Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AL 700 -przełącznik gaz benzyna

15 Sty 2009 12:59 1814 3
 • Poziom 10  
  Nietypowa usterka , rozsypała mi się kontrolka (przełącznik z diodą) w AL 700 i samochód pracuje na gazie . Potrzebuję aby jakiś czas samochód jeździł na benzynie (muszę robić z gazem). Może ktoś wie jak przejść na benzynę , nadmieniam ,że nie mogę przełączyć tej diody bo pezełącznik się rozsypał i został w pozycji gaz.Może zewrzeć któreś z trzech kabelków (biały , brązowy ,żółty) ,które dochodzą do tego przełącznika.
  Proszę o poradę , ewnntualnie inny pomysł : jak przełanczać dopuki nie nabęde nowego przełącznika - samochód musi teraz pilnie jeździć.
 • Poziom 21  
  Raczej nie rozsypał ci się przełącznik tylko komputer ci sie rozprogramował (według moich poszukiwań na necie to typowa usterka al-700). Czeka cię wymiana komputera, bo przeprogramowanie na długo niepomaga. Jeżeli chcesz przełączyć na benzyne to przy prekręconej stacyjce na zgaszonym silniku naciśnij raz przełącznik (na kontrolce nic się nie zmieni), a póżniej powinien odpalić na benzynie i tak zostać (na chodzącym silniku raczej nie przełączysz bo najczęściej TPS sie przeprogramuje z rosnącego na malęjący).
 • Poziom 15  
  kolego Maher przeciesz on pisał że przełącznik mu się rozpadł,a nie rozprogramował sterownik(więc nic nie przyciśnie)