemności 36xl
    37 o pojemności 37xl.

Miały działać , niestety mimo że były nowe te paski z pinami urządzenie nie wykryło żadnych zamienników . Ostatecznie oddałem zamienniki a wziąłem orginał 36xl.

I tak. Oryginał 36xl niby starcza na 500 stron .

Muszę kupić jeszcze kolor i zastanawiam się nad 37xla.

Tu ciekawostka - znalazłem info iż XLA mają pojemność 300 stron! czyli mniej niż XL.

I teraz nie wiem czy np kupować XLA i czy jest sens płacić 30 zeta więcej. Jeśli to by było tak jak mam obecnie przy hp , że strzykawką nabijam kadriż ( co kosztuje mnie około 30 zl na rok bo litrowe pojemniki kupuje ) i ten kadridź by działał to gra była by warta świeczki.
    Chyba że xla i tak nie nada się do powtórnego napełniania w warunkach domowych. Dobrze by było jakby ktoś to sprawdził.
    przemek_a1
    Level 17  
    maciej66666 wrote:
    Sprawa wygląda tak :
    36 o pojemności 36xl
    37 o pojemności 37xl.

Miały działać , niestety mimo że były nowe te paski z pinami urządzenie nie wykryło żadnych zamienników . Ostatecznie oddałem zamienniki a wziąłem orginał 36xl.

Tu ciekawostka - znalazłem info iż XLA mają pojemność 300 stron! czyli mniej niż XL.

I teraz nie wiem czy np kupować XLA i czy jest sens płacić 30 zeta więcej. Jeśli to by było tak jak mam obecnie przy hp , że strzykawką nabijam kadriż ( co kosztuje mnie około 30 zl na rok bo litrowe pojemniki kupuje ) i ten kadridź by działał to gra była by warta świeczki.
    Chyba że xla i tak nie nada się do powtórnego napełniania w warunkach domowych. Dobrze by było jakby ktoś to sprawdził.

Ponoć się da ale faktycznie dobrze by było aby wypowiedział się ten który tego dokonał...
    A z tą pojemnością to koledze się trochę pomieszało ponieważ zależy to nie od końcówki "A" (bo ona oznacza powtórne użycie) tylko zależy to od tego czy tusz jest kolorowy czy czarny... (kolor ma 300str a czarny 500str) kapiszi? ;-)
    Oczywiście to wszystko przy zapełnieniu strony w 5% a to tak kapkę mało...
    Ja bym te ilości podzielił spokojnie na pół... ;-)
    maciej66666
    Level 16  
    przemek_a1 wrote:
    maciej66666 wrote:
    Sprawa wygląda tak :
    36 o pojemności 36xl
    37 o pojemności 37xl.

Ponoć się da ale faktycznie dobrze by było aby wypowiedział się ten który tego dokonał...
    A z tą pojemnością to koledze się trochę pomieszało ponieważ zależy to nie od końcówki "A" (bo ona oznacza powtórne użycie) tylko zależy to od tego czy tusz jest kolorowy czy czarny... (kolor ma 300str a czarny 500str) kapiszi? ;-)

Wg Lexmarka wydajność koloru to też 500 stron :

http://www1.lexmark.com/pl_PL/products/ink/18C2180E.shtml

Różnica jest właśnie przy wkładach XLA. Niestety nie ma o nich zbyt wiele w necie i w tym problem. Ewentualnie poszukam najtańszego XLA i może się skuszę.
    przemek_a1
    Level 17  
    maciej66666 wrote:
    przemek_a1 wrote:
    maciej66666 wrote:
    Sprawa wygląda tak :
    36 o pojemności 36xl
    37 o pojemności 37xl.

Wg Lexmarka wydajność koloru to też 500 stron :

http://www1.lexmark.com/pl_PL/products/ink/18C2180E.shtml

Różnica jest właśnie przy wkładach XLA. Niestety nie ma o nich zbyt wiele w necie i w tym problem. Ewentualnie poszukam najtańszego XLA i może się skuszę.

A to ciekawe bo na innych stronach piszą że 300str i ja bardziej im wierzę z tego względu że tam są trzy kolory a a w czarnym jest tylko jeden więc pojemnościowo wychodzi spora różnica...
    sky_pio
    Level 11  
    Witajcie

kupiłem na angielskim Ebay'u 2 tusze 36XLA i 37XLA oryginalne lexmarka
    do mojej x4650 o cenie nie warto wspominać :(
    i potwierdzam tusze te da się napełniać i drukarka drukuje dalej.
    Sprawdziłem, właśnie skończył mi się tusz i je dzisiaj napełniałem.
    Oczywiście jest mała niedogodność,
    ponieważ po napełnieniu nie pokazuje poziomu tuszu(poziom 0%)
    i przy kopiowaniu na urządzeniu trzeba potwierdzać
    komunikat: ze tusz nie jest oryginalny klawiszem "OK"
    ale to już mały problem :>

pozdrawiam "miłośników" Lexmarków
    przemek_a1
    Level 17  
    sky_pio wrote:
    Witajcie

