Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes ML 270 CDI - cieknąca pompa

15 Sty 2009 10:48 10681 5
  • Poziom 10  
    Witam.Zakupiłem mercedesa ml 270 cdi.I mam następujący problem.po dłuższym postoju musze strasznie kręcic żeby go odpalic jesli juz odpali nastepnym razem odpala bez zarzutu.zauważyłem równiez że jak jest niska temperatura to podczas rozruchu cieknie paliwo z pompy wysokiego cisnienia podkresle ze cieknie tylko przez chwilke i pózniej przestaje(jeżeli jest ciepło nic nie cieknie)mam w zwiazku z tym pytanie jezeli raz pompa ciekła a pózniej przestało cieknąc to taka pompa jest juz do wymiany?a moze taki wyciek był jednorazowy.Czym to może byc spowodowane??prosze o porade dodam ze koszt wymiany pompy to 2200 zł
  • Poziom 12  
    na zimnym cieknie bo uszczelki twardnieją a po zapaleniu nagrzewają się i jeszcze trochę trzymają, twoją pompe można oddać do naprawy wycenić koszt jej zrobienia i porównać z nową. jeżeli nie jest zajechana to wystarczą same uszczelki-czyli nie będzie "bolało"
  • Poziom 9  
    Kolega dobrze pisze sprawdz uszczelki! Też miałem taki pszypadek ale to niestety była wadliwa pompa, i to niejest tania częś :cry:
  • Poziom 10  
    ja napisze tak moze nie cieknie ale ciagnie powietrze do ukladu (na zapalonym sprawdz przewody czy nie ma powietrza) .
    na zimnym po nocy lub kilku godz paliwo wraca do zbiornika i problem z zapaleniem :
    1 wymienic wszystkie oringi {gumki} na pompie a jesli filter paliwa jest na takie samo zlacze to tez
    2 jezeli obiawy nie ustapia zalozyc zawor zwrotny przed filtrem to powinno pomuc
  • Poziom 10  
    uszczelki poywmieniałem na wszystkich przewodach ale nic nie pomogło gdzies zasysa powietrze to fakt bo widac w wężykach.wygląda na to że pompa łapie powietrze.Fakt nowa pompa kosztuje 2tyś ale na szczescie wczoraj dopadłem za 40f jutro zmieniam zobaczymy dam znac czy pomogło..
  • Poziom 10  
    No i już po wymianie pompy.Wszystkie objawy zniknęły samochód pali teraz bardzo dobrze pęcheżyki powietrza znikneły z przewodów a także powiem jeszcze że teraz zmniejszyło sie zużycie paliwa i samochód szybciej się zbiera!!!