kupiłem na angielskim Ebay'u 2 tusze 36XLA i 37XLA oryginalne lexmarka
    do mojej x4650 o cenie nie warto wspominać :(
    i potwierdzam tusze te da się napełniać i drukarka drukuje dalej.
    Sprawdziłem, właśnie skończył mi się tusz i je dzisiaj napełniałem.
    Oczywiście jest mała niedogodność,
    ponieważ po napełnieniu nie pokazuje poziomu tuszu(poziom 0%)
    i przy kopiowaniu na urządzeniu trzeba potwierdzać
    komunikat: ze tusz nie jest oryginalny klawiszem "OK"
    ale to już mały problem :>

pozdrawiam "miłośników" Lexmarków

Na angielskim..?
    A to już w Polsce się skończyły znowu czy jak..? ;-p
    Factisek
    Level 10  
    Sam mam Lexmarka X4650... niestety
    Wszystko co mnie z nim obecnie łączy to skaner i sentyment ;-)
    Zakup do niego tuszy - nawet do napełniania to chyba nieporozumienie.
    Koszty: czarny 36XLA = 150 PLN ; kolor 37XLA = 175 PLN.
    Za zbliżoną kwotę można kupić nową drukarkę do której tusze kosztują "grosze".
    Np. Brother'a DCP-J315W za 340 PLN - ale wybór pozostawiam Wam ;-)
    przemek_a1
    Level 17  
    Factisek wrote:
    Sam mam Lexmarka X4650... niestety
    Wszystko co mnie z nim obecnie łączy to skaner i sentyment ;-)
    Zakup do niego tuszy - nawet do napełniania to chyba nieporozumienie.
    Koszty: czarny 36XLA = 150 PLN ; kolor 37XLA = 175 PLN.
    Za zbliżoną kwotę można kupić nową drukarkę do której tusze kosztują "grosze".
    Np. Brother'a DCP-J315W za 340 PLN - ale wybór pozostawiam Wam ;-)

Po dłuższym przemyśleniu (jakimś 5 sekundowym ;-)) zgadzam się w pełni z kolegą z tego względu, że niestety ale nie da się napełniać tych kardridży w nieskończoność... (zazwyczaj 2-3 razy max niestety...)
    markpol5
    Level 10  
    Witam serdecznie
    Mało jest informacji na temat tuszy firmy Eprom do Lexmarków więc coś napiszę dla innych :) Posiadam drukarkę Lexmark X4650 po zużyciu tuszy oczywiście jak każdy polak próbowałem je nabić-uzupełnić samodzielnie ale drukarka a właściwie jej elektronika nie dopuściła do druku. Następnym moim krokiem z uwagi, że oryginalne tusze lexmarka nr 36 czarny i 37 kolor to koszt 250zł lub więcej z oznaczeniem A czyli do ponownego napełniania więc zakupiłem na Allegro nowe zamienniki też nie tanie ale cóż zrobić po instalacji Lexmark pokazuje tusz czarny 30% a kolor 1% po telefonie do sprzedawcy dostałem informacje, że z Lexmarkami tak jest i bez problemów zwrot pieniążków.

Moderated By rys57:

Informacja reklamująca sprzedawcę, a nie wnosząca nic istotnego do tematu została usunięta.

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Moderator trochę mi usunął (link ze sklepem) rozumiem regulamin
    Moderated By rys57:

(...)

headshot1396
    Level 1  
    Udało mi się oszukać mojego lexmarka x3350 na tuszu czarnym 32:)
    Na początku napełniłem go tuszem ale oczywiscie to nie działało, probowałem wiec przez kolejne kilka godzin bawić się zaklejaniem styków, szukałem podpowiedzi na forach, ale nic z tego.
    Póżniej sprobowałem przeczyścić głowicę specjalnym płynem do czyszczenia na bazie amoniaku i izopropanolu, wówczas rozpóściły się chyba resztki starego, oryginalnego tuszu i po wsadzeniu kartridża na miejsce wydrukowałem kilka linijek tekstu jednak na tym się skończyło.
    Rozwiązanie okazało się siłowe: zacząłem bardzo mocno dmuchać do jednej z dziurek(zasłaniając przy tym wszystkie inne poza głowicą). Wówczas pojawiało się troche tuszu na głowicy i po wsadzeniu to drukarki można było wydrukować 1/4 strony... probowałem jednak dalej przedmuchiwać kartridż i po kilku próbach doszedłem do obecnego stanu rzeczy - drukuje wszystko i w każdej ilości jak na nowym kartridżu:)
    Z początku jednak troche mi rozmazywało tekst(robił się tak jakby podwójny) ale minęło juz jakieś pół dnia i po kilku kolejnych proboach drukowania samo się wszystko naprawiło. DRUKUJE IDEALNIE! tekst się nie rozmazuje
    male
    Level 11  
    TU coś się znajdziemy?

http://www.fixyourownprinter.com/forums/printer/51393

"To the guy with the Lexmark X3550 go into the lx_cats folder and opening the files with notepad (my file had an extension of "A00" it might be different in your configuration im not sure). This file should show you the last 8 color and B/W cartridges installed into the printer and all the info about them such as remaining ink, serial number, even the number of ink drops that have gone though the printhead!